dede2
20.02.08,13:11
Som platca DPH.Zauberam sa predajom tovaru na Slovensku. Obchoneho predajcu mi robi aj živnostnik z CR, ale predava na Slovensku. On ako neplatca DPH za sprostredkovanie predaja mi vystavil fakturu bez DPH. Otazka je, či to mam uvadzat na priznani DPH alebo nie. Podľa mna nie, ale kedže je to za služby tak neviem.

Prosim o radu.
Dakujem.
Monika Durisova
20.02.08,13:23
Som platca DPH.Zauberam sa predajom tovaru na Slovensku. Obchoneho predajcu mi robi aj živnostnik z CR, ale predava na Slovensku. On ako neplatca DPH za sprostredkovanie predaja mi vystavil fakturu bez DPH. Otazka je, či to mam uvadzat na priznani DPH alebo nie. Podľa mna nie, ale kedže je to za služby tak neviem.

Prosim o radu.
Dakujem.
Ma zivnost registrovanu na Slovensku alebo v CR? Pokial je zivnostnik registrovany v CR, tak povinnost vypocitat a odviest dan ma subjekt podla miesta DODANIA TOVARU ALEBO SLUZBY. Takze v tomto pripade si to Ty. Zaroven ale musim poukazat na to, ze sa v tomto pripade uplatnuje zakon o zamedzeni dvojiteho zdanenia. Pre teba to teda v praxi znamena, ze dan vypocitas a uplatnis si aj dan na vstupe a dan na vystupe. V konecnom dosledku to bude nulova danova povinnost, ale do danoveho priznania to musis uviest.
Vladimír Ozimý
20.02.08,13:29
Ma zivnost registrovanu na Slovensku alebo v CR? Pokial je zivnostnik registrovany v CR, tak povinnost vypocitat a odviest dan ma subjekt podla miesta DODANIA TOVARU ALEBO SLUZBY. Takze v tomto pripade si to Ty. Zaroven ale musim poukazat na to, ze sa v tomto pripade uplatnuje zakon o zamedzeni dvojiteho zdanenia. Pre teba to teda v praxi znamena, ze dan vypocitas a uplatnis si aj dan na vstupe a dan na vystupe. V konecnom dosledku to bude nulova danova povinnost, ale do danoveho priznania to musis uviest.

Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia nemá nič spoločné z DPH...ta sa používa na iné príjmy a to na príjmy ktoré mu vypláca za jeho činnosť ak mu to vznikne stála prevádzkareň je povinný mu to zrážať zrážkovou daňou...čo sa týka dph...on ako neplateľ správne vystavil Fa bez DPH. Vy ako platiteľ ste osoba povinná platiť daň podľa par 69 osd 2 to jest samozdaníte si to na vstup aj výstup. Pri službách nie je potrebné mať faktúru stačí mať v evidencii podľa § 70. do daňového priznania vám to vstúpi.

DPH na výstupe do riadku 9,10
DPH na vstupe do riadku 19
dede2
20.02.08,13:40
Dakujem za odpoved. Podľa mňa sa však možnosť samozdanenia týka len, ked kupujuci aj predavajuci su registrovani pre DPH t.j. maju IC DPH v dvoch rôznych krajinach EU.

Na porade som sa docital, že sa mam zaregistrovat v CR ako platca DPH a zaplatit DPH v CR. Ale to je uz na mna moc.
Tu je link http://www.porada.sk/archive/index.php/t-995.html
/predpsledny prispevok/.

Dakujem.
Vladimír Ozimý
20.02.08,13:53
no podľa par 16 ods 6 sprostredkovateľská služba sa zdaňuje tam kde je miesto dodania tovaru - vo Vašom prípade v SR. Čo sa týka registrácie v tomto odseku je to viazané na registráciu odberateľa na ktorého sa prenáša daňová povinnosť v prípade ak je registrovaný v inej krajine ako miesto dodania tovaru, potom miesto dodania je krajina kde je identifikovaný...následne si treba prečítať par. 69 ods. 4 kde je zadefinované ak osoba je registrovaná v tuzemsku a službu objedná od zahraničnej osoby potom je povinná platiť daň.

Ospravedlňujem sa že som použil par. 69 ods 2. Na sprostredkovanie spadá par. 16 a následne par. 69 ods. 4. to jest zahraničná osoba nemusí byť registrovaná. Podmienkou platiť daň je pre osobu ktorá je registrovaná na území SR...
dede2
20.02.08,14:06
Takže to dám do DP, ako ste uviedly? A to:

DPH na výstupe do riadku 9,10
DPH na vstupe do riadku 19
zuzanask
16.04.08,13:22
Ak mam fakturu zo zahranicia je v podstate jedno ci ten subjekt od ktoreho ju mam je platca alebo neplatca DPH pokial nie je registrovany pre DPH na Slovensku. Takze stalu uplatnujem DPH aj s narokom na odpocet?
zuzanask
18.04.08,08:46
chcem sa spytat, ta moznost odpoctu dph v nasledujucom zdanovacom obdobi plati aj pri zahranicnych fakturach, ci tam sa treba drzat do 15 dni od konca mesiaca v ktorom bola vystavena?
Vladimír Ozimý
18.04.08,09:01
Ak mam fakturu zo zahranicia je v podstate jedno ci ten subjekt od ktoreho ju mam je platca alebo neplatca DPH pokial nie je registrovany pre DPH na Slovensku. Takze stalu uplatnujem DPH aj s narokom na odpocet?

prílišne všeobecne...ak je fa na tovar nezdaňujete nič ak ide o službu treba vedieť o akú ide a kde je predmet zdanenia...