verenka@azet.sk
20.02.08,09:37
Pekný dník želám! zas mám dilemu ako postupovať ak: zamestnávateľovi skončí jedna zákazka, kde má 3 zamestnancov. tý majú na zmluve miesto výkonu napr. Bratislava mzdové dojednanie 50,-sk/hod a 30% prémie. to je len v skratke zmluva. ponúka im inú prácu- zákazku opäť v Bratislave ale za inu mzdu ako je dojednaná na zmluve ( nižšiu).Aký by mal byť správny postup zamestnávateľa ak prácu nepríjmu. ak sa nedohodnú ani na práci ani na skončení PP dohodou nasleduje § skonč.PP z org.dôvodov §63 ods1 písm a)? toto je môj oriešok. Ďakujem za odpovede vždy mi pomohli.
dalilada
20.02.08,11:04
Ak chce znížiť mzdu, zamestnanci s tým nesúhlasia a zamestnávateľ och naďalej nie je ochotný zamestnávať za mzdu dohodnutú v PZ, nezostáva mu nič iné, ako skončiť PP podľa Tvojho príspevku. Jedine, keby sa našla skulinka v prémiách a možnosti ich zníženia. 50,- Sk je už skoro na hranici min. mzdy, s tým sa aj tak nijako nedá hýbať. Je lepšie nešpecifikovať výšku prémii v zmluve fixne (pre zamestnávateľa).
verenka@azet.sk
20.02.08,12:29
Prečo myslíte, že je lepšie nešpecifikovať výšku prémií v zmluve pre zamestnávateľa.
dalilada
21.02.08,07:33
Prečo myslíte, že je lepšie nešpecifikovať výšku prémií v zmluve pre zamestnávateľa.

Pretože s nimi môže hýbať bez súhlasu zamestnanca. Napr. v zmluve bude uvedené: min. mzdový nárok + osobné ohodnotenie, resp. prémie. môže sa poprípade uviesť napr. že ich výška závisí od dosiahnutých výsledkov firmy, osobného výkonu a pod. ;) Alebo sa vôbec nijako nemusia špecifikovať.
verenka@azet.sk
21.02.08,09:35
ďakujem za odpoveď.