AlenaVoz
20.02.08,10:37
Dobrý deň,
prosím neviete mi niekto poradiť skusenosti s autosedačkami.
Dcerka ma sice len necelych 8 mesiacov, ale uz jej treba nieco vacsie ako vajicko.
Rozhodujeme sa pre kategoriu 9-18 kg, len nevieme ci kupit:
MAXI cosi priori XP /tiež aj s vložkou pod hlavičku/
Maxi cosi tobi
alebo Romer King TS plus - s tou opierkou

Nemate s nimi nejake blizsie skusenosti ? Ja mam z toho hlavu smutku, lebo naozaj neviem co by v bolo lepsie.
Ide nam predovsetkym o to, ze mala este poriadne nesedi, budeme jadzit dlhe trasy cca 4 hodiny vkuse, preto chcem sedacku pohodlnu a hlavne bezpecnu, aby sa dala co najviac sklopit na lezanie - spinkanie a aby v nej hlavicka nelietala z boka na bok /na to su myslim aj nejake vsuvne vankusiky ci podlozky/.
Tiez by som najradsej kupila s isofixom, ale zial nase auto ho nema. Mame Fabiu, tak neviem, ci aj to ovplynvuje aky druh autosedacky je vhodnejsi, alebo je to v tomto pripade jedno.

DAKujem srdecne za pomoc.
S pozdravom
Alena
symona
20.02.08,09:50
Mali by byť na trhu aj sedačky pre takúto hmotnostnú kategóriu, ktoré sa dajú voziť v protismere (ako sedačka - vajíčko) a určite by mala mať sedačka zvlášť vložku pod hlavičku, ktorá sa dá posúvať podľa rastu dieťatka. Také malé bábo si ešte dobre neudrží hlavičku a je lepšie a hlavne bezpečnejšie, ak sa vezie v sedačke v protismere.
Trošku kvalitnejšie sedačky sa zvyčajne dajú sklápať tak, aby dieťatko mohlo spávať. Máme pre našu Paulínku tiež takú, cestujeme pomerne často a ona v nej prespí v podstate celú dobu.

