viktorviktor
18.02.08,10:40
Bol som v pobočke prvej stavebnej sporiteľne, kde mi nevedeli povedať výšku ročnej percentuálnej miery nákladov RPMN pri medziúveri vo výške 100 000, pretože oni to nevedia to jedine na ústredí v Bratislave. najskôr sa spomínala výška cca 8,5%, potom cez štyri percentá, nejaký poplatok do 4000.Sk a tak to vychádza na 11% plus ešte kto vie aké poplatky,
Vie niekto aká je výška RPMN v PSS, a či sú to vôbec všetky náklady alebo ešte plus niečo k tomu, ti predajcovia len melú a melú, keď sú prerušení otázkou tak nevedia čo hovoria "môžete si zobrať 20% a na účet vám pošleme 80%", alebo som tomu nerozumel?
dadamat
19.02.08,08:52
presne tak, len melú , melú, a až to človek vezme, zistí, že sa riadne prepočítal a vzal niečo, čo nechcel, pretože nakoniec v skutočnosti platí úroky aj z vlastných peňazí, ktoré musel do PSS najprv vložiť, aby mu ich požičali....pre nich dobre prešpekulovaný biznis, ale to nemôžu povedať, preto melú a melú...
Chobot
19.02.08,08:54
Bol som v pobočke prvej stavebnej sporiteľne, kde mi nevedeli povedať výšku ročnej percentuálnej miery nákladov RPMN pri medziúveri vo výške 100 000, pretože oni to nevedia to jedine na ústredí v Bratislave. najskôr sa spomínala výška cca 8,5%, potom cez štyri percentá, nejaký poplatok do 4000.Sk a tak to vychádza na 11% plus ešte kto vie aké poplatky,
Vie niekto aká je výška RPMN v PSS, a či sú to vôbec všetky náklady alebo ešte plus niečo k tomu, ti predajcovia len melú a melú, keď sú prerušení otázkou tak nevedia čo hovoria "môžete si zobrať 20% a na účet vám pošleme 80%", alebo som tomu nerozumel?

Nie som si na 100% istý, ale mám taký dojem, že stavebné sporiteľne nie sú povinné uvádzať RPMN pre stavebné úvery, na to sa zákon o spotrebiteľských úveroch nevzťahuje.

Existuje totiž veľa produktov s rôznymi parametrami, preto sa ani nedá vopred určiť pre ne RPMN. Ale veď máš k dispozícii sadzobník poplatkov ako aj úrokové sadzby. Keď vieš, na koľko rokov si úver berieš, môžeš si to vypočítať aj sám.
Chobot
19.02.08,08:59
presne tak, len melú , melú, a až to človek vezme, zistí, že sa riadne prepočítal a vzal niečo, čo nechcel, pretože nakoniec v skutočnosti platí úroky aj z vlastných peňazí, ktoré musel do PSS najprv vložiť, aby mu ich požičali....pre nich dobre prešpekulovaný biznis, ale to nemôžu povedať, preto melú a melú...

dadamat, hovoríš o meziúvere, nie o stavebnom úvere, nezavádzaj. Podmienky medziúveru sú vopred známe, myslím, že stavebné sporiteľne sú jedny z tých, ktoré majú presne transparetné podmienky poskytnutia prostriedkov. Treba len trochu pred rozhodnutím sa pre nejaký úver trochu pouvažovať nie bezhlavo niečo zobrať a potom sa na to sťažovať. Nikto ti nebránil zobrať si hypotekárny úver v banke miesto medziúveru.

Pred niekoľkými rokmi som si aj ja bral medziúver, našťastie som ho potreboval len na krátke obdobie, kým mi nabehlo hodnotiace čislo a bola mi pridelená cieľová suma.
viktorviktor
19.02.08,12:35
dadamat je to tak, až pri tretej návšteve mi "prezradili", že okrem (pri druhej)3600.Sk mi ešte strhnú aj 400 korún, je potrebné z nich doslova vyťahovať ako s chlpatej deky. Výšku percent z medziúveru povedali, sice každá pracovníčka iné číslo, ale budiž to beriem, a plus k tomu poplatky (čo tvorí RPMN), jedna k tomu pridala dokonca aj peniaze za vedenie účtu, a informácie o poplatkoch vydávajú len postupne. Informáciu o RPMN by mali mať, sú uvedený v zozname národnej banky. Obchodná išpekcia robila kontrolu podľa zoznamu NB a u dvoch spoločností neuvádzali RPMN, je na škodu že OI neuviedla ich obchodné meno
Orim
28.03.08,18:32
Mne tá pani nalinkovala všetky platby a aj ako to budem splácať a čo za to všetko zaplatím sa z toho dalo vypočítať. Bohužiaľ už tie papire nemám a nepamätám sa na to presne.
nikanaj
07.06.08,11:53
no my sme teraz vzali z PSS 850 000 na kupu domu...sme v medziuvere, kde je 5,99% urok, s tym, ze ked sme ziadali mali sme tam 170 000. Dalej nam strhli 3500 za vybavovacky a 450 zatial za vedenie uctu..parada...:( a potom budeme mat 4,7% urok v stavebnom uvere...
no a keby som mala este raz brat uver tak nikdy viac..tie tetky co tam sedia su take tupe, ze az... vybavovala som ho 3mesiace...vzdy im nieco chybalo, no proste katastrofa...z banky su aspon peniaze rychlejsie na ucte, ale zasa brutal vysoke splatky a na 30 rokov...:( takze tolko moj postreh