mirca45
18.02.08,18:40
ahojte , chcem sa poradiť v oblasti ktora ma trapi už par mesiacov .
Mam firmu , ktora funguje už par rokov s pomerne dobrými vysledkami .pomaly ale isto to rastie , klientela je široka, záujem vysoky a tak vzhladom na dopyt by to chcelo rozšíriť možnosti, technologie, ...ale je to už nad ramec toho čo ako osoba zvladam aj po finančnej stranke aj po fyzickej stranke .
Vo svojom okolí nemam velký vyber a tak chcem najsť seriózneho spoločníka , investora , ktorý by sa spolupodielal na už vybudovaných zakladoch ...a to som netušila aký je to problem .
Vie mi niekto poradiť akým spôsobom je realne najsť človeka , ktorý by mal záujem na budovaní niečoho čo ma perspektívu a chcel si aj zhodnotiť svoje financie a existovať na nejakej normalnej korektnej spolupráci ?
Ved existuje plno ludí , ktorí hladaju šancu ako nejako zhodnocovať svoje peniaze...len nechapem kde su všetci tí seriózni ukrytí.
Skušala som to aj inzerciou aj ked sa mi to nezdalo vhodne, ale povedala som si že za pokus nič nedam ....ale odpovede boli len rôzni špekulanti, fin. poradcovia, kadejake " tlieskajuce spolky ", alebo pôžičkari s desnými podmienkami
Vie mi tu z Vas niekto poradiť ako a kam sa obratiť ??? dakujem
KEJKA
18.02.08,19:16
daj si poradiť....hocičo, len nie spoločníka.
Kto vloží peniaze, bude chcieť byť aj konateľ
a problémov sa nezbavíš.
Hľadaj zamestnanca, snáď ešte tichého spoločníka......
mirca45
19.02.08,06:57
no ja som to skušala tým že hladam ticheho spoločnika .. malokto však vie že čo to vôbec znamena a tak z toho vlastne zišlo ...
Pette77
20.02.08,10:18
Rovnako radim, najst kvalitneho zamestnanca je sice tazke, ale isto lahsie, ako spolocnika. Ak ako spominas mas dobre vysledky, mozes ho slusne zaplatit a tym sa hned hlada lahsie.
Co sa tyka financii na rozvoj, v bankach nebudes mat vazny problem.
RobSzel
20.02.08,11:57
Niekolko rokov som budoval biznis, ktory sa velmi pomaly rozbiehal, a preto som postupne angazoval dalsich ludi, ktori tomu mali "vdychnut zivot". Nakoniec som o vsetko prisiel - ked sa zacalo relativne darit, spojili sa proti mne a vystvali ma z firmy. BOl somrad,ze som aspon zachranil peniaze, ktore som do firmy vlozil, ale praca isla dolu vodou...

Pokial mas firmu, ktora sa rozvija, akurat Ti chyba nejaky ten peniaz alebo pracovna sila, v ziadnom pripade to neries pribratim spolocnikov. Vravi sa, ze optimalny pocet spolocnikov je neparny a traja su prilis mnoho. :) To hovori byvaly spolocnik jedneho z tych ludi, ktori ma podrazili. Prispievatelia predo mnou Ti to uz vlastne napisali, takze ja Ti to len potvrdzujem.