Skús si cez nejaký vyhľadávač nájsť vhodný typ a potom ho pohľadať v obchode. Najlepšie je sedačku skúšať aj za prítomnosti bábätka, aby si videla, ako sa mu sedačka vyhovuje.
monok
20.02.08,14:59
Presahuje dcerke hlavicka cez autosedacku? Zda sa mi este prilis mala na vymenu vajicka za dalsiu kategoriu. Ak je to ale nevyhnutne, tak vsetky tri autosedacky su super, najlepsie podla crash testov. Ja by som vyskusala v obchode, v ktorej jej bude najlepsie. A co sa tyka isofixu, tak tieto autosedacky sa daju namontovat aj do aut bez isofixu (ak by ste nahodou vymenili fabiu a kupili auto uz isofixom).
dad111
21.02.08,11:19
Pre bezpecnost deti nikdy neurobite dost. Aj keby ta sedcka bola neviem aka. Je dost stranok, kde sa docitate vela rad. Ja som pouzival sedacku sklopnu s vlozkou a prestavitelnou vyskou pasov. Bola teda na pomerne velke rozpetie hmotnosti dietata. Mohla byt pouzita aj v protismere. Treba si len uvedomit, ze ak je nieco univerzalne a na vsetko, tak to obycajne nie je v nicom dokonale. Teda ak chcete ozaj bezpecnu sedacku, zvolte presne podla vahy a veku dietata. Vacsinou je to nejaky kompromis.
A ktej FABII. Neviem, aky maty stary typ, ale FABIE ISOFIX maju. Skor si myslim, ze vacsinou nemaju vypinatelny airbag a vtedy sedacku nemozete vozit vpredu v protismere, ak tam je airbag.
AlenaVoz
21.02.08,13:18
Dobrý deň,
Ďakujem Vám srdečne za rady. Asi to urobím tak, že ju naozaj zoberiem do obchodu a poskúšam, posadím. Len tu v tých obchodoch čo som pozerala ani jednu z daných autosedačiek nemali, samé poľske a pod. Tak budeme musieť niekam vycestovať za väčším výberom. Z vajíčka jej už trčia nožičky. KeĎ ju dám nižšie, tak aby bola hlavička schovaná, tak tie nôžky dosť pretrčajú a ona sa ich snaží narovnávať a zapiera do operadla v aute. Ale asi ešte bude musieť vydržať v tom vajíčku chvíľu - dokedy bude sedieť ako tak.
A k FABII - manžel povedal, že to nemáme, ten ISOFIX, ale idem to zistiť niekde ako to vyzerá a pozriem, či tam také niečo nie je.
Ďakujem ešte raz za pomoc. a prejem príjemný deň.
Alena
AlenaVoz
21.02.08,13:24
Tak naša Fabia isofix nemá, no škoda. Vraj je to starší model.
any001
21.02.08,13:32
My mame romer king a je perfektna a v crash testoch vychadza najlepsie z testovanych sedaciek v danej kategorii. Da sa polohovat do 3 pozicii, takze dietatko si tam moze aj pospat.
Velmi dobre je riesene upevnenie sedacky do auta (pomocou pasov v aute) + v autosedacke su pasy na upevnenie dietatka.
Ak sa da pockala by som s vymenou cca do 1 roku. Ako ma teraz hlavicku? Pokial jej hlavicka nepretrca, si myslim ze nozky mierne mozu.
Su aj autosedacky skupiny 0-18kg (nahradzaju teda vajicko a skupinu I), ale je to kompromis a tam je to vzdy na ukor niecoho. Radsej by som pockala.
rastikke
10.04.08,07:56
Ja mám Fabiu Classic r.v. 2000, t.j. je to úplne jedna z najstarších a má ISO FIX a dokonca aj Fabie Junior majú ISO FIX, tak skutočne neviem, kedy ste vy tu Vašu Fabiu kupovali, že ich nemá. Inak ono to nie je treba až tak veľmi hľadať v tom vozidle a aj keď ten názov ISO FIX znie veľmi honosne, sú to vlastne len také oceľové oká na zadných sedadlách, na ktoré sa pripevňuje autosedačka. Nie je to akurát v niektorých autách dobre označené. Napríklad slabé označenie ISO FIXu tuším vytýkali aj v teste EURONCAP novej Fabii.
rastikke
10.04.08,08:03
Rozhodol som sa pre kúpu autosedačky Römer KING TS, ktorá sa upevňuje cez trojbodový bezpečnostný pás. Avšak mám Škodu Fabia I a neviem či to v nej bude dobre pasovať. Ak máte niekto skúsenosti s týmto modelom sedačky vo Fábii I, tak mi prosím odpíšte. Nepozdáva sa mi totiž, že podľa vyobrazení výrobcu by sa mala umiestňovať vzadu uprostred, ale Fabia I má na tomto mieste iba 2 bodový bezpečnostný pás (ak sa nemýlim) a zasa po krajoch sú vo Fábii dosť široko tvarované sedadlá, či by si to potom navzájom nazavadzalo. Ďakujem.
Martin Mocko
10.04.08,08:06
10litrov za sedacku...nechapem. A hlavne by som rad videl, ako tam chce niekto nasukat 18kg dieta, ked to nema ani len posuvatelne pasy.

http://www.dema.sk/baby2007/safety07.html

a klikni na "Basic" pripadne na Beway alebo Newfix. U MaxiCosi iba za znacku, co sa mi zda byt dost zbytocne. Nasa dcera sedi v tej Basic uz od 7 mesiaca a nestazuje sa :D
rastikke
10.04.08,08:50
Kupou autosedacky, ktoru tu opisujete (cena cca 1400,- Sk - Basic) ste si uspokojili svoje potreby, t.j. splnili ste zakonom danu povinnost a hlavne penazenku velmi nezatazili. Pani, ktora sa pyta na Maxi Cosi mozno ma aj ine poziadavky. Napriklad bezpecnost dietata, pocit, ze urobila pre svoje dieta maximum, ked mu kupila to najlepsie na trhu (aj ked za vyssiu cenu samozrejme). Nemam peniaze na vyhadzovanie, ale za bezpecnost dietata a hlavne pocit, ze som mu dal to najlepsie si velmi rad priplatim. Nie som dokonaly vodic a ani okolo mna taki zatial nejazdia, ak sa to zmeni, tak si kupim autosedacku v hypermarkete za 1500,- Sk.
Martin Mocko
10.04.08,08:55
Kupou autosedacky, ktoru tu opisujete (cena cca 1400,- Sk - Basic) ste si uspokojili svoje potreby, t.j. splnili ste zakonom danu povinnost a hlavne penazenku velmi nezatazili. Pani, ktora sa pyta na Maxi Cosi mozno ma aj ine poziadavky. Napriklad bezpecnost dietata, pocit, ze urobila pre svoje dieta maximum, ked mu kupila to najlepsie na trhu (aj ked za vyssiu cenu samozrejme). Nemam peniaze na vyhadzovanie, ale za bezpecnost dietata a hlavne pocit, ze som mu dal to najlepsie si velmi rad priplatim. Nie som dokonaly vodic a ani okolo mna taki zatial nejazdia, ak sa to zmeni, tak si kupim autosedacku v hypermarkete za 1500,- Sk.

