AutoCall
18.02.08,12:30
POTREBUJEM PORADIŤ!!! Súrne, prosím!

Neplatca DPH (slovenská sro) nám doručila faktúru za poradenské služby bez DPH. Tieto služby nám však refakturuje na základe zmluvy so zahraničným neplatcom DPH (anglická Ltd.). My sme platcami DPH a obávame sa aby pri takejto transakcii nevznikol problém s DPH...

Prosím poraďte!!!
azla
18.02.08,12:47
Je potrebné preštudovať §69, bod 3, tam platí Dph prijemca služby /aj ked nie je platitel/ Dph platí ako zdaniteľná osoba, ak prijme služby uvedené v § 15 odst. 8 - a tam tie poradenské sú.
AutoCall
18.02.08,14:12
Ďakujem za odpoveď, ale dovoľujem si upozorniť na skutočnosť, že neplatca DPH to pravdepodobne robí v mene a na účet neplatiča z UK. Čo v tom prípade...?

Prosím poraďte...
ivoviz
18.02.08,18:42
Ďakujem za odpoveď, ale dovoľujem si upozorniť na skutočnosť, že neplatca DPH to pravdepodobne robí v mene a na účet neplatiča z UK. Čo v tom prípade...?

Prosím poraďte...
Pri sprostredkovaní služby v mene a na účet inej osoby platí to isté. Slovenská firma je povinná zaplatiť dan - a vám sa to predraží.
Milan Benka
18.02.08,19:04
POTREBUJEM PORADIŤ!!! Súrne, prosím!

Neplatca DPH (slovenská sro) nám doručila faktúru za poradenské služby bez DPH. Tieto služby nám však refakturuje na základe zmluvy so zahraničným neplatcom DPH (anglická Ltd.). My sme platcami DPH a obávame sa aby pri takejto transakcii nevznikol problém s DPH...

Prosím poraďte!!!


Ďakujem za odpoveď, ale dovoľujem si upozorniť na skutočnosť, že neplatca DPH to pravdepodobne robí v mene a na účet neplatiča z UK. Čo v tom prípade...?

Prosím poraďte...

Vy ste si tieto služby objednali u koho ?
Vladimír Ozimý
18.02.08,20:44
POTREBUJEM PORADIŤ!!! Súrne, prosím!

Neplatca DPH (slovenská sro) nám doručila faktúru za poradenské služby bez DPH. Tieto služby nám však refakturuje na základe zmluvy so zahraničným neplatcom DPH (anglická Ltd.). My sme platcami DPH a obávame sa aby pri takejto transakcii nevznikol problém s DPH...

Prosím poraďte!!!


keďže je neplatiteľ nevidím problém čo sa týka DPH...prefaktúruje to v rámci SR...to jest keďže je neplatiteľ nemá dôvod zaťažovať faktúru s DPH...
ivoviz
20.02.08,19:59
keďže je neplatiteľ nevidím problém čo sa týka DPH...prefaktúruje to v rámci SR...to jest keďže je neplatiteľ nemá dôvod zaťažovať faktúru s DPH...
Dovolim si nesuhlasiť, par 69 ods3 predsa hovorí o zdaniteľnej osobe a nie o platiteľovi a to je rozdiel. Mne z toho vyplýva že aj neplatiteľ DPH ak je podnikateľ v SK tak je povinný zaplatiť DPH.
Vladimír Ozimý
20.02.08,22:50
Dovolim si nesuhlasiť, par 69 ods3 predsa hovorí o zdaniteľnej osobe a nie o platiteľovi a to je rozdiel. Mne z toho vyplýva že aj neplatiteľ DPH ak je podnikateľ v SK tak je povinný zaplatiť DPH.


možno si dovolíš nesúhlasiť plne beriem ale reťazec je aký...neplatiteľ DPH SR faktúruje službu od neplatiteľa podľa § 15 ods 7. t.j. on mal povinnosť zdaniť túto službu a odviesť dph na území sR.. ale ak on prefaktúroval túto službu ktorá je predmetom dane na území SR potom ako neplatiteľ nemal dôvod riešiť dph z pohľadu jeho...to jest medzi SR neplatiteľom a SR platiteľom nie je dôvod faktúrovať dph...to mal vyriešiť SR neplatiteľ vrámci daňového priznania keďže on bol osoba povinná platiť daň.

Pri prefakturácii sa pozeráme na poskytnutú službu akoby ju sám poskytol t.j. vo vlastnom mene a na vlastný účet...
ivoviz
20.02.08,22:56
možno si dovolíš nesúhlasiť plne beriem ale reťazec je aký...neplatiteľ DPH SR faktúruje službu od neplatiteľa podľa § 15 ods 7. t.j. on mal povinnosť zdaniť túto službu a odviesť dph na území sR.. ale ak on prefaktúroval túto službu ktorá je predmetom dane na území SR potom ako neplatiteľ nemal dôvod riešiť dph z pohľadu jeho...to jest medzi SR neplatiteľom a SR platiteľom nie je dôvod faktúrovať dph...to mal vyriešiť SR neplatiteľ vrámci daňového priznania keďže on bol osoba povinná platiť daň.

Pri prefakturácii sa pozeráme na poskytnutú službu akoby ju sám poskytol t.j. vo vlastnom mene a na vlastný účet...
No ved hej nemyslel som aby fakturovali DPH ale že má povinnosť zaplatiť daň. Fakturuje dalšej firme sumu bez DPH ale zvýšenú /teda ak nechcu prerobiť/. Len sme sa nerozumeli. :D
Vladimír Ozimý
20.02.08,23:02
No ved hej nemyslel som aby fakturovali DPH ale že má povinnosť zaplatiť daň. Fakturuje dalšej firme sumu bez DPH ale zvýšenú /teda ak nechcu prerobiť/. Len sme sa nerozumeli. :D

potom súhlasím...:)