belamachina
17.03.05,13:50
Ako mam postupovat v pripade ak uctovna zavierka za rok 2003 nebola schvalena a su spochybnene uctovne pripady. Jedna sa tam o tunelovanie firmy jednym zo spolocnikov cez fiktivne pracovne cesty, najomne zmluvy na ktorych uzavretie mal mat suhlas valnej hromady, blocky za veci co zjavne nesuvisia s predmetom podnikania atd. Ide to asi na sud a chcu po mne aby som im vycislil sposobenu skodu a dal to uctovnictvo do poriadku.

Mam to preuctovat ako pohladavku voci spolocnikovi alebo co s tim vlastne?

ak ma niekto skusenosti alebo napad dajte mi vediet.
vdaka
učty
17.03.05,13:03
Nezávidím Ti, čokoľvek pri dokladovej inventúre nájdeš, pred zaúčtovaním daj prejednať a schváliť, ale to asi vieš.
belamachina
17.03.05,13:16
Nie je mi dost jasne ci je dostatocny podklad pre nove korektne zauctovanie podpisany papier z valnej hromady na ktorom je zoznam transakcii a uctovnych pripadov ktore spochybnili. je tam napisane toto treba vyhodit ale oni si to predstavuju ako ze to vyhodim z okna? ;-)
Je tam jedna pikoska ked nakupil stavebny material v baumaxe na firemnu kartu a doklad zalozili do uctovnictva a zauctovali do spotreby :-))) je to sama perla.
Nikdy som takyto chliev nevymetal a chcel by som to nejako jednoducho a elegantne doriesit.
učty
17.03.05,13:34
Jedna vec je škodu zistiť, druhá vec, koľko majú právo mu zosobniť, rieši to Zákonník práce. Ste sro siahnu mu na podiel ? Vidím to černě . . . dohoda, alebo súd ?
belamachina
17.03.05,23:09
toto zakonik prace asi nedoriesi, toto je o inom. To je skorej o sprenevere alebo o niecom takom a tym by sa uz malo zaoberat trestne pravo. Napr fiktivna pracovna zmluva s niekolko ludmi a k tomu fiktivne nepodlozene nicim pracovne cesty su zauctovane spravne ale je to tunel a oni to potrebuju uctovne dostat odtial von a zistit kolko toho vydoloval . Mam to nechat tak zauctovane ako to je a spravit k tomu nejaky interny doklad, ktorym to preuctujem v plnej vyske sumu ako pohladavku voci nemu, ktoru si potom mozu voci nemu uplatnit alebo ju predat niekomu inemu. Nic lepsie som zatial nevymyslel .:-/

A najlepsie je ze ho vyhodili a zmenil sa konatel. A ten novy nevie ci ma alebo nema podpisat tu opravenu zavierku.