Skor sa snad ziskat pozicku z banky a dobreho zamestnanca, ktorehoho kazdy krok vsak budes uzkostlivo kontrolovat. To je asi jedina schodna cesta.
Heleč
20.02.08,12:08
Mám podobnú skúsenosť. V žiadnom prípade nie spoločníka. Aj keby si sa zadĺžila po uši.
RobSzel
20.02.08,14:04
Este musim dodat, ze to, co sa tu pise o spolocnikoch, duplom plati o konateloch. Vymenovanie nevhodneho konatela je este rychlejsia cesta do pekla, ako pribratie nevhodneho spolocnika. T.j. ak zamestnanec v nejakej vyznamnejsej pozicii, maximalne riaditel s presne vymedzenymi pravomocami. Moj kamarat utrpel tazke skody vo firme, ktorej sa uz nechcel venovat a nemohol ju hned predat, takze si tam instaloval konatela, ktory mu nakoniec prakticky cely majetok preflakal.
geopard
20.02.08,18:15
Ahoj súhlasím s predchádzajúcimi názormi, kvalitný zamestnanec (viem že niesú):- ) prípadne externá spolupráca a financie najlepšie od banky za jasných podmienok. Konzultuj, raď sa, spolupracuj, ale šéfuj a svoje peniaze si riad iba sama. Ale zasa záleží akú máš Ty sama predstavu o smerovaní firmy a jej biznisu:-)
mirca45
21.02.08,08:48
dakujem Vam za ohlasy .
v podstate som v neriešitelnej situácii lebo na jednej strane sa človek teší že firme sa darí ,ved všetci vieme ako ťažko sa dnes rozbieha a hlavne ked to nemaš vopred vyšlapane , ale ma to aj svoje negatíva lebo s rastucou klientelou sa tam vyskytli aj tí " "neplatiaci zakazníci " ..čo ma dostava na kolena kvoli DPH .
ono na DU nikoho nezaujima či ja tie zakazky uhradene mam alebo nemam
som FO , vystavím fakturu a proste zaplat DPH ,,ked maš taký obrat ...
nerozumiem týmto zakonom./keby to bolo aspon ako s danami že platiš z toho čo ti uhradili , ale takto platím to čo ešte nemam /
Uver je pre mna tým padom doslova tabu ..lebo ked nemaš vyrovnané zavazky štatu ani nechytaj klucku na dverach banky .
a riešiť to pôžičkami z nebankoviek je proste neunosne ... proste je to začarovaný kruh :..chcem peniaze na vyrovnanie zaväzkov od banky / lebo kým prebehnu moje pohladavky z ktorých by som mala šancu to uhradiť je to nerealne / , ale ta mi nepomôže kým nemam vyrovnane zaväzky ..
Viem že spoločník resp. tichý spoločník nie je štastna volba ale už nemam
sil toto každy štvrtrok riešiť ..lebo len mam to zdržuje od prace ktorú by som uplne inak zvladala s nejakou finančnou istotou v pozadí . Pre mna je nutne dostat nejaký kapital do firmy , ktorý by umožnoval plynulý priebeh a potom zvladnem aj väčšie zakazky ktoré teraz musim odmietať ... všetko ostatne je ok , aj zamestanci , aj ostatne ale to všetko su len dalšie peniaze a tak je to stale dookola.
Väčšinou si každy povie ty si podnikatel tebe je ...to môže vysloviť len ten čo si to neokusil . Niekedy úprimne zavidím zamestancom s 8,5 hod pracovnou dobou , dovolenkami , vyhodami a hlavne s pokojným spankom ...proste vecami o ktorých ja môžem len snivať .ale to už je o inom.
..ale dakujem Vam za Vaše skusenosti su pre mna inšpiraciou alebo vystrahou ??
Tanče
21.02.08,09:14
No neviem, z tých informácii ktoré si napísala najednej strane píšeš že sa ti darí a na druhej že si zadĺžená voči štátu. Mám dojem, že máš nedostatočný tok peňazí. Určite máš dobre zrátanú ekonomiku, či ťa ďalší úver nedostane do ešte horšej situácie? Nevalíš pred sebou jeden balvan, ktorý sa stále viadc nabaľuje?
Prílev kapitálu len na splatenie dlhov nie je investičným kapitálom, čo znamená že sa ti nezhodnotí, narobí ti ešte viac nákladov. Výnosný kapitál je taký, ktorý ti prinesie budúce vyššie výnosy.

