buba1
19.02.08,14:44
Čaute, poraďte mi prosím:

Podnikateľ FO mal za rok 2007 príjmy zo živnosti a nakoľko je platiteľom DPH môže použiť len preukázateľné výdavky.
Za rok 2007 mal tiež príjmy z prenájmu súkromného vlastného bytu, ktoré ale nesúvisia s podnikaním, nakoľko daná nehnuteľnosť nie zaradená v obchodnom majetku, ani prenájom nemá v predmete činnosti. Príjem teda zaradím do § 6 ods. 3. zákona o dani z príjmu a odpočítam 5 násobok životného minima.
Smie si uplatniť 40 % paušál ako výdavky?
(podľa mňa asi nie, nakoľko je platiteľom DPH)

Ešte mal príjem za vytvorenie loga a konzultácie monitorovacích správ, ale ako súkromná osoba, nie ako živnostník, nakoľko túto činnosť nemá v predmete činnosti.
Mám daný príjem zaradiť do daňového priznanie do § 8 do r. 1 ako príjem z príležitostných činností, alebo do r. 11 iné?
Muška
19.02.08,14:00
Buba, ak je raz platiteľ DPH.....tak je platiteľ DPH z celej svojej ekonomickej činnosti /napr. aj z prenájmu bytu/
buba1
20.02.08,05:26
Ďakujem Muška, znamená to teda, že ak je prenájom ako príjem oslobodený od DPH a zároveň si neodpočítal DPH ani na na vstupe k tomuto príjmu je to v poriadku?

Vie mi ešte niekto odpovedať k druhej časti mojej otázky?
Ešte mal príjem za vytvorenie loga a konzultácie monitorovacích správ, ale ako súkromná osoba, nie ako živnostník, nakoľko túto činnosť nemá v predmete činnosti.
Mám daný príjem zaradiť do daňového priznanie do § 8 do r. 1 ako príjem z príležitostných činností, alebo do r. 11 iné?