malovanikova
18.02.08,12:14
Prosím o radu,
môj sused má vo dvore 1 m od hranice pozemku postavenú autodielňu 16 m dlhú a 6 vysokú. Teraz chce rozširovať túto budovu o ďalších 6 m a dvíhať ju do výšky, čiže autodielňa by bola dlhá 22 m a vysoká 10 m. Požiadal nás, aby sme mu dali súhlas s prístavbou, s čím zásadne nesúhlasíme a to z nasledovných dôvodov:
už teraz nám jeho autodielňa zacláňa do dvora, je tam neustály tieň cez 1/2 pozemku a aj do neskorej jari sneh a blato. Nehovoriac o tom, že je tam neustály ruch, hluk, výpary z výfukov a zo striekania áut, ktoré robí na dvore.
Dopočuli sme sa z diskrétneho zdroja, že v prístavbe, ktorú má naprojektovanú bude mať striekáreň a lakovňu, čo si myslím, že v obytnej zóne je nanajvýš neprípustné. Aký máte nato názor vy, môže pristavovať aj napriek nášmu nesúhlasu? Vďaka za radu.
Peter Briatka
21.02.08,10:12
Podľa platného zákona by nemal získať stavebné povolenie, pokiaľ je jedna zo zúčastnených strán konania (Vy) proti a svoj postoj podloží relevantnými dôvodmi. Myslím si že spomínané dôvody také sú, a preto by ste sa mali usilovať o svoje záujmy alebo pristúpiť na nejaký rozumný kompromis alebo finančné vyrovnanie - no byť na Vašom mieste - neulakomil by som sa na malú čiastku. Zákon sa však dá obísť, a pokiaľ má dobré kontakty na katastrálnom úrade - je možné aby 1 m široký pás svojho pozemku (od vašeho pozemku) predal napr. svojmu synovi, ktorý by sa tým stal jeho priamym susedom. Následne by v stavebnom konaní žiadal vyjadrenie svojho najbližšieho suseda - svojho syna... Tu je potrebné ustriehnuť v "pozemkovom" zákone - nemám čas zisťovať ako sa ten zákon volá... článok, že pozemky NIE JE MOŽNÉ rozdeľovať na veľmi malé čiastky....
andrejf
13.04.08,07:33
Mam podobny problem, sused stavia garaz a prirucnu dielnu ... avsak prakticky tam bude robit auta, kedze ma na to zivnost ... mozem este dodatocne dat staznost na jeho stavbu aby sa mu zastavila dana stavba ?
andrejf
13.04.08,07:34
Prosím o radu,
môj sused má vo dvore 1 m od hranice pozemku postavenú autodielňu 16 m dlhú a 6 vysokú. Teraz chce rozširovať túto budovu o ďalších 6 m a dvíhať ju do výšky, čiže autodielňa by bola dlhá 22 m a vysoká 10 m. Požiadal nás, aby sme mu dali súhlas s prístavbou, s čím zásadne nesúhlasíme a to z nasledovných dôvodov:
už teraz nám jeho autodielňa zacláňa do dvora, je tam neustály tieň cez 1/2 pozemku a aj do neskorej jari sneh a blato. Nehovoriac o tom, že je tam neustály ruch, hluk, výpary z výfukov a zo striekania áut, ktoré robí na dvore.
Dopočuli sme sa z diskrétneho zdroja, že v prístavbe, ktorú má naprojektovanú bude mať striekáreň a lakovňu, čo si myslím, že v obytnej zóne je nanajvýš neprípustné. Aký máte nato názor vy, môže pristavovať aj napriek nášmu nesúhlasu? Vďaka za radu.
A ma tam oficialne prevadzku ? Kto mu ju povolil ? Byvaly majitel ? Bez prevadzky by nemal podnikat v obytnej zone.
alf1
06.10.11,15:16
Ahoj, nechcem zakladat novu temu, tak pisem sem...
Za pozemkom mi rastie nejaka nova stavba, vyse 400 m2, vraj nejaka susedova autodielna, ci garaz...
Prave betonuju zaklady, ktore su uz v polovici vysky mojho plota. Neviem si predstavit ake vysoke to bude, ale min. 7 metrov určite.

Je mozna takato stavba v OBYTNEJ zone, a moze stavat bez suhlasu susedov?

Poradte mi, kde mam zacat, nechcem skoncit ako pani malovanikova...

Ďakujem