Pozor..toto nie su sedacky z hypermarketu. Je to firma, ktora vyraba tak kociky ako i bicykle a podobne zalezitosti. A co sa bezpecnosti tyka..je hlupost, ze MaxiCosi poskytne lepsiu ochranu. Ja sam neverim predajnym miestam, ako su Metro, Tesco a podobne. A MaxiCosi sa dost predava hlavne v Metre a podobnych sietach v Rakusku. Mozno preto si niektori Slovaci myslia, ze su kvalitne. Povedal by som povestnu vetu z Armagedonu "Americke suciastky, ruske suciatky...vsetky sa vyrabaju na Taiwane" :D
A je mi az trapne zaplatit za ten napis na sedacke o 5 tis viac...

PS: este poprosim pozriet ten link, ktory som vlozil. Ja tam nikde nevidim cenu 1400...vy ano?
Bionda
10.04.08,09:41
Ja som síce zainvestovala viac za sedačku, ale tiež to robím pre ten pocit, že dieťa bude v bezpečí, kúpila som Recaro- muži a ženy znalé športových vozidiel asi túto značku dobre poznajú, dala som na to čomu sa hovorí pasívna a aktívna bezpečnosť - ktorú uvedený výrobca ponúka, nuž naozaj nejde o to či som ja pirát, keď ja môžem byť v pohode a zabije nás nejaký nezodpovedný človek, ale v prípade akejkoľvek kolízie budem mať pocit, že som si dieťa vo vozidle maximálne ochránila.
rastikke
10.04.08,10:24
Takze pekne postupne.
Na Vasom linku naozaj nie je cena 1400,- Sk, ale je tam uvedene (dnes 10.04.2008) „Informativna cena s DPH 2150,- Sk“. Pre mna slovo informativna znamena, ze niekde stoji 3000,- a niekde aj 1400,- (viď. stranka "predeti" 1390,- Sk)

Co sa tyka bezpecnosti, tak na to ja naozaj nie som odbornik, ale su spolocnosti, ktore sa tomu venuju, su celosvetovo uznavane a kazdorocne robia testy autosedaciek a rebricky su verejne dostupne - testy autosedačiek firmou ADAC. Bohuzial ta Vasa francuzska firma tam nema svoj vyrobok, ale zato tie ako vy hovorite drahe, za ktore by ste nedali 5-tisic za znacku su na prvych miestach.

A co sa tyka predaja MaxiCosi v hypermarketoch v Rakusku, tak v hypermarketoch sa predava tovar, ktory sa predava dobre a je ziadany a u nas v hypermarketoch su autosedacky za cca 2.000,- Sk, lebo nase platy stacia povacsine na tieto ceny a tak ziadame tieto lacne. Nemec a Rakusan si ale pri svojom plate kupuje sedacku za 10.000 tak ako vy tu Vasu za 2.000. A Nemec a Rakusan veri svojim firmam (ADAC), ktore testuju autosedacky, preto kupuje testovane. Keby som videl test, kde Vasa autosedacka za 2.000 obstala rovnako dobre ako ta za 10.000, tak si urcute kupim tu Vasu, lebo ako som pisal, nemam peniaze na vyhadzovanie.

