stano211
18.02.08,11:02
Dobrý deň chcel by som si otvoriť predajnu s mäsom a údeninamy. Potreboval by som poradiť čo všetko mi na začiatok treba ako to je s pokladňou a všetkymi papiermi alebo aj aky kapital by mi trebalo na začiatok. priestory by som aj mal ale len v podnajme z mäsom pracujem už veľmi dlho ale nedostal som tu odvahu v tom podnikať a otvoriť si predajnu.
mysimis
18.02.08,11:26
Dobrý deň chcel by som si otvoriť predajnu s mäsom a údeninamy. Potreboval by som poradiť čo všetko mi na začiatok treba ako to je s pokladňou a všetkymi papiermi alebo aj aky kapital by mi trebalo na začiatok. priestory by som aj mal ale len v podnajme z mäsom pracujem už veľmi dlho ale nedostal som tu odvahu v tom podnikať a otvoriť si predajnu.

Tak na začiatok potrebuješ živnostenský list, na ŽÚ nahlásičňš prevádzku. Ďalej potrebuješ žiadosť na hygienu o schválenie prevádzky, fotokópiu ŽL, nájomnej zmluvy, prevádzkový poriadok a kolok v hodnote 500,- Sk. Následne si vybavíš na mestskom úrade schválenie prevádzky a otváracie hodiny. Na prevádzke musíš mať vypracovaný reklamačný poriadok. Pokladňu určite potrebuješ. Ohľadom počiatočného kapitálu Ti neviem povedať koľko by to bolo, ale Ty vieš čo všetko musí taká predajňa mať, stačí si pozisťovať ceny a urobiť si na zariadenie rozpočet.
Bionda
18.02.08,11:37
Dobrá mäsiareň chýba aj v Nitre. Dobrý výber nie je nikde,čosi nájdeš v obchd. domoch. V Leviciach je jeden taký malý obchodík, ale má naozaj super výber, služby (zomelie ti aj na počkanie mäso, ktoré si si kúpil, vykostí, naporcuje- ako len chceš), pracuje naozaj čistotne a vidno jeho chuť pracovať... a aj to vidieť- chodia k nemu naozaj z veľkého okolia.
Takže nech sa ti darí.
toria
19.09.08,06:30
Prosím aj mňa oslovil jeden známy, že by chcel otvoriť mäsiareň, to čo je uvedené hore mi je jasné, ale netreba tam mať aj niečo z veteriny, viete ako odpad čo zostal??? tak ozvite sa kto takéto niečo robí...
BXLmiami
19.09.08,11:55
Určite treba,zmluvu s firmou likvidujucou biol.odpad a hlavne sa spýtať na podmienky hygienu,tá tam má tiež čo povedať.
pavol54
01.06.18,11:18
Ak to za desať rokov neotvoril už to nepotrebuje vedieť