Zilec
19.02.08,14:27
Zdravim, ospravedlnujem sa som si vedomy ze to nieje asi spravna tema na tento prispevok, ale nanapadlo ma kam inam by som to dal...

Vcera som od kamarata kupil novy prehravac MpMan mp-cs155 fm, za velmi dobru cenu, no vsak po precitani manualu som zistil ze by v nom oroginal malo byt viac moznosti nez je, tak som si stiahol najnovsi firmware, dal som ho instalovat a po prvom initialising-u mi mi vyhodil chybu uplne iny program ktory s tym nemal nic spolocne, a nasledne som bol nuteny restartovat pc, lebo vobec neodpovedal.. :sad:

LENZE chbicka je v tom, ze v prehravaci to asi vymazalo dost podstatne subory a teraz ked ho zapojim sice xp vydaa ten svoj priblbly zvuk, ale na prehravaci namiesto udajov svieti len displej na tmavomodro, vobec sa mi nezobrazi "odstranitelny disk", program na update firmwaru mi ho ani nevyhlada... ked prehravac (nezapjeny k pc) chcem samostatne pustit hodii tak isto len modry displej kyym drzim start, a ked ho pustim zhasne.. :cry:

viete mi pls nejak pomoct, som z toho dost sklamany ze vcera som zanho vysolil penaz a teraz sa to takto posere... Je tu niekto kto ma nieco podobne alebo vie nejak pomoct???

- prehravac je mozne pozret na oficialnej stranke mpmaneurope bodka kom, na tej stranke su aj vsetky potrebne veci (co obvykle obsahuje cd)...

dik moc za akukolvek radu..
dufam ze ho este rozbehnem... :sad:
Chobot
19.02.08,14:34
Zdravim, ospravedlnujem sa som si vedomy ze to nieje asi spravna tema na tento prispevok, ale nanapadlo ma kam inam by som to dal...

Vcera som od kamarata kupil novy prehravac MpMan mp-cs155 fm, za velmi dobru cenu, no vsak po precitani manualu som zistil ze by v nom oroginal malo byt viac moznosti nez je, tak som si stiahol najnovsi firmware, dal som ho instalovat a po prvom initialising-u mi mi vyhodil chybu uplne iny program ktory s tym nemal nic spolocne, a nasledne som bol nuteny restartovat pc, lebo vobec neodpovedal.. :sad:

LENZE chbicka je v tom, ze v prehravaci to asi vymazalo dost podstatne subory a teraz ked ho zapojim sice xp vydaa ten svoj priblbly zvuk, ale na prehravaci namiesto udajov svieti len displej na tmavomodro, vobec sa mi nezobrazi "odstranitelny disk", program na update firmwaru mi ho ani nevyhlada... ked prehravac (nezapjeny k pc) chcem samostatne pustit hodii tak isto len modry displej kyym drzim start, a ked ho pustim zhasne.. :cry:

viete mi pls nejak pomoct, som z toho dost sklamany ze vcera som zanho vysolil penaz a teraz sa to takto posere... Je tu niekto kto ma nieco podobne alebo vie nejak pomoct???

- prehravac je mozne pozret na oficialnej stranke mpmaneurope bodka kom, na tej stranke su aj vsetky potrebne veci (co obvykle obsahuje cd)...

dik moc za akukolvek radu..
dufam ze ho este rozbehnem... :sad:

A pred inštaláciou si si prečítal tú poznámku na stránke?

"Please proceed with firmware update ONLY in case of malfunctioning on products with serial number starting with ES. Firmware update on products without serial number as per above could cause malfunctioning of the product. To check serial number please refer to the backside of the product."

Máš prehrávač, ktorého sériové číslo začína kódom ES? Ak nie, tak je dosť možné, že si závažne pošahal celý prehrávač, tam na to aj upozorňujú. Inak to nie je aktuálny firmware, ale oprava firmwaru. Pravdepodobne celá séria prehrávačov s ES ..... sériovým číslom mala nejakú chybu a táto záplata len tú chybu opravovala.

Asi tým, že si sa snažil natiahnuť update do niečoho, čo k tomu nepatrilo si asi vymazal originál firmware. Bohužiaľ na stránke výrobcu som kompletný firmware nenašiel.

Podľa manuálu by ale malo byť možné resetovať továrenský firmware tým, že prehrávač vypneš a zapneš, vtedy by sa mal načítať originál firmware (je to v návode na poslednej strane dole).

Prípadne ešte pozri pribalené CD, či tam nie je firmware. Viac neviem pomôcť takto na diaľku.
Zilec
20.02.08,11:18
čo sa týka toho firmwaru, tak ten som si našiel v skecii download presne na ten typ prehrávaču čo mám.

a čo sa týka toho reštartu softwaru tak to nefunfuje, lebo ako vravím ten prehrávač sa ani nepustí, len svieti namodro displej kým držím "start" a hned jak ho pustím vypne...

:( takže tu prehrávač asi svoju kariéru končí... :(

ale aj tak dík za pomoc..
Chobot
20.02.08,13:19
čo sa týka toho firmwaru, tak ten som si našiel v skecii download presne na ten typ prehrávaču čo mám.



Na tej stránke, čo si uviedol? Lebo ja som tam kompletný firmware nevidel, jedine ten update firmwaru:



http://www.mpmaneurope.com/images/tit_firmwares.gif
AGGIORNAMENTO FIRMWARE PER CS155 CON E SENZA RADIO
Operating System(s): Windows XP. Details and download (http://www.mpmaneurope.com/download.aspx?file_id=480)

FIRMWARE UPDATE FOR CS155 WITH AND WITHOUT RADIO
Operating System(s): Windows XP. Details and download (http://www.mpmaneurope.com/download.aspx?file_id=481)

MISE A JOUR POUR MPCS155 AVEC ET SANS RADIO
Operating System(s): Windows XP. Details and download (http://www.mpmaneurope.com/download.aspx?file_id=482)

3 firmware(s) found.



Alebo som hľadal v zlej sekcii?
Zilec
25.02.08,21:56
hej na tej stránke.. v sekcii download, no nič už som sa s nim rozlúčil, a pomaly zbieram peniaze na nový.. ale aj tak dík
Chobot
26.02.08,08:55
hej na tej stránke.. v sekcii download, no nič už som sa s nim rozlúčil, a pomaly zbieram peniaze na nový.. ale aj tak dík

Tak potom si nesiahol kompletný firmware, ale len tú záplatu, ktorou si vymzal svoj. Prílišná iniciatíva sa nevyplatila....
Stevo5
27.02.08,18:01
A neskúšal si sa spýtať v niektorom servise či ti to nedajú do poriadku? Myslím že nahranie firmweru by mohlo byť lacnejšie ako nová mašinka.