romansl
17.03.05,19:00
Mam zivnostnika a jedna z vyslych faktur bola : "Fakturujem vam prace asistenta produkcie v televiznom programe... "
Kam patri tento prijem? Ja rozmyslam nad §6 ods. 2 pis. b. Moze to byt,ale to patri uplne inam?
Velmi pekne dakujem za radu.
evina
17.03.05,18:11
Mam zivnostnika a jedna z vyslych faktur bola : "Fakturujem vam prace asistenta produkcie v televiznom programe... "
Kam patri tento prijem? Ja rozmyslam nad §6 ods. 2 pis. b. Moze to byt,ale to patri uplne inam?
Velmi pekne dakujem za radu.
Závisí od ŽL v čom podniká?
romansl
17.03.05,18:12
upratovanie
babenko1
17.03.05,21:00
Skôr by som to dala ako príležitostný príjem. Ale vystaviť na to faktúru, ked nemám na to ani oprávnenie.. hm. hm....
Luba2
18.03.05,08:03
A má k tomu nejakú zmluvu? Ja by som to odhladovala na autorský zákon, čiže tak ako píšeš §6, ods. 2/.
romansl
18.03.05,09:41
Ma iba objednavku na "pracu asistenta produkcie". Nic viac k tomu nie je :-(
Sefcikova
18.03.05,09:52
ak to memá v ŽL ako predmet podnikania, nemal na to vystavovať FA.
Oni ho mali zamestnať na dohodu a na konci roka mu mali dať potvrdenie o zdaniteľných príjmoch, ktoré si mal zahrnúť do DP typu B
Muška
18.03.05,13:27
Mam zivnostnika a jedna z vyslych faktur bola : "Fakturujem vam prace asistenta produkcie v televiznom programe... "
Kam patri tento prijem? Ja rozmyslam nad §6 ods. 2 pis. b. Moze to byt,ale to patri uplne inam?
Velmi pekne dakujem za radu.Ak by si to chcela dať do § 6 ods. 2 písm. b, musel by mať zmluvu o vytvorenie autorského diela???????, alebo niečo podobné.
Podľa mňa neoprávnene faktúroval uvedenú činnosť ak na ňu nemá živnosť.
Mal by spísať zmluvu, aby to mohol zaradiť ako príležitostný príjem.