Martina CF
18.02.08,15:57
Dnes som zistila, že v kvartálnom hlásení za 4. kvartál 2007 mám chybu. Omylom som tam dala sumu, ktorá tam nemá byť. Chcem poslať opravné hlásenie. Riadne som poslala načas. Hrozí mi nejaká pokuta od DÚ?
Zoltán Kovács
18.02.08,14:59
Dnes som zistila, že v kvartálnom hlásení za 4. kvartál 2007 mám chybu. Omylom som tam dala sumu, ktorá tam nemá byť. Chcem poslať opravné hlásenie. Riadne som poslala načas. Hrozí mi nejaká pokuta od DÚ?

Budeš podávať dodatočné a nie opravné. Opravné sa podáva do termínu.
Martina CF
18.02.08,15:00
Budeš podávať dodatočné a nie opravné. Opravné sa podáva do termínu.
A čo uvediem do toho dodatočného? A je potrebné iné tlačivo ako na riadne, príp. opravné kvartálne hlásenie?
Zoltán Kovács
18.02.08,15:02
A čo uvediem do toho dodatočného?

Sumu, ktorá tam mala byť.
Martina CF
18.02.08,15:03
Sumu, ktorá tam mala byť.
Ja som pôvodne dala do tlačiva riadku 3 sumu - 3165 a tá tam nemaly byť. Ako z toho vykľučkovať?
Zoltán Kovács
18.02.08,15:04
Ja som pôvodne dala do tlačiva riadku 3 sumu - 3165 a tá tam nemaly byť. Ako z toho vykľučkovať?

Tak tam dáš 0,- Sk.
Evanka
18.02.08,15:46
Ja som pôvodne dala do tlačiva riadku 3 sumu - 3165 a tá tam nemaly byť. Ako z toho vykľučkovať?
Ak tam tá suma nemala byť, tak ju na dodatočnom Hlásení neuvedieš a vypíšeš Hlásenie správne. Neplaš sa, je to normálny postup. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Paula
18.02.08,15:52
Ja na Prehľade nevidím okienko na "dodatočný":cool:

A vôbec, téma nie je správne zadaná. Kvartálne hlásenie sa nepodáva.
Ninna
18.02.08,16:40
Ak tam tá suma nemala byť, tak ju na dodatočnom Hlásení neuvedieš a vypíšeš Hlásenie správne. Neplaš sa, je to normálny postup. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Veď sme ľudia omylný......;)
Martina CF
18.02.08,16:57
Budeš podávať dodatočné a nie opravné. Opravné sa podáva do termínu.
A ja tiež na kvartálnom hlásení vidím iba riadny alebo opravný, kolónku dodatočný tam nevidím :(
Petra29
18.02.08,16:59
A ja tiež na kvartálnom hlásení vidím iba riadny alebo opravný, kolónku dodatočný tam nevidím :(
Kvartálne hlásenie neexistuje, hlásenie je len ročné.
Prehľad je kvartálny.
Evanka
18.02.08,17:03
Súhlasím s Paulou, Martina mala asi na mysli štvrťročný Prehľad. Tak to doplním, aby to niekoho nemýlilo. Štvrťročný Prehľad je možné podať opravný, keď zistíme prípadnú chybu. Hlásenie sa podáva za celý rok a je vlasne sumarizáciou z jednotlivých Prehľadov. Podáva sa do konca marca. Ak zistíme chybu do doby podania, podáme opravné Hlásenie, ak zistíme chybu po termíne podania, podáme dodatočné Hlásenie.
Martina CF
18.02.08,17:04
Mám na mysli kvartálny prehľad samozrejme :)
Martina CF
18.02.08,17:05
Súhlasím s Paulou, Martina mala asi na mysli štvrťročný Prehľad. Tak to doplním, aby to niekoho nemýlilo. Štvrťročný Prehľad je možné podať opravný, keď zistíme prípadnú chybu. Hlásenie sa podáva za celý rok a je vlasne sumarizáciou z jednotlivých Prehľadov. Podáva sa do konca marca. Ak zistíme chybu do doby podania, podáme opravné Hlásenie, ak zistíme chybu po termíne podania, podáme dodatočné Hlásenie.
Takže ak som dnes zistila chybu na kvartálnom prehľade za 4. štvrťrok, podám opravný prehľad?
vikinka
18.02.08,17:16
Takže ak som dnes zistila chybu na kvartálnom prehľade za 4. štvrťrok, podám opravný prehľad?
Áno,prehľad bude opravný.
Evanka
18.02.08,17:16
Takže ak som dnes zistila chybu na kvartálnom prehľade za 4. štvrťrok, podám opravný prehľad?
Áno.
Martina CF
19.02.08,07:23
A keď budem opravný kvartálny prehľad posielať na DÚ je potrebný aj nejaký sprievodný list alebo stačí len ten prehľad? Robím to prvýkrát, tak možno dosť blbá otázka :)
vikinka
19.02.08,07:26
A keď budem opravný kvartálny prehľad posielať na DÚ je potrebný aj nejaký sprievodný list alebo stačí len ten prehľad? Robím to prvýkrát, tak možno dosť blbá otázka :)
Žiadny spriev.list,iba prehľad;)
Martina CF
19.02.08,07:27
Žiadny spriev.list,iba prehľad;)
Ďakujem ste hrozne zlaté, že ste mi s tým pomohli :)
Martina CF
19.02.08,07:32
A ešte mám jednu otázku ohľadom ročného hlásenia. V prílohe, teda v časti V., budú uvedení všetci zamestnanci spoločnosti, ktorí v nej pracovali v roku 2007, bez ohľadu na to, či ešte pracujú alebo nepracujú alebo či im zamestnávateľ urobil alebo neurobil RZD?
vikinka
19.02.08,07:39
Áno,všetci,ktorí boli v roku 2007 u vás zamestnaný,treba zaškrknúť počet mesiacov v ktorých poberali príjem.
Paula
19.02.08,10:54
A ešte mám jednu otázku ohľadom ročného hlásenia. V prílohe, teda v časti V., budú uvedení všetci zamestnanci spoločnosti, ktorí v nej pracovali v roku 2007, bez ohľadu na to, či ešte pracujú alebo nepracujú alebo či im zamestnávateľ urobil alebo neurobil RZD?



V časti V.- Zamestnanci s uvedením len tých ich zdaniteľných príjmov, z ktorých sa vyberá preddavok na daň a bez ohľadu na to, čo píšeš v príspevku. Teda, nemusia to byť zákonite všetci zamestnanci.