lanikp
19.02.08,08:55
Zdravim ,viem ze to tu bolo preperane viac krat, presiel som asi celu historiu ale mam par otazok, uplne jednoduchych.

1, Staci na zriadenie e-shopu zivnost z predmetom- nakup za ucelom dalsieho predaja-maloochod ?
2, Treba e-shop niekde registrovat alebo tak? myslim formalnu stranku nie IT.
3, v Pripade ze tovar nakupujem z NETu a predajca neposiela faktury tlacene ale len mailom, staci my takato faktura do nakladov? samozrejme z vypisom z uctu kde je pladba? +rozhodnutie o colnom konani kde je tiez hodnota tovaru +CLO+DPH

4, Musi to byt podnikatelsky ucet? alebo staci aj osobny zivnostnikov ucet?

dakujem za odpoved
lanikp
04.03.08,09:34
nikdo nic?
Dáša_
04.03.08,09:44
Zdravim ,viem ze to tu bolo preperane viac krat, presiel som asi celu historiu ale mam par otazok, uplne jednoduchych.

1, Staci na zriadenie e-shopu zivnost z predmetom- nakup za ucelom dalsieho predaja-maloochod ? ANO
2, Treba e-shop niekde registrovat alebo tak? myslim formalnu stranku nie IT. NIE
3, v Pripade ze tovar nakupujem z NETu a predajca neposiela faktury tlacene ale len mailom, staci my takato faktura do nakladov? samozrejme z vypisom z uctu kde je pladba? +rozhodnutie o colnom konani kde je tiez hodnota tovaru +CLO+DPH TU NIE SOM SI UPLNE ISTA ODPOVEDOU, ALE V ZASADE ANO

4, Musi to byt podnikatelsky ucet? alebo staci aj osobny zivnostnikov ucet?

dakujem za odpoved TEORETICKY STAČI AJ SUKROMNY. LEN MUSI BYT NAHLASENY NA DANOVOM URADE, BUDES MUSIET SLEDOVAT KTORE PLATBY SU ZA ČO A NAVIAC, BANKY MOŽU MAT STANOVENE, ZE SUKROMNY UCET NEMOZNO POUZIT NA PODNIKANIE

Odpovede vyššie