elien
18.02.08,14:29
Zdravim všetkých,
chcela by som sa poradiť. Mám v pláne založiť sro. Činnosťou by malo byť hlavne sprostredkovanie práce v zahraničí. V praxi by to malo vyzerať takto:
- zahraničná firma podpíše zmluvu napr. so 4 živnostníkmi zo Slovenska
- vystaví živnostníkom faktúry, ale peniaze pošle na účet mojej sro a ja ich následne na základe faktúr prerozdelím ( stačí ak to bude ošetrené nejakou zmluvou medzi mnou a živnostníkmi ?)
- odošlem za nich všetky platby do zahraničia, provízie, daňový úrad atď.
- rozdiel, ktorý zostane na účte je ziskom sro

Dá sa také niečo zrealizovať v praxi? V podstate ide o to, že nebudem mať jednorázový poplatok za sprostredkovanie práce,ale budem mať určité percento z každej faktúry živnostníka, ktorému túto prácu sprostredkujem. Môže byť faktúra vystavená živnostníkom uhradená na účet inej firmy, ktorá následne peniaze rozpošle živnostníkom?

Ďakujem za pomoc a názor.
Zoltán Kovács
18.02.08,13:34
Zdravim všetkých,
chcela by som sa poradiť. Mám v pláne založiť sro. Činnosťou by malo byť hlavne sprostredkovanie práce v zahraničí. V praxi by to malo vyzerať takto:
- zahraničná firma podpíše zmluvu napr. so 4 živnostníkmi zo Slovenska
- vystaví živnostníkom faktúry, ale peniaze pošle na účet mojej sro a ja ich následne na základe faktúr prerozdelím ( stačí ak to bude ošetrené nejakou zmluvou medzi mnou a živnostníkmi ?) Prečo odberateľ má vystaviť faktúru, a nie dodávateľ?
- odošlem za nich všetky platby do zahraničia, provízie, daňový úrad atď. Nerozumiem aké všetky platby máš na mysli.
- rozdiel, ktorý zostane na účte je ziskom sro

Dá sa také niečo zrealizovať v praxi? V podstate ide o to, že nebudem mať jednorázový poplatok za sprostredkovanie práce,ale budem mať určité percento z každej faktúry živnostníka, ktorému túto prácu sprostredkujem. Môže byť faktúra vystavená živnostníkom uhradená na účet inej firmy, ktorá následne peniaze rozpošle živnostníkom? Podľa mňa nie. Ak chceš peniaze, tak maš fakturovať ty.

Ďakujem za pomoc a názor.

P.S. Na sporstredkovanie práce musíš mať povolenie z ÚP.