JankaV.
18.02.08,09:39
Ahojte poraďáci. Včera pri varení obedu mi praskla jedna platňa na sklokeramickom sporáku:mee:. Stalo sa to niekomu tiež? Neviem čo mám teraz robiť. Iba tá jedna ostané sú v poriadku.
nikkto
19.02.08,09:51
Reklamovat samozrejme..teda ak sa to este da......
JankaV.
19.02.08,12:46
No veď práve že sa už nedá máme to zhruba 7 rokov. Tak nič už asi potom kúpiť nový. Ale je to normálne, že sa to stane, teda praskne?
Chobot
19.02.08,14:19
No veď práve že sa už nedá máme to zhruba 7 rokov. Tak nič už asi potom kúpiť nový. Ale je to normálne, že sa to stane, teda praskne?

Pri aplikácii Murphyho zákonov to nie je nič výnimočné. Veď čo sa môže pokaziť, to sa aj pokazí.

Ale vážne- jasné, že sa môže poškodiť aj sklokeramická platňa. Otázne je, či to prasklo z dôvodu nejakého úderu alebo rýchlym rozdielom teploty. Je to predsa len sklo, tak prudké ochladenie môže spôsobiť prasknutie.
JankaV.
19.02.08,15:39
Pri aplikácii Murphyho zákonov to nie je nič výnimočné. Veď čo sa môže pokaziť, to sa aj pokazí.

Ale vážne- jasné, že sa môže poškodiť aj sklokeramická platňa. Otázne je, či to prasklo z dôvodu nejakého úderu alebo rýchlym rozdielom teploty. Je to predsa len sklo, tak prudké ochladenie môže spôsobiť prasknutie.

No veď jasné to chápem. Len to práve ma zarazilo, že som položila suchý hrniec (zo spodu) s vodou zapla sporák a po chvíli praskla platňa. Aj tak si myslím, že by tá platňa resp. to sklo mohlo mať aj dlhšiu životnosť. No ale ako si písal čo sa má pokaziť sa pokazí.;)