Ak sa nedokážeš s DÚ dohodnúť na splátkovom kalendári, ktorý by si zvládala, určite by som si prehodnotila ekonomickú situáciu a aj cash flow! , či by to upravilo situáciu po zobratí nejakej pôžičky. (predpokladám, že aj vkladateľ kapitálu bude chcieť nejaké zhodnotenie a tvoju budúcu ekonomickú koncepciu).
Braňo
21.02.08,09:25
dakujem Vam za ohlasy .
v podstate som v neriešitelnej situácii lebo na jednej strane sa človek teší že firme sa darí ,ved všetci vieme ako ťažko sa dnes rozbieha a hlavne ked to nemaš vopred vyšlapane , ale ma to aj svoje negatíva lebo s rastucou klientelou sa tam vyskytli aj tí " "neplatiaci zakazníci " ..čo ma dostava na kolena kvoli DPH .
ono na DU nikoho nezaujima či ja tie zakazky uhradene mam alebo nemam
som FO , vystavím fakturu a proste zaplat DPH ,,ked maš taký obrat ...
nerozumiem týmto zakonom./keby to bolo aspon ako s danami že platiš z toho čo ti uhradili , ale takto platím to čo ešte nemam /
Uver je pre mna tým padom doslova tabu ..lebo ked nemaš vyrovnané zavazky štatu ani nechytaj klucku na dverach banky .
a riešiť to pôžičkami z nebankoviek je proste neunosne ... proste je to začarovaný kruh :..chcem peniaze na vyrovnanie zaväzkov od banky / lebo kým prebehnu moje pohladavky z ktorých by som mala šancu to uhradiť je to nerealne / , ale ta mi nepomôže kým nemam vyrovnane zaväzky ..
Viem že spoločník resp. tichý spoločník nie je štastna volba ale už nemam
sil toto každy štvrtrok riešiť ..lebo len mam to zdržuje od prace ktorú by som uplne inak zvladala s nejakou finančnou istotou v pozadí . Pre mna je nutne dostat nejaký kapital do firmy , ktorý by umožnoval plynulý priebeh a potom zvladnem aj väčšie zakazky ktoré teraz musim odmietať ... všetko ostatne je ok , aj zamestanci , aj ostatne ale to všetko su len dalšie peniaze a tak je to stale dookola.
Väčšinou si každy povie ty si podnikatel tebe je ...to môže vysloviť len ten čo si to neokusil . Niekedy úprimne zavidím zamestancom s 8,5 hod pracovnou dobou , dovolenkami , vyhodami a hlavne s pokojným spankom ...proste vecami o ktorých ja môžem len snivať .ale to už je o inom.
..ale dakujem Vam za Vaše skusenosti su pre mna inšpiraciou alebo vystrahou ??

Skús predať svoje pohľadávky faktoringovej firme, rozhodne sa zlepší Tvoj cash flow.
geopard
21.02.08,17:52
Ahoj,

ak máš peniaze v pohľadávkach možno by stálo za pokus ich vymáhať, prípadne predať. Sú firmy čo sa týmto biznisom zaoberajú.
mirca45
22.02.08,07:07
maš uplnu pravdu čo sa týka toho toku penazí
Ked človek pracuje s tovarom a aj ked sa ti darí ale ti zostane par stotisíc v nedobytných fakturach od firiem ktora sa medzi tým zlikviduju .. tak to sa ti jednoznačne premietne do finančneho toku penazí . V podstate je to že som robila celé mesiace zadarmo , ale režia aj ostatne naklady ti bežia , zaplatiť musiš aj faktury aj dph .
Pre mna ta pôžička resp uver alebo vklad spoločníka znamena hlavne získať čas mať možnosť dalšou pracou vyrovnať tieto straty vo firme ...viem že nevyriešia situáciu toho čo už bolo , ale to ma stiahlo na kolena .
Splatkový kalendar je fajn / aj ich mam / ale problem je ten že banky ich neakceptuju / teda aspon niektore ..
Len reklamach je veta realna veta .. že uvery do par hodín alebo bez potrvdení , kto sa o uver pokušal myslim že vie o čom hovorím.
Vdaka za radu ohladom tých faktoringových firiem skusim sa na to mrknuť s touto možnostou som sa zatial nestretla tak musim ziskat nejake info .. snad to pomôže .