miso2
18.02.08,08:54
Poraďáci, prosím Vás o radu, ak "Dohoda o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva k nehnuteľnej veci" obsahuje neoddeliteľnú prílohu geodetický plán ten plán môže byť volne priložený alebo musí byť cez horný roh scvaknutý s guľatým razítkom z matriky? a ak dohoda obsahuje geodetický plán treba ešte okrem toho sólo geodetický plán na KÚ ako príloha k návrhu na vklad?
Evulab
01.03.08,15:04
Prílohou dohody o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva musí byť geometrický plán len prípade, ak sa podieloví spoluvlastníci rozhodli nehnuteľnosť rozdeliť, čo je predpokladám Váš prípad. Dohoda musí byť na kataster predložená v počte podľa počtu účastníkov konania + 2 kusy, pričom ku každej dohode musí byť priložený geometrický plán. Ten sa prikladá voľne (napr. spinkou), nerozumiem tomu scvaknutie na matrike.
petriša5
07.04.08,11:56
Geodetický plán bude ako neoddeliteľná súčasť ku kúpnej zmluve a to tak že, k 1 kúpnej z. priložíte originál GP s kolkami a k ostatným zmluvám len fotokópiu GP. U notára kde budete overovať podpisy /stačia len predávajúcich/ Vám ich zviažu spolu so zmluvami. Takto prichystané zanesiete na kataster do podateľne. K návrhom na vklad sa GP nedávajú. Zmienka o nich je v kúpnej zmluve a na návrhu na vklad.
RudolfB
26.05.08,12:00
Musí to byť originál k tej 1. KZ? Mám KZ s Obcou (robila obec v svojej režii), ktorej som dal jeden originál a oni si urobili kopie, zviazali ich so zmluvami a overený GP mi vrátili. Návrh na vklad tiež písala obec a uviedla tam, že v prílohách je aj 1x GP. Musím ho priložiť ešte raz, alebo stačia tie kópie GP, ktoré zviazali so zmluvami? Problém je, že som od katastra dostal iba 3 overené GP a jeden z nich s kolkami.Vďaka.
vieroslava
26.05.08,14:10
Musí to byť originál k tej 1. KZ? Mám KZ s Obcou (robila obec v svojej režii), ktorej som dal jeden originál a oni si urobili kopie, zviazali ich so zmluvami a overený GP mi vrátili. Návrh na vklad tiež písala obec a uviedla tam, že v prílohách je aj 1x GP. Musím ho priložiť ešte raz, alebo stačia tie kópie GP, ktoré zviazali so zmluvami? Problém je, že som od katastra dostal iba 3 overené GP a jeden z nich s kolkami.Vďaka.

Obec to urobila dobre, 1 originál priložíš k návrhu na vklad. Máš 3 kusy originálov. To, že kolky sú nalepené len na jednom exemplári znamená, že tým jedným správnym poplatkom sa spoplatňuje úradné overenie 3 kusov plánov. Aj plán bez kolkov s originálnymi pečiatkami je originál. Keď budeš potrebovať k tým zmluvám, ktoré budeš robiť s ďalšími susedmi (písali sme si o tom v inej téme a cez ss), za 100.- Sk kolok ti na katastri urobia overenú fotokópiu geometrického plánu, každá kópia 100.- Sk kolok.
Originál geometrického plánu sa so zmluvou nezväzuje, iba kópie, originál sa prikladá sólo jeden kus k jednému návrhu na vklad.