Julča
17.03.05,21:26
SZČO dosiahla v roku 2003 stratu. Tohto roku vykázal kladný daň. základ. Podľa ktorého paragrafu si má uplatniť stratu? §30 alebo §52 odst. 8 . Neviem či to mám uviesť na ridku 51 alebo na riadku 53 daňového zákona.
Katarína STR
18.03.05,05:58
Uplatňuje si stratu podľa § 30, teda podľa nového zákona.

Do riadku č. 53 napíšeš rok z ktorého je tá uplatňovaná strata a na pravú stratu tohto riadku napíšeš nie plnú sumu výšky straty ktorú mal, ale LEN TÚ VÝŠKU STRATY, KTORÚ SI V TOMTO ROKU UPLATŇUJE.


Ahojky
Paula
18.03.05,06:03
Katka, ak za r.2004 vyšla nová strata, vypisuje sa "stratová " tabuľka v DP za r.2004?
Katarína STR
18.03.05,06:11
Ak ti vyšla strata na riadku č. 44, tak vypisuješ stratovú tabuľku na riadku č. 58.
Paula
18.03.05,06:21
Prepáč, nenapísala som otázku dostatočne. Ide o PO.
Katarína STR
18.03.05,06:36
Nevadí, možno to pomôže niekomu inému. :)


Nie u PO sa to nepíše do stratovej tabuľky.

Ahoj
Julča
18.03.05,08:25
Uplatňuje si stratu podľa § 30, teda podľa nového zákona.

Do riadku č. 53 napíšeš rok z ktorého je tá uplatňovaná strata a na pravú stratu tohto riadku napíšeš nie plnú sumu výšky straty ktorú mal, ale LEN TÚ VÝŠKU STRATY, KTORÚ SI V TOMTO ROKU UPLATŇUJE.


Ahojky
Ďakujem za radu. Urobila som to tak ako si napísala, riadok 53.
eurocorp
18.03.05,08:44
V roku 2003 mi vyšla v JU daň.strata 4200,-Sk. Tento rok mi vyšiel zisk. Môžem si daň.stratu 4200,-Sk odrátať celú alebo len 1/5.Moc ďakujem.
Katarína STR
18.03.05,09:13
V roku 2003 mi vyšla v JU daň.strata 4200,-Sk. Tento rok mi vyšiel zisk. Môžem si daň.stratu 4200,-Sk odrátať celú alebo len 1/5.Moc ďakujem.

môžeš si ju odrátať celú
allicie
19.03.05,16:56
Čo znamená LEN TÚ VÝŠKU STRATY, KTORÚ SI V TOMTO ROKU UPLATŇUJE.?

Keď vykázal za rok 2003 stratu 19000, napíše ju do riadku 53 ako: 2003 19000, teda celú čiastku? Či ako?
Katarína STR
21.03.05,06:45
To znamená, že keby si v roku 2003 mala napríklad stratu 200.000,- Sk a v roku 2004 by si mala zisk 12.000,- Sk, tak do toho riadku 53 napíšeš sumu 12.000,- SK. To je teda suma, ktorú si skutočne uplatňuješ. Nebudeš tam písať sumu 200.000,- SK ale len tých 12.000,- SK

OK?