stefulko
18.02.08,13:07
zdravim,

chystame sa eventuelne podpisat zmluvu o buducej zmluve na novostavbu bytu. Zarazila nas vsak skutocnost, ze stavebna spolocnost, ktora realizuje a nasledne predava novostavbu je spolocnost s rucenim obmedzenym. Nakolko nemam v tejto veci skusenosti, rada by som poznala nazor inych (hlavne zainteresovanych).Nakolko je v dnesnej dobe bezne, aby za milionove investicie rucila spolocnosti par sto tisicami?

dakujem pekne
zalobaba
18.02.08,12:43
zdravim,

chystame sa eventuelne podpisat zmluvu o buducej zmluve na novostavbu bytu. Zarazila nas vsak skutocnost, ze stavebna spolocnost, ktora realizuje a nasledne predava novostavbu je spolocnost s rucenim obmedzenym. Nakolko nemam v tejto veci skusenosti, rada by som poznala nazor inych (hlavne zainteresovanych).Nakolko je v dnesnej dobe bezne, aby za milionove investicie rucila spolocnosti par sto tisicami?

dakujem pekne

Bohužiaľ, je to bežné.
r.galovic
18.02.08,20:01
Áno, súhlasím. Je to bežné. Samozrejme to býva vo väčšine prípadov tak, že dotyčná firma berie na tento účel úver, pričom musí zložiť niekoľkomiliónovú "kauciu" (neviem či je to vhodný výraz), a preinvestovať na danej stavbe nejaké vlastné prostriedky.
duves
19.02.08,08:31
Dôležitejsie je, ci ma z banky poskytnutý velky investičný úver. Ak by spolocnost uver nedostala a nemala by vlastne prostriedky na ukoncenie vystavby, tak to mozu byt urcite signaly, že problemy môžu nastat. Doporucujem sa obratit na banku, ktora financuje developera.