dadaorsagova
18.02.08,13:59
prosim vas co všetko mi treba na vybavenie prevadzky ak chcem zacat podnikat v oblasti nechtovy dizajn dakujem dada
zalobaba
18.02.08,13:16
prosim vas co všetko mi treba na vybavenie prevadzky ak chcem zacat podnikat v oblasti nechtovy dizajn dakujem dada

Predpokladám, že chceš vybavovať nie prevádzku, ale máš záujem o vydanie Živnostenského listu na tento predmet podnikania. Zájdi na príslušný Obvodný úrad - odbor živnostenského podnikania a požiadaj o jeho vydanie. tento predmet podnikania je voľným, a nepotrebuješ preukazovať žiadne ďalšie napr. vzdelanie alebo prax.
tago
18.02.08,16:07
Potrebuješ aj hygienické minimum, teda skúšky a tam potrebuješ aj osvedčenie o kurze nechtového dizajnu a potom schválenie priestoru od hygieny.
zalobaba
18.02.08,18:05
Potrebuješ aj hygienické minimum, teda skúšky a tam potrebuješ aj osvedčenie o kurze nechtového dizajnu a potom schválenie priestoru od hygieny.

Z hľadiska vydania ŽL na tento predmet podnikania nič také nepotrebuje. Môžeš bližšie napísať kto vyžaduje doklady, ktoré si spomínala?
tago
25.03.08,17:14
Na vydanie ŽL to nepotrebuje ,ale bez hyg.min.a osvedčenia o kurze jej hygiena prevádzku neotvorí .Som nechtová dizajnerka a viem čo k tomu treba.
korduľa
12.06.08,09:37
tago - mohla by si mi prosim poradit, chcela by som poskytovat nieco ako masaze tvare ale nie som kozmeticka, to som sa informovala, netreba, ale vraj potrebujem hygienicke minimum, lebo ide o starostlivost o telo, ale neviem sa dopatrat na nejaku stranku hygieny, alebo kde to hladat.dakujem
BXLmiami
13.06.08,08:11
Aj prvá/necht.dizajnerka/aj druhá/masáže tváre/ sa pýtate na viazané živnosti,kde sa pracuje s ľudským organizmom.V prvom rade musíte preukázať vzdelanie-kurz necht.dizajnu,kurz masáže tváre-a potom prax v odbore a hyg.minimum.Až tak Vám vydajú živn.list na danú profesiu.
Alexandra H
17.06.08,19:59
chcem Vas poprosit o radu,otvaram srudio na cvicenie,budu tam specialne stroje,bude tam solarium a chcela by som aj nechtovy dizajn,chcem sa opytat,co potrebujem,aby mi hygiena vsetko schvalila.Hlavne na nechty sa chcem opytat aka velka musi byt miestnost a co vsetko tam musi byt.Vopred dakujem za odpovede
BXLmiami
18.06.08,13:50
veľkosť miestnosti neviem,ale určite tam musí byť odsávačka a čistička vzduchu.
Pajčiatko
24.11.08,18:30
Prosím vás a to hygienické minimum je potrebné aj pri gélových nechtoch? mne bolo povedané na živnostenskom, že to je voľná živnosť.Tak aby som bola v obraze,diki.
dorinka75
26.10.11,15:07
Dobrý večer poprosila by som o radu. Mám urobený kurz nechtového dizajnu. Chcela som si založiť živnosť, no tá je vraj možná len po absolvovaní 2 ročnej praxe. Mám možnosť zamestnať sa na dohodu o práci u pani, ktorá robí kozmetičku, no v minulosti robila aj nechtový dizajn. Myslíte, že sa mi bude táto práca započítavať do tej praxe? Zo začiatku len pár hodín týždeň, no potom aj častejšie, len to bude na dohodu.
Jediná jej podmienka je, že si budem materiál na činnosť obstarávať sama. Môžem sama nakupovať aj keď nie som zamestnanec na zmluvu? A príjem budem musieť cez jej ERP robiť a taktiež faktúry za nákup jej musím odovzdať aby si ich dala do účtovníctva?

A čo z hľadiska hygieny musí to niekde nahlásiť, keď má vytvorené podmienky a už dlhé roky tam robí kozmetickú činnosť a predtým aj nechtový dizajn?

Som úplná laik, preto prosím o radu.

Ďakujem
Economic
28.10.11,17:07
Dobrý večer poprosila by som o radu. Mám urobený kurz nechtového dizajnu. Chcela som si založiť živnosť, no tá je vraj možná len po absolvovaní 2 ročnej praxe. Mám možnosť zamestnať sa na dohodu o práci u pani, ktorá robí kozmetičku, no v minulosti robila aj nechtový dizajn. Myslíte, že sa mi bude táto práca započítavať do tej praxe? Zo začiatku len pár hodín týždeň, no potom aj častejšie, len to bude na dohodu.
Jediná jej podmienka je, že si budem materiál na činnosť obstarávať sama. Môžem sama nakupovať aj keď nie som zamestnanec na zmluvu? A príjem budem musieť cez jej ERP robiť a taktiež faktúry za nákup jej musím odovzdať aby si ich dala do účtovníctva?


A čo z hľadiska hygieny musí to niekde nahlásiť, keď má vytvorené podmienky a už dlhé roky tam robí kozmetickú činnosť a predtým aj nechtový dizajn?

Som úplná laik, preto prosím o radu.

Ďakujem

To si musíš zistiť na živnostenskom úrade, či ti takúto prax uznajú.
mr2
29.10.11,09:29
to dnes robi kazda piata na sidlisku.. ale zivnost ma mozno jedna :) rob to len znamym a ich znamym doma.. ziadna zivnost faktury naco to komlikovat a danit to ries az ked sa ti to fakt rozbehne potom to daj oficialne, na zaciatok by som viac neriesil