SMartina
18.02.08,20:24
Ahojte.
Potrebovala by som si overiť či som správne zaúčtovala tvorbu soc. fondu.
Na konci každého mesiaca som zaúčtovala cez
ID: Tvorba soc. fondu: 527/472. Je to správne?
Zatiaľ sme nič z neho nečerpali, len sa tvoril. Ďakujem. :)
Anja111
18.02.08,19:31
Ahojte.
Potrebovala by som si overiť či som správne zaúčtovala tvorbu soc. fondu.
Na konci každého mesiaca som zaúčtovala cez
ID: Tvorba soc. fondu: 527/472. Je to správne?
Zatiaľ sme nič z neho nečerpali, len sa tvoril. Ďakujem. :)
Áno.
dvojča
18.02.08,19:33
Dobre si to účtovala, len ja som to robila vždy 15 dňa v mesiaci, myslím, že tak to bolo v zákone pre rok 2007 a na konci roka si doúčtovala podľa skutočných miezd, mne to vypočíta program, takže to mám ľahšie. Od 01.01.2008 účtuješ tvorbu na konci mesiaca, čiže správne. Neviem, či sa pýtaš pre rok 2007 alebo 2008? Ak hovorím zle, tak ma prosím opravte niekto, tiež som len začiatočník účtovník.
SMartina
18.02.08,20:31
Ďakujem za upozornenie. Zaujímal ma ešte rok 2007.

Pre rok 2007 platí: § 6
Na osobitný účet fondu sa prostriedky prevádzajú vo výške jednej dvanástiny do 15 dní po začatí každého mesiaca vo forme preddavkov z predpokladanej ročnej výšky základu na určenie povinného prídelu podľa § 4 ods.

Pre rok 2008 platí:
Fond sa tvorí v deň dohodnutý na výplatu mzdy alebo platu. Ak zamestnávateľ vypláca mzdu alebo plat vo viacerých výplatných termínoch, za deň výplaty sa na účely tohto zákona považuje posledný dohodnutý deň výplaty mzdy alebo platu za uplynulý kalendárny mesiac. Prevod finančných prostriedkov sa uskutoční do piatich dní po dni dohodnutom na výplatu mzdy alebo platu, najneskôr do konca kalendárneho mesiaca.

Tak by to malo byť správne.
Paula
18.02.08,20:41
Je to tak, že posledný a najneskôr......Ja zaúčtujem tvorbu súčasne so mzdami v rámci jednoho ID za daný mesiac. Napr. 31.1. zaúčtujem aj mzdy aj tvorbu SF za január.