JankaV
19.02.08,13:04
Prosím vás, čo mám odovzadať do sociálky po ukončení PN. Veď mám len ten IV. diel a v jednom vyhotovení. Alebo je prípustná i kópia?
Ďakujem
Zoltán Kovács
19.02.08,12:05
Kópiu si necháš, originál postúpiš do SP spolu s potvrdením o vymeriávacích základov za rozhodujúce obdobie.
VERONIKA6
19.02.08,12:08
Kópiu si necháš, originál postúpiš do SP spolu s potvrdením o vymeriávacích základov za rozhodujúce obdobie.
Len troška poopravím, do sociálky sa odovzdáva 11. deň DPN diel II. Žiadosť o nemocenské spolu s Potvrdením zamestnávateľa o zamestnancovi na účely ... Diel IV. sa odovzdáva po skončení DPN.
*Emma Lehotská*
24.02.08,19:34
Ahojte, prosím poradte mi kroky, ktoré musím urobiť, ak zamestnanec šiel 14.2. na PN.
Od 14.2 mu platí náhradu príjmu zam-teľ.Desiaty den uplynie 23.2.čiže to bolo včera. Čiže zajtra by som mala poslať do SP II.Diel PN a potvrdenie.Ale neviem čo všetko musím vyplniť v II. dieli a čo ešte okrem toho je povinnosťou zam-ľa. Zasiela sa okrem toho ešte niečo?Tieto doklady mám poslať na adresu zam-ľa tam, kde posielam mes. výkaz?
A ešte niečo, zam-nec na zadnú stranu napísal č.ú. a podpísal sa. Ak to zajtra pošlem do SP, do koľkých dní by mu mala SP vyplatiť nemocenské?
A ked ukončí PN,stačí poslať na SP IV. diel a čo sa v ňom vypisuje? Len dátum ukončenia PN?
Všetkých vrúcne dakujem za všetky odpovede..
*Emma Lehotská*
24.02.08,20:17
Prosím poradte mi...
Zoltán Kovács
24.02.08,20:20
Ahojte, prosím poradte mi kroky, ktoré musím urobiť, ak zamestnanec šiel 14.2. na PN.
Od 14.2 mu platí náhradu príjmu zam-teľ.Desiaty den uplynie 23.2.čiže to bolo včera. Čiže zajtra by som mala poslať do SP II.Diel PN a potvrdenie.Ale neviem čo všetko musím vyplniť v II. dieli a čo ešte okrem toho je povinnosťou zam-ľa. Zasiela sa okrem toho ešte niečo?Tieto doklady mám poslať na adresu zam-ľa tam, kde posielam mes. výkaz?
A ešte niečo, zam-nec na zadnú stranu napísal č.ú. a podpísal sa. Ak to zajtra pošlem do SP, do koľkých dní by mu mala SP vyplatiť nemocenské?
A ked ukončí PN,stačí poslať na SP IV. diel a čo sa v ňom vypisuje? Len dátum ukončenia PN?
Všetkých vrúcne dakujem za všetky odpovede..

V druhom diely na zadnej strane sa uvádza náhrada za príjem počas prvých 10 dni PNn, v členení prvé tri dni, a ostatných 7 dni. Na prednej strane orazíš pečiatkou a podpíšeš ako zamestnávateľ. Posielaš to na pobočku SP, kam patrí zamestnávateľ. Zamestnanec PN dostane na účet, ak vyplnil. Vyplácané to bude okolo 20.marca.
Na IV. diely ešte sa doplňuje aj dátum nástupu do práce po ukončení PN.
*Emma Lehotská*
25.02.08,06:03
Dakujem za odpoveď...
Dnes mi zam-kyna doniesla ukončenie PN, a dnes je už v práci..V sobotu bol 10.den kedy jej bola vyplácaná náhrada príjmu.... Kedže to bol víkend,tak do SP už neposielam nič, však?Kedže je dnes už v práci.. Dakujem
Tweety
25.02.08,06:36
Dakujem za odpoveď...
Dnes mi zam-kyna doniesla ukončenie PN, a dnes je už v práci..V sobotu bol 10.den kedy jej bola vyplácaná náhrada príjmu.... Kedže to bol víkend,tak do SP už neposielam nič, však?Kedže je dnes už v práci.. Dakujem
Nie, neposielaš, bude mať preplatených 10 KD náhradu príjmu. Nemocenské je od 11. KD.
*Emma Lehotská*
25.02.08,07:08
Aj napriek tomu, že 11.KD bola nedeľa?za tú nedeľu jej SP neprepláca nič?
Vdaka
Tweety
25.02.08,07:10
Aj napriek tomu, že 11.KD bola nedeľa?za tú nedeľu jej SP neprepláca nič?
Vdaka
A dokedy má trvanie DPN, resp. je schopná do práce ?
*Emma Lehotská*
25.02.08,07:23
Od 14.2. bola PN. 23. uplynulo 10 dní. V nedeľu, čiže včera bol 11. den a dnes prišla do práce a doniesla mi ukončenie PN že je schopná práce od 25.2. čiže od dnes a teraz neviem či za ten 1 den jej mám do SP posielať II. diel PNa zároven aj ukončenie PN? Alebo už nie
Tweety
25.02.08,07:25
Od 14.2. bola PN. 23. uplynulo 10 dní. V nedeľu, čiže včera bol 11. den a dnes prišla do práce a doniesla mi ukončenie PN že je schopná práce od 25.2. čiže od dnes a teraz neviem či za ten 1 den jej mám do SP posielať II. diel PNa zároven aj ukončenie PN? Alebo už nieNo ak je schopná až od 25.2., tak 10 KD náhrada príjmu, a jeden deň nemocenské od SP, takže pošleš ten diel do SP spolu s potvrd. o VZ pre nárok na NP.
*Emma Lehotská*
25.02.08,07:26
A zároven pošlem aj ukončenie PN však?
Tweety
25.02.08,07:32
A zároven pošlem aj ukončenie PN však?
Pošleľ odd. II. a IV.
*Emma Lehotská*
25.02.08,07:36
Dakujem za pomoc a rady a prajem pekný a príjemný deň