Ale samozrejme suhlasim s tym, ze cena 10.000 Sk za sedacku je vela a ze v tej cene platim aj znacku, ale platim v tej cene aj napriklad nieco take, comu sa hovori kvalita (pouzite materialy), dalej je v cene vyvoj autosedacky (na tej za 2.000 sa vyvojari vela nenatrapili - v dizajne urcite nie), potom je to aj reklama atd.
ivti
10.04.08,10:44
Zhodou okolností máme tiež Fabiu a my sme pre našu malú kúpili autosedačku CHICCO KEY 1, stála niečo cez 6 tis.Sk a sme s ňou veľmi spokojní, doporučujeme pozrieť si ju, je aj pohodlná, aj ľahko udržiavateľná a čo sa týka bezpečnosti vyhrala aj nejaké ocenenie.(Dá sa polohovať, má opierku hlavy...)
Martin Mocko
10.04.08,12:06
Takze pekne postupne.
Na Vasom linku naozaj nie je cena 1400,- Sk, ale je tam uvedene (dnes 10.04.2008) „Informativna cena s DPH 2150,- Sk“. Pre mna slovo informativna znamena, ze niekde stoji 3000,- a niekde aj 1400,- (viď. stranka "predeti" 1390,- Sk)

Co sa tyka bezpecnosti, tak na to ja naozaj nie som odbornik, ale su spolocnosti, ktore sa tomu venuju, su celosvetovo uznavane a kazdorocne robia testy autosedaciek a rebricky su verejne dostupne - testy autosedačiek firmou ADAC. Bohuzial ta Vasa francuzska firma tam nema svoj vyrobok, ale zato tie ako vy hovorite drahe, za ktore by ste nedali 5-tisic za znacku su na prvych miestach.

A co sa tyka predaja MaxiCosi v hypermarketoch v Rakusku, tak v hypermarketoch sa predava tovar, ktory sa predava dobre a je ziadany a u nas v hypermarketoch su autosedacky za cca 2.000,- Sk, lebo nase platy stacia povacsine na tieto ceny a tak ziadame tieto lacne. Nemec a Rakusan si ale pri svojom plate kupuje sedacku za 10.000 tak ako vy tu Vasu za 2.000. A Nemec a Rakusan veri svojim firmam (ADAC), ktore testuju autosedacky, preto kupuje testovane. Keby som videl test, kde Vasa autosedacka za 2.000 obstala rovnako dobre ako ta za 10.000, tak si urcute kupim tu Vasu, lebo ako som pisal, nemam peniaze na vyhadzovanie.

Ale samozrejme suhlasim s tym, ze cena 10.000 Sk za sedacku je vela a ze v tej cene platim aj znacku, ale platim v tej cene aj napriklad nieco take, comu sa hovori kvalita (pouzite materialy), dalej je v cene vyvoj autosedacky (na tej za 2.000 sa vyvojari vela nenatrapili - v dizajne urcite nie), potom je to aj reklama atd.

:D:D:D

Toto môže napísať naozaj iba človek, ktorý toho veľa vie. Pracoval som v automobilovom priemysle a vyrabali sme komponenty pre Porsche Cayenne a VW Touareg. Poprosim Vas, keďže ste taky sveta znali, pozrite si sam ceny tychto modelov. A plasty, ktoré boli akože najkvalitnejšie na svete boli lisované v Turecku so značkou "Made in EU" a z takého šmejdáckeho materiálu, že igelitové tašky z Tesca sú kvalitnejšie. Takže ak si niekto myslí, že "svetová značka" je známka kvality, tak nech sa radšej zobudí z toho sna a začne reálne pozerať na svet okolo seba. Dnes je všetko o peniazoch..takže Za MaxiCosi zaplatíš 80% iba na to, aby boli vo výkladoch veľkých obchodov a prešli výborne testami ADAC. A maximálne v tom je tvoj dobrý pocit pri používaný takejto sedačky...že som niekomu dopomohol k lepšiemu hospodárskemu výsledku. Stačí sem-tam prečítať hospodárske noviny a človek sa čo-to priučí ;)

PS: čo sa hypermarketov tyka...raz som v jednom takomto obchode kúpil sprchovací kút. Keďže boli stále iba problémy s montážou, volal som priamo výrobcovi do CR. On mi vtedy povedal jednu zasadnu vec: "Víte, my pro Baumax vyrabime takovou speciální kvalitu..." Takže ma nikto nepresvedčí, že aj v rakúsku to nie je podobne. Totiž to..tieto reťazce k nám prišli z východnej európy..pokiaľ si dobre pamätám.

