veronika.valachova
18.02.08,15:33
Je potrebné podať daňové priznanie v SR, ak mám živnosť v ČR/výuka jazyka Aj/,všetky odvody riadne platím v ČR,kde aj podávam daňové priznanie. No minulý rok som daňové priznanie podávala aj Slovensku,ale je to naozaj potrebné nakoľko ja si na SR ani žiadne odvody neplatím a mám tu len trvalé bydlisko.Ale aj živnosť so sídlom v ČR.Prosím niekoho o pomoc?
hanelie
18.02.08,14:53
ak si daňový rezident ČR - nepodávaš DP v SR,

v súvislosti s daňovou rezidenciou som si overovala skutočnosť, či treba odovzdať namiesto DP potvrdenie o rezidencii - pracovníčka tvrdí, že nie je potrebné, ALE pre každý prípad radšej doporučujú také potvrdenie odovzdať - predíde sa neskorším nedorozumeniam

http://financie.etrend.sk/124754/moje-dane/ako-zdanovat-prijmy-zo-zahranicia
Johanka
18.02.08,19:14
Je potrebné podať daňové priznanie v SR, ak mám živnosť v ČR/výuka jazyka Aj/,všetky odvody riadne platím v ČR,kde aj podávam daňové priznanie. No minulý rok som daňové priznanie podávala aj Slovensku,ale je to naozaj potrebné nakoľko ja si na SR ani žiadne odvody neplatím a mám tu len trvalé bydlisko.Ale aj živnosť so sídlom v ČR.Prosím niekoho o pomoc?
Základom je správne určenie krajiny, v ktorej máš daňovú rezidenciu.
Kritériá - trvalý pobyt, stály byt, stredisko živnostných záujmov (osobné majú prednosť pred hospodárskymi ) ...