zuzana
18.03.05,07:54
Dá sa nejako skontrolovať sklad, ktorý sa vedie spôsobom B?Cez nejaké účty, dá sa to vôbec skontrolovať?
katika
18.03.05,07:46
Iba podľa súčtu sumy prijemok za celý rok a porovnať s účtom 504, ak dávaš všetky zásoby na 504. Mali by sa rovnať. Inak to myslím nejde.
zuzana
18.03.05,08:25
Keď dávam materiál na 501 a tovar na 504, tak je v tom dobrý chaos.Sú tam rozdiely a na konci roka len odhaduhen, či to pôjde na 501 alebo na 504.Pri daň. kontrole to prísne berú alebo nie?
?A ešte pri zahran.fa ak mám na 504 náklad prepočítaný do 30.4.2004 podľa kurzu NBS v deň prij.fa a na sklade ceny prepočít.podľa JCD.Od 1.5.2004 mi to sedí lebo prepočítavam podľa dňa prijatia tovaru aj náklad aj tovar.
glglgl
04.04.05,10:51
Chcem len podotknut, ze skladove zasoby velmi beru prisne pri kontrole na DU.Teraz mam dan. kontrolu a pohorela som na tom neustriehla som si to. Na kazdy tovar musi byt prijemka, skladova karta a vydajka aj ked mate tisic druhov tovarov, zaznamenane vsetky pohyby.inventury, ktore skontroluju aj fyzicky.Idu tvrdo po tom hlavne na DU v BB.Odporucam si poriadne viest skladove hospodarstvo su za to velke pokuty a dodanenia. Pred tromi rokmi som mala dan. kontrolu a nechceli odo mna ani inventuru.