nordero
18.02.08,18:27
pekny den poradaci.mohli by ste mi poradit ako dlho to trva ak si chceme zo zahrady urobit st.pozemok?a ci je to vobec mozne?a co to asi bude stat?dik
Zoltán Kovács
18.02.08,17:39
pekny den poradaci.mohli by ste mi poradit ako dlho to trva ak si chceme zo zahrady urobit st.pozemok?a ci je to vobec mozne?a co to asi bude stat?dik

Záhradá sa nachádza v intraviláne obce? Ak áno, potom zo záhrady sa stane stavebný pozemok vydaním stavebného povolenia.
nordero
18.02.08,17:59
smith a stavebne povolenie dostanem ak im poviem ze chcem stavat na zahrade:confused:dik
Zoltán Kovács
18.02.08,18:04
smith a stavebne povolenie dostanem ak im poviem ze chcem stavat na zahrade:confused:dik

Áno. Tiež som kupoval záhradu a požiadal som o stavebné povolenie. Splnil som všetky podmienky (doklady, súhlasi susedov, projekty....) a dostal som. Akonáhle stavebné povolenie nadobudne právoplatnosť zo záhrady sa stáva stavebný pozemok. Automaticky aj daň z nehnuteľnosti (pozemku) je vyššia ako pri "obyčajnej" záhrade.
nordero
19.02.08,17:19
zatial ti pekne dakujem smith a neskor sa ta este nieco popytam.;)
cimox
19.02.08,21:09
no tak ta dan je potom vysia,ked sa tam ide stavat,a ked uz postavim,skolaudujem tak ta dan zostava stale taka vysoka,alebo to ide spat na zahradu,alebo ako to je?
Zoltán Kovács
20.02.08,05:38
no tak ta dan je potom vysia,ked sa tam ide stavat,a ked uz postavim,skolaudujem tak ta dan zostava stale taka vysoka,alebo to ide spat na zahradu,alebo ako to je?

Daň bude iná. Totiž už budeš platiť za zastavanú plochu a záhradu. A sadzba za zastavanú plochu je vyššia ako za záhradu. Tým, že sa postaví dom, pri zakreslení do kat.mapy vznikne nová parcela, ktorá veľkosťou bude totážná s pôdorysom domu.
vieroslava
20.02.08,05:45
Sadzba dane z nehnuteľností je rovnaká za zastavanú plochu, aj za záhradu. Rozdiel je v tom, že keď postavíš dom, tak za pozemok, ktorý je ohraničený pôdorysom domu, tak za ten neplatíš nič, ale platíš daň za stavbu, ktorá je vyššia ako daň za pozemok. Po vydaní právoplatného kolaudačného rozhodnutia na dom, na nasledujúci rok prestaneš platiť vyššiu sadzbu za pozemok, za ktorý si platil vyššiu sadzbu z dôvodu, že bolo vydané stavebné povolenie.