JANINA
18.03.05,07:04
Prosim,viete mi niekto poradit,akú čiastku je potrebné uviesť a či vôbec platiť preddavky na dan z príjmu FO ak za rok 2004 mal danovnik ciastkovy zaklad dane podla par.5 66.507,00 Sk a podľa par. 7 vo výške 125.000,00 Sk.Podľa par. 34 zákona o dani z prijmu sa daň na účely preddavku počíta 191.507 mínus nezd.časť na rok 2005 t.j. 87.936,00 takže daň počítam z čiastky 103.571,00 a daň mi vyjde 19.678,00 Sk. Tým pádom je daň menšia ako 20.000,00 Sk.
Katarína STR
18.03.05,07:06
Jasné, neplatíš preddavky a do riadku č. 98 napíšeš 0
Zita5
18.03.05,07:06
Podľa toho preddavok na daň neplatí .
Janca
18.03.05,07:09
Asi tomu celkom nerozumiem, na DP typ A nie je r. 98, tak hovoris asi o DP typ B, nie ?
A ak o type B a danovnik nie je SZCO preddavky neplati.
Katarína STR
18.03.05,07:10
ono to nebude priznanie typu A, ale B
Katarína STR
18.03.05,07:12
v nadpise témy je chyba, lebo tlačivo A je len pre príjem podľa § 5 a keď má príjem aj podľa § 7, tak to musí byť tlačivo B
JANINA
18.03.05,08:52
Ospravedlnujem sa, je to typ B.