valy
20.02.08,12:55
Chcela by som zatepliť polystyrénom vstupnú miestnosť v rodinnom dome. neviem však, či to mám urobiť zvnútra, alebo zvonku. Problém je v tom, že tri vonkajšie múry majú hrúbku len 15 cm - na 1 tehlu. Ak vie niekto, ako to spraviť, prosím, poraďťe. Ďakujem
Stina
20.02.08,12:08
Rozhodne je lepšie a účelnejšie zateplovať z vonku.
Peter Briatka
21.02.08,10:04
Nepochopil som presne problém, ktorý máte... Samozrejme, pokiaľ je to možné - vždy je výhodnejšie zateplovať zo strany exteriéru, ale to je všeobecne známe pravidlo. Ak však bližšie špecifikujete konštrukciu, predpokladané problémy, môžeme túto tému rozobrať podrobnejšie.
valy
22.02.08,11:14
Miestnosť je o veľkosti 3,5x3m a slúži ako prestupová miestnosť, aby chlad z vonku neprenikal priamo do chodby. Táto vstupná miestnosť je oddelená od chodby dverami, je mierne vykurovaná radiátorom od ústredného kúrenia. Ide mi o to, ak to zateplím zvnútra, bude to plesnivieť? Chcem tam dať min. 3 cm-hrubý polystyrén.
Peter Briatka
22.02.08,12:31
Miestnosť je o veľkosti 3,5x3m a slúži ako prestupová miestnosť, aby chlad z vonku neprenikal priamo do chodby. Táto vstupná miestnosť je oddelená od chodby dverami, je mierne vykurovaná radiátorom od ústredného kúrenia. Ide mi o to, ak to zateplím zvnútra, bude to plesnivieť? Chcem tam dať min. 3 cm-hrubý polystyrén.

Ok, takže sme sa skoro vobec neposunuli dopredu. Stále neviem z akého dôvodu )možno len z recesie) chcete zateplovať zvnútra... Môžem Vám tu napísať, že Vám to bude alebo nebude plesnivieť, ale určite by to nebolo korektné... Nemôžeme sa totiž oprieť ani o akokoľvek zjednodušený výpočet pokiaľ nemáme k dispozícii vstupné informácie - Teplota a vlhkosť v miestnosti teraz... Teplota, akú chcete v miestnosti mať, lokalita (okres) v ktorej sa nachádzate... orientácia "verandy" voči svetovým stranám... Farba vonkajšej omietky... Kažopádne, pokiaľ je to len trochu možné doporučujem zatepľovať zo strany exteriéru a rozhodne väčšími hrúbkami. Ak zateplíte zvnútra, je vysoko pravdepodobné, že teplota muriva počas extrémnych mrazov poklesne pod teplotu rosného bodu, ktorý vzhľadom na to, že je tam (predpokladám) nízka relatívna vhkosť, je dosť nízky... Čo je však horšie - premŕzaním muriva bude dochádzať k jeho degradácii... A TO JE NA 100%
allgreen
14.02.14,18:34
zdravím ludia, tiež mám v pláne z povodneho gánku spravit vykurovanu chodbu a namiesto povodných okien a dveri v ganku dat velke plastove okna tzv francuzke okna az po zem. Z exterieru by zom to zateplil 10cm polyst no a interieru pri oknach dal bud to podlahove kurenie alebo podlahovy radiator. Kurenie chcem prerabat v celom dome neviem sa rozhodnut medzi radiatormi alebo podlahovym.
Ako zateplit take kusky steny ako je na foto? nebudu tam tepelne mosty ak tam dám fr okna?
dakujem kazdemu co sa ozve