adretti
19.02.08,15:01
Ahojte, mám súrny problém. Náš zamestnanec od januára bol v nemocnici, ale nebol vypísaný. Ja som mu za január vypísala dovolenku a vypočítala som mu aj mzdu. Dneska ho pustili z nemocnice a dodatočne ho vypísali od 17.01.2008 a dneska mi doručili potvrdenie o dočasnej pracovnej neschoponosti. Čo mám teraz spraviť? :( Musím prerobiť mzdy za január? Vyžiadať naspäť navyše zaplatené poistné? A čo so sociálnou poisťovňou? Mám poslať tieto doklady s dátum 17.01.2008? Alebo požiadať zamestnanca, nech ide za obvodným lekárom, a nech ho on vypíše, ale maximálne dodatočne do 10-13 dní, aby som vedela ešte včas poslať doklady do sociálnej poisťovni? :o
jankasm
19.02.08,14:08
Ahojte, mám súrny problém. Náš zamestnanec od januára bol v nemocnici, ale nebol vypísaný. Ja som mu za január vypísala dovolenku a vypočítala som mu aj mzdu. Dneska ho pustili z nemocnice a dodatočne ho vypísali od 17.01.2008 a dneska mi doručili potvrdenie o dočasnej pracovnej neschoponosti. Čo mám teraz spraviť? :( Musím prerobiť mzdy za január? Vyžiadať naspäť navyše zaplatené poistné? A čo so sociálnou poisťovňou? Mám poslať tieto doklady s dátum 17.01.2008? Alebo požiadať zamestnanca, nech ide za obvodným lekárom, a nech ho on vypíše, ale maximálne dodatočne do 10-13 dní, aby som vedela ešte včas poslať doklady do sociálnej poisťovni? :o

Nerozumiem prečo ste mu dali dovolenku. Keď bol v nemocnici, dalo sa počítať s tým, že bude mať vypísanú PN.
Odporúčam prerobiť januárovú výplatu. Čo sa týka odvodov, v ďaľšom mesiaci si o navyše zaplatené poistné môžete ponížiť platby.
Ohľadom SP, myslím, že s oneskoreným zaslaním PN nebude problém. Akurát bude mať zamestnanec tú PN zaplatenú až v ďalšom mesiaci. Na SP treba zároveň doručiť aj tzv. prechodku /potvrdenie od lekára, že bol PN k 31.01.2008/. ;)
mysimis
19.02.08,14:09
Ahojte, mám súrny problém. Náš zamestnanec od januára bol v nemocnici, ale nebol vypísaný. Ja som mu za január vypísala dovolenku a vypočítala som mu aj mzdu. Dneska ho pustili z nemocnice a dodatočne ho vypísali od 17.01.2008 a dneska mi doručili potvrdenie o dočasnej pracovnej neschoponosti. Čo mám teraz spraviť? :( Musím prerobiť mzdy za január? Vyžiadať naspäť navyše zaplatené poistné? A čo so sociálnou poisťovňou? Mám poslať tieto doklady s dátum 17.01.2008? Alebo požiadať zamestnanca, nech ide za obvodným lekárom, a nech ho on vypíše, ale maximálne dodatočne do 10-13 dní, aby som vedela ešte včas poslať doklady do sociálnej poisťovni? :o

Prepracuj mu výplatu za mesiac január, podaj opravné výkazy a zaplatené poistné si vyrovnaj /ospočítaj/ z februárových odvodov. K PN mu vystav potvrdenie o príjme pre a normálne ju odovzdaj do SP. SP spracuje PN a náhradu Ti pošle aj za január aj za február v jednej sume.
adretti
19.02.08,14:26
Ďakujem Vám za rýchle odpovede. Inak som nevedela, že sa dá niekoho aj dodatočne vypísať. Dovolenku som mu napísala iba kvôli tomu, že doteraz mi neposlal žiadny papier a ani šajnu som nemala, že odkedy bude vypísaný, keď bude... Ale to je už jedno, prerobím januárové mzdy, aby som sa veľmi nenudila...
Ďakujem pekne ešte raz :)
jankasm
19.02.08,14:33
Ďakujem Vám za rýchle odpovede. Inak som nevedela, že sa dá niekoho aj dodatočne vypísať. Dovolenku som mu napísala iba kvôli tomu, že doteraz mi neposlal žiadny papier a ani šajnu som nemala, že odkedy bude vypísaný, keď bude... Ale to je už jedno, prerobím januárové mzdy, aby som sa veľmi nenudila...
Ďakujem pekne ešte raz :)

No je dosť možné, že on nebol vypísaný spätne. Možno ho lekár vypísal hneď, ale keďže ako si písala, zamestnanec bol v nemocnici, nemal ako tú PN doručiť. A možno ani lekár nemal príležitosť mu tú PN odovzdať. Ak bol zamestnanec po operácii alebo tak.
Možno by bolo lepšie pred nahodením dovolenky, v podstate bez jeho vedomia, čo tiež nie je správny postup, sa skúsiť s ním spojiť, alebo s niekým z jeho rodiny a zistiť či bude mať tú dobu nejako vykrytú. Aspoň takto by som postupovala ja. :cool:
adretti
19.02.08,15:04
Bola som v kontakte s jeho rodinou, a oni mi hovorili, že neni vypísaný. On sa kôli tomu nedal vypísať, nakoľko predtým vybavoval predčasný dôchodok a nevedel chudák, že to aký vplyv na to bude mať. Ja som im hneď vtedy hovorila, nech ho dajú vypísať, ale oni to mali vtedy asi najmenší problém. A iba teraz ho dali vypísať dodatočne.