fachman
18.02.08,15:31
Zdravím vás,poprosím o radu,som bývalý vojak,mám výsl.dôchodok a pracujem vo fabrike,odpracoval som tam celý rok 2007. Mzdová pracovníčka nemá skúsenosť vypracovať zamňa daňové priznanie-som tam jediný bívalý vojak,dnes vravela že si bude musieť zistiť čo a ako.Aký druh tlačiva prísluší premňa,a podľa akých predpisov.Ďakujem.
Antonia1
18.02.08,15:32
Zdravím vás,poprosím o radu,som bývalý vojak,mám výsl.dôchodok a pracujem vo fabrike,odpracoval som tam celý rok 2007. Mzdová pracovníčka nemá skúsenosť vypracovať zamňa daňové priznanie-som tam jediný bívalý vojak,dnes vravela že si bude musieť zistiť čo a ako.Aký druh tlačiva prísluší premňa,a podľa akých predpisov.Ďakujem.
Výsluhový dôchodok je príjem od dane oslobodený viď § 9 ost. 2 písm.f zákona o dani príjmov .Ako poberateľ výsluhového dôchodku nemáš nárok na nezdaniteľnú časť základu dane podľa § 11 odst.7 zákona č. 595/2003 z..z. Ak bol dôchodok
v nižšej sume ako 95 616,- potom máš nárok na NČZD z rozdielu. Ak si nepožiadal o ročné zúčt. dane podávaš daňové priznanie typ A ale len v tom prípade ak zdaniteľné príjmy z prac. pomeru presiahli sumu 47 808,-Sk