TatianaK1
18.02.08,20:59
Ahojte! Potrebujem poradiť! Končím rodičovskú dovolenku a chcem nastúpiť do novej práce. Mám problém s konateľom firmy v ktorej som robila. Firmu na Slovensku oficiálne neukončil, len zbalil veci a odyšiel do Čiech. Nechce mi podpísať dohodu o ukončení PP, dať zápočet ani výstupné papiere do Sociálnej poisťovne a zdravotnej poisťovne.Nemala som s ním žiadny konflikt, on jednoducho nemá záujem to riešiť, nezdvíha mi telefón, ani neodpovedá na emaily, vo firme v Čechách mi najprv sľúbili, že mi papiere pošlú, ale nič mi po mesiaci neprišlo, a keď som chcela hovoriť s mzdárkou alebo účtovníčkou, povedali že tam nie sú! Ako mám postupovať a na koho sa mám obrátiť? Udaje do archívu určite neposlali, a počítač s údajmi zobrali do Ćiech. Robila som tam 3 roky a bojím sa, že nezdokladujem Soc. poisťovni príjem a odpracované roky do dôchodku. Čo mi ešte hrozí?
eby
28.03.08,18:36
Treba vziať aspoň pracovnú zmluvu a doklady, ktoré máte / popr. aj výplatné pásky / a poradiť sa v sociálke.
Gabi03
29.03.08,08:10
1. Uzavrieť nový pracovný pomer môžeš aj vtedy, ak máš nejaký iný existujúci.
2. Skončenie PP vyriešiš jedoducho výpoveďou s výpovednou lehotou. Výpoveď zašli na adresu sídla firmy, podľa obchodného registra s doručenkou. Ak sa ti vráti, výpoveď bude platná odo dňa vrátenia listu.
3. Tiež si skús zároveň vypýtať príslušné doklady. Ak ti ich nedoručia, predpokladám, že máš aspoň výplatné pásky. Pre ďalší postup najlepšie sa skontaktuj s príslušnými úradmi.