amilly
17.03.05,21:49
Prosim o radu: Som cerstvy platca DPH a na firemnom telefone v januari som sa zucastnila hlasovania SUPERSTAR. Na doslej FA mi teda figuruje aj polozka Hlasovanie - superstar. Akym sposobom to zauctovat? Je potrebne to nejakym rozdelit? Dakujem.
babenko1
17.03.05,20:57
Nuž.. to hlasovanie dať ako výdavok neovplyvňujúci daň...a DPH.. výjde ti z toho nejaká koruna... uplatnila by som si celú DPH...teda iba v tom prípade, že tá suma za hlasovanie nie je nejaká viacčíselná :-)
retep
21.06.05,10:45
O sumu pripadajúcu na SMS za hlasovania na SS teda pomernú časť DPH si treba znížiť odpočítanie DPH. /§49 ods,2/ :D
Adula
22.06.05,15:06
Môj šef tiež mal hlasovanie superstar a dala som to ako neovplyvňujúce ZD a tiež som aj DPH ponížila.
Paula
22.06.05,15:56
súhlasím, nedaňový výdavok bez nároku na odpočet......(a dobre lustrujte aj doklady z ERP, ľudia zvyknú pri pokladni kúpiť limonádu,žuvačky atp., pri dlhom bločku to môže ujsť pozornosti) :)
Janna
23.06.05,04:35
Ja som tiež dala čiastku SMS Superstar do neovplyvňujúci ZD, ale DPH som neponížila. Je to veľká chyba?
Daska
23.06.05,04:54
suhlasim so vsetkymi, niet co dodat
simonka
23.06.05,04:55
Práve som mala kontrolu na DPH a nemala som poníženú DPH z hlasovania a hneď mi to bolo vytknuté a odpočítané. Takže DPH odpočítavať a hlasovanie do neovplyvňujúcich.
anto
23.06.05,05:33
Ako kontrolujete používanie mobilu pre súkromné a služobné účely ? Dá sa to nejak zistiť, či bol používaný len na súkromné účely? Ďakujem
Anonymka
23.06.05,06:00
Podľa mňa to sa nedá nijak kontrolovať. Podľa mňa by sa to mohlo riešiť aj tak, že čo je nad rámec paušálu, to zaplatí tá dotyčná osoba, ktorá firmený mobil používa (treba spísať takú dohodu, ak sa prizná, že ho používa aj na také účely) :o