kornelia2
19.02.08,13:20
Ahojte,
idem vystavit FA v CM-EURO pre ČR ide o tovar ktory dostanu z Francuzka.
Ja sa pytam aky typ DPH je to?Co sa pise na FA?
Je to paragraf 43 oslobodenie od dane pri dodani tovaru z tuzemska do ineho clenskeho statu,clensky stat:ČR.
Dakujem
cloe
19.02.08,12:32
Ahojte,
idem vystavit FA v CM-EURO pre ČR ide o tovar ktory dostanu z Francuzka.
Ja sa pytam aky typ DPH je to?Co sa pise na FA?
Je to paragraf 43 oslobodenie od dane pri dodani tovaru z tuzemska do ineho clenskeho statu,clensky stat:ČR.
Dakujem

Pravdepodobne sa jedná o trojstranný obchod, kde ty nemôžeš uviesť vyššie citovaný paragraf, lebo sa nejedná o dodanie z SK do ČR. Dodanie tovaru to bude pre Francúza a Čech bude mať nadobudnutie tovaru z iného členského štátu, teda urobí samozdanenie.
Ty v tom budeš vystupovať ako 1. odberateľ a uvedieš na faktúru, že sa jedná o trojstranný obchod.

§ 45
Oslobodenie od dane
pri trojstrannom obchode
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html#hore)



(1) Trojstranným obchodom sa rozumie obchod, ak

a) sa na obchode zúčastňujú tri osoby a predmetom obchodu je dodanie toho istého tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený priamo od prvého dodávateľa k druhému odberateľovi z jedného členského štátu do iného členského štátu,
b) osoby zúčastnené na obchode sú identifikované pre daň v troch rôznych členských štátoch,
c) prvý odberateľ nie je identifikovaný pre daň v členskom štáte druhého odberateľa a voči prvému dodávateľovi a druhému odberateľovi použije rovnaké identifikačné číslo pre daň,
d) tovar odoslal alebo prepravil prvý dodávateľ alebo prvý odberateľ, alebo iná osoba na ich účet,
e) druhý odberateľ použije identifikačné číslo pre daň pridelené členským štátom, v ktorom sa odoslanie alebo preprava tovaru skončí, a
f) druhý odberateľ je osobou povinnou platiť daň.

(2) Ak sú splnené podmienky pre trojstranný obchod podľa odseku 1, prvý odberateľ nie je povinný platiť daň pri nadobudnutí tovaru z iného členského štátu a nadobudnutie tovaru u tejto osoby sa považuje za zdanené.

(3) Pri trojstrannom obchode prvý odberateľ vyhotoví pre druhého odberateľa faktúru, ktorá nebude obsahovať sumu dane a v ktorej uvedie, že ide o trojstranný obchod.

(4) Zo záznamov vedených na určenie dane musí byť zrejmé

a) u prvého odberateľa, ak použije pri trojstrannom obchode identifikačné číslo pre daň pridelené v tuzemsku, dohodnutá odplata za dodanie tovaru druhému odberateľovi a názov alebo meno a adresa druhého odberateľa,
b) u druhého odberateľa, ak použije pri trojstrannom obchode identifikačné číslo pre daň pridelené v tuzemsku, základ dane, suma dane a názov alebo meno a adresa prvého odberateľa.
kornelia2
19.02.08,12:39
A to je ktory riadok v DPH tlacive?
Viem ze musim potom vystavit suhrny vykaz
cloe
19.02.08,12:50
Mal by to byť r.34.
kornelia2
19.02.08,12:51
Dakujem pekne
leka
12.03.08,07:33
Dobry den, mala by som aj ja jednu otazku s tymto suvisiacu - realizujeme TO. Aky mame mat doklad, zmluvu, potvrdenie, alebo ??? o tom, ze sa obchod zrealizoval a tovar skutocne skoncil u druheho odberatela. Zakon o DPH sa o takom niecom nezmienuje.
A este, ak predavame tovar firme registrovanej v inom cl. state a oni si tovar sami vyvezu, staci mi ich potvrdenie, ze tovar skutocne opustil SR? Alebo ako sa najlepsie kryt? (danovaci byvaju zakerni)
Dakujem
kornelia2
31.03.08,09:30
MOJA OTAZKA:
1. Dostali sme FA zo zahranicia 3000€ ale tovar neprisiel k nam ale hned do Česka, ide o trojstranny obchod?
Je to typ DPH : Dodanie tovaru 1odberatelom §45 riadok v DPH je 34?alebo je to naopak som dopletena
2.Vystavým FA do Česka na ten tovar, je to aky typ DPH tiez je to trojstranny obchod?