batorek
20.02.08,10:50
mám otázku ohľadne cestovného zamestnanci pracovali v Českej republike, 3 mesiace každé dva týždne chodili domov, pýtam sa ja ako zamestnávateľ podnikateľ som im plati ubytovanie. Môžem si to dať do výdavkov? Okrem toho som im platill stravné podľa zákona za ČR t.j. 600 cz.Toto všetko si dávam do výdavkov. Čo ešte okrem toho podľa vás si môžem odrátať aj stravné SR, keď sú mimo bydliska. Že som im platil ubytovanie neovplyvní toto všetko. Mám vtom mišung. Dík.
alušik
20.02.08,09:51
Skús popozerať témy, ktoré tu už boli preberané:
cestovné náhrady
V skratke: - ubytovanie si môžeš dať do výdavkov. Samozrejme, ak vykonávajú práce aj na území SR mimo miesta, ktoré majú dohodnuté v pracovnej zmluve ako miesto výkonu práce, majú nárok na stravné, ak si im za tieto dni nedal stravné lístky. Okrem stravného 600 CZK majú v zahraničí nárok aj na "vreckové" - to závisí od Teba, aká bude jeho hodnota. Pohybuje sa od 5% do 40% zo sumy stravného.
katarina26
14.03.08,13:22
Prosím Vás o radu...
Moji zamestnanci rozvážaju tovar v okolí BJ a aj mimo BJ.
Pípadne pracujú v sklade pri tovare. Na tovar chodia do Polska, Košíc, Komárna ...
Ak idú na tovar, majú nárok na diéty???
Tweety
14.03.08,13:30
Prosím Vás o radu...
Moji zamestnanci rozvážaju tovar v okolí BJ a aj mimo BJ.
Pípadne pracujú v sklade pri tovare. Na tovar chodia do Polska, Košíc, Komárna ...
Ak idú na tovar, majú nárok na diéty???
Podľa Zákona o CN majú nárok.
katarina26
14.03.08,13:40
Ďakujem!!!
Chobot
14.03.08,13:49
Prosím Vás o radu...
Moji zamestnanci rozvážaju tovar v okolí BJ a aj mimo BJ.
Pípadne pracujú v sklade pri tovare. Na tovar chodia do Polska, Košíc, Komárna ...
Ak idú na tovar, majú nárok na diéty???

Z toho, čo popisuješ, tak ide o služobnú cestu, pri ktorej je zákonný nárok na cestovné náhrady.