Libusa
20.02.08,11:38
Prosím Vás môže mi niekto poradiť do akej skupiny zaradiť prívesný vozík. Určujem to podľa vozidla ku ktorému je pripojený?
A ešte jedna otázka v januári sme predali vozidlo v TP nie je uvedená norma pre emisie takže ho neviem zaradiť. Podľa roku výroby by patrilo do skupiny EURO3. Môžem ho zaradiť do skupiny ostatné vozidlá a nepátrať po osvedčení od výrobcu? Vďaka
hanelie
20.02.08,11:13
Prosím Vás môže mi niekto poradiť do akej skupiny zaradiť prívesný vozík. Určujem to podľa vozidla ku ktorému je pripojený?nie


vo vzťahu ku dani:
kategória O

O 1 do 750kg
O 2 od 750kg do 3500kg
O 3 od 3500kg do 10 000kg
O 4 od 10 000kg
HankaS
20.02.08,11:22
Prívesný vozík je odpisová skupina 2 , kod 34.20.2
Zoltán Kovács
20.02.08,11:25
Prívesný vozík je odpisová skupina 2 , kod 34.20.2

Otázka smerovala k dani z mot.vozidiel. ;) Inak súhlas.
HankaS
20.02.08,11:39
Čo satýka tej EURO normy ako píšeš, to je ešte nie všetko tak úplne jasné,
ale ja by som ho tiež zaradila do skupiny podľa roku výroby, pokiaľ v technickom preukaze nemá nič iné.
mandula
20.02.08,19:17
niektoré samosprávne kraje vo VZN pri určení ročnej sadzby dane prípojného vozidla vychádzajú z emisnej triedy tažného vozidla, ale len pri úžitkovom vozidle.
Napr. TSSK to má takto:
- Predmetom dane je motorové a prípojné vozidlo kategórie M, N, a O (ďalej len „ vozidlo“), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov (ďalej len „podnikanie“).
- Úžitkovým vozidlom sa rozumie vozidlo kategórie M2, M3, N1 až N3 a O1 až O4
- Základom dane pri osobnom automobile je zdvihový objem motora v cm3 a pri úžitkovom vozidle a autobuse ich celková hmotnosť v tonách, počet náprav a plnenie emisných limitov.
- Sadzba dane pre náves a prípojné nemotorové vozidlo v súprave sa určí z emisnej triedy pre ťahač.
rommy
23.01.09,06:37
Ja som to moc dobre nepochopila, firma kúpila prívesný vozík v TP: príves nákladný kategória O1 hmotnosť 750kg. Máme veľa áut, nekúpil sa k špeciálne k nijakému, kúpil sa pre prípad potreby a teraz zaradím ho podľa celkovej hmotnosti v tonách prvý riadok ale ktorá sadzba dane? ako ho zaradím do tých EURO noriem keď v TP nič nemám a ani ho nemôžem priradiť špeciálne k nijakému autu? Prosím o radu... :mee:
hanelie
23.01.09,07:44
prívesný vozík nemá s členením podľa EURO limitov nič spoločné / ide o emisie / -
limity EURO sa týkajú len úžitkových a nákladných vozidiel
v TP r. 49 / spotreba a emisie pre potreby ostatných MV / členenie skupín EURO /- významné info od rozalky:)
rommy
23.01.09,07:52
Aha už mi doplo :) robím aj ťahače s návesmi tak som z toho ostala trošku dosť celá pomýlená... Ďakujem moc.
jana007
25.01.09,14:51
Platí sa daň z mot.vozidiel za klasický prívesný vozík za osobné auto, ktoré máme v majetku firmy?
zuzule
25.01.09,16:46
áno, vid vyššie