PS2: O čom sú asi tak testy? Že prídeš k certifikačnej firme, zaplatíš im nehorázne prachy na testy a potom necháš otestovať svoj výrobok... A kto asi zaplatí tie testy? A sme zase pri tom, prečo je sedačka z môjho linku lacnejšia... Zase môže spotrebiteľa hriať dobrý pocit, že zaplatil niekomu "marketingový" príspevok.
rastikke
10.04.08,17:47
Podla Vasho tvrdenia, by to malo u nas vyzerat asi takto:

na dvore Dacia, ved nebudem predsa preplacat za nejaky Mercedes,
v obyvacke polsky nabytok, ved nebudem predsa dotovat kapitalistu z IKEI,
na stoliku LCD TV Sencor, ved Pioneer je len pre zavist susedov, a pod.
Skuste presvedcit cerstveho majitela Porsche Cayenne, ze urobil velmi zly obchod, ze si radsej mohol kupit LADU NIVU. Este upresnim, ze pani chcela uplne na zaciatku diskusie poradit so skusenostami s autosedackami MAXI cosi priori XP,Maxi cosi tobi
alebo Romer King TS plus a vy ste jej dali skusenost so sedackou za 1.400,- Sk v style "mala sa nestazuje". Ani moj maly by sa nestazoval, ak by vobec nemal sedacku, ale mohol krasne pohodlne lezkat na zadnych sedadlach (ako napriklad ja v casoch Skody 105 L), ale ja mu tu sedacku kupujem pre svoj dobry pocit, ze je v bezpeci a nie preto, ze je tu nejaky zakon a je to rovnaky pocit, ktory mi hovori kup nieco poriadne, ved nic nie je vzacnejsie na svete ako Tvoje dieta.
Martin Mocko
11.04.08,06:47
Podla Vasho tvrdenia, by to malo u nas vyzerat asi takto:

na dvore Dacia, ved nebudem predsa preplacat za nejaky Mercedes,
v obyvacke polsky nabytok, ved nebudem predsa dotovat kapitalistu z IKEI,
na stoliku LCD TV Sencor, ved Pioneer je len pre zavist susedov, a pod.
Skuste presvedcit cerstveho majitela Porsche Cayenne, ze urobil velmi zly obchod, ze si radsej mohol kupit LADU NIVU. Este upresnim, ze pani chcela uplne na zaciatku diskusie poradit so skusenostami s autosedackami MAXI cosi priori XP,Maxi cosi tobi
alebo Romer King TS plus a vy ste jej dali skusenost so sedackou za 1.400,- Sk v style "mala sa nestazuje". Ani moj maly by sa nestazoval, ak by vobec nemal sedacku, ale mohol krasne pohodlne lezkat na zadnych sedadlach (ako napriklad ja v casoch Skody 105 L), ale ja mu tu sedacku kupujem pre svoj dobry pocit, ze je v bezpeci a nie preto, ze je tu nejaky zakon a je to rovnaky pocit, ktory mi hovori kup nieco poriadne, ved nic nie je vzacnejsie na svete ako Tvoje dieta.

Steh auf bitte. Blahoželám za názor. Všetko drahé je kvalitné. Viete o čom je ekonómia a hlavne výroba? Predpokladam, že patrite medzi tych, čo si nedokážu doma ani len žiarovku vymeniť bez asistencie odborníka na elektriku (tzv elektrikár :D) A určite mu za odbornú výmenu aj rád cvaknete dobré prachy...ale to môžem byť iba rád. Na hlúpych ľuďoch zarábame my inteligentní :D
rastikke
06.05.08,10:13
Nech žijú lacné autosedačky za 1.400,- Sk, kupujte ich veselo, hlavne tí, ktorí chcete ušetriť na správnom mieste. Najlepšie sú francúzske. A Vy inteligentnejší, ktorí viete o čom je slovo "bezpečnosť" si skúste prečítať na stránke SOI komentár k výrobku Detský zadržiavací systém (detská autosedačka) BASIC CHILI, TEAM TEX 127853. Ako by táto autosedačka obstála v testoch oproti MAXI COSI a ROMER?
pivko
06.05.08,13:21