partner
17.03.05,15:15
Mam taky problem a nie a nie si rady chcel by som sa opytat v jednoduchom uctovnictve predavame tovar hypermarketom s ktorymi sme uzatvorili zmluvu ze si budu uplatnovat 1% zlavu a teraz problem ako mam zuctovat to 1% napr. predame im tovar za 10.000,- + DPH spolu 11.900,- a od nich nam pride uhrada len na sumu 11.781,- kde mam zauctovat tych 119,- Sk ako to zuctovat aby to bolo spravne prosim ak kto vie poradit velmi pekne dakujem
adam
17.03.05,15:01
Pri dodávke im vystavuješ asi faktúru. Ja keď poskytujem zľavu robím to takto:
za tovar 10.000Sk 1900DPH (nahodím normálnu cenu)
poskytnutá zľava -100Sk -19DPH (nahodené mínusom)
výsledok sumy je 11.781Sk
partner
17.03.05,15:56
adam ja som to tiez chcel tak robit ale s tym oni nesuhlasili dohodli sme sa len v zmluve ze im patri odmena 1% z celkovej fakturovanej sumy keby som im to urobil tak ako ty tak oni su schopny mi este aj z tej sumy poslat o dalsie 1% menej su to magori vie este niekto co s tym ado zatial diky
adam
17.03.05,18:22
Ak je to zmluvne ošetrené ako píšeš, pokojne by som to dala do réžie ako zmluvnú odmenu. Snáď sa vyjadrí k tomu ešte niekto skúsenejší....-:)
Zombor
17.03.05,19:24
Ostava ti visiet ten rozdiel v knihe pohladavok. Cize penazneho dennika sa tato operacia vobec netyka. Na hodnotu 1% vystav dobropis ktory odosli odberatelovi. Tym vyriesis rozdiel v saldokonte odberatelov aj problem DPH. V buducnosti uplatni zlavu 1% uz vo fakture s poznamkou ze je to zlava podla zmluvy. V pripade ze by zaplatili o 1% menej tak im posli upomienku. Je to jednoduchsie tu zlavu uplatnit priamo vo fakture ako cez dobropisy.
ondrejvla
17.03.05,20:47
Súhlasím so Zomborom, vystav im dobropis k fa, cituj č.fa, ktorý je na základe zmluvy č....., budeš tam mať ošetrenú aj DPH, nakoľko sa ti zníži daňová povinnosť o to 1%, zaúčtuj úhradu kompletnej faktúry a dobropisu a mám to vyrovnané. Možno bude mať niekto ešte iný názor.
partner
18.03.05,13:48
vie sa este niekto k tomu vyjadrit ja som totiz k tomu dobropisy nevystavoval diky
partner
21.03.05,14:40
tak ako vidim nik mi uz nevie poradit
fedroc
10.06.11,09:40
to je som videl lepsie zlavy heh http://www.tipnazlavy.sk/
andreaS
10.06.11,10:09
to je som videl lepsie zlavy heh http://www.tipnazlavy.sk/

viditelne si nepochopil zmysel temy... je bezne, ked si dodavatelom pre velke retazce, ze mas zmluvne dohodnute zlavy z fakturacie... ja som sa stretla s fakturaciou pre metro... metro to ale robilo tak, ze k uhrade faktur pripojil dokument (stiahnutelny cez registraciu na webe) kde uviedli faktury ktore uhradili plus tu svoju strhnutu odmenu...

takze tu nejde o to, ze ty nakupujes v tesco so zlavami ale v teme sa rozobera ked dodavas tovar pre tesco a ine retazce...

o milione zlavovych portaloch vie v dnesnej dobe asi kazdy...