batorek
20.02.08,13:25
mám taký problém, že som vyplnila daňové priznanie kde bol príjem zo závis.činnosti 185 tis. a 600,- Sk z čoho bola zrážková daň 114,- Sk. Ja som spočítala príjmy aj dane lebo môže si nárokovať naspäť aj zrážkovú daň podľa môjho vedomia. Vrátili DP z tým, že zrážkovú daň tam nemá byť lebo tá je vyrovnaná. Asi som niečo zmeškala že kedy sa môže žiadať späť zrážková daň. Celkove pri dani, ktorá sa má zaplatiť je rozdiel 1 Sk keď tam nedám ZD.
Poraďte. Volala som na DÚ a povedali mi aby som tam ZD nedala. batorek
jamis
20.02.08,12:28
mám taký problém, že som vyplnila daňové priznanie kde bol príjem zo závis.činnosti 185 tis. a 600,- Sk z čoho bola zrážková daň 114,- Sk. Ja som spočítala príjmy aj dane lebo môže si nárokovať naspäť aj zrážkovú daň podľa môjho vedomia. Vrátili DP z tým, že zrážkovú daň tam nemá byť lebo tá je vyrovnaná. Asi som niečo zmeškala že kedy sa môže žiadať späť zrážková daň. Celkove pri dani, ktorá sa má zaplatiť je rozdiel 1 Sk keď tam nedám ZD.
Poraďte. Volala som na DÚ a povedali mi aby som tam ZD nedala. batorek

Rozhodne tam možno zrážkovú daň zarátať.
cactus
20.02.08,12:30
mám taký problém, že som vyplnila daňové priznanie kde bol príjem zo závis.činnosti 185 tis. a 600,- Sk z čoho bola zrážková daň 114,- Sk. Ja som spočítala príjmy aj dane lebo môže si nárokovať naspäť aj zrážkovú daň podľa môjho vedomia. Vrátili DP z tým, že zrážkovú daň tam nemá byť lebo tá je vyrovnaná. Asi som niečo zmeškala že kedy sa môže žiadať späť zrážková daň. Celkove pri dani, ktorá sa má zaplatiť je rozdiel 1 Sk keď tam nedám ZD.
Poraďte. Volala som na DÚ a povedali mi aby som tam ZD nedala. batorek
preštuduj si link, je tam toho o zrážkovej dani až-ažhttp://www.porada.sk/showthread.php?t=43697&goto=newpost
Denda
20.02.08,12:31
mám taký problém, že som vyplnila daňové priznanie kde bol príjem zo závis.činnosti 185 tis. a 600,- Sk z čoho bola zrážková daň 114,- Sk. Ja som spočítala príjmy aj dane lebo môže si nárokovať naspäť aj zrážkovú daň podľa môjho vedomia. Vrátili DP z tým, že zrážkovú daň tam nemá byť lebo tá je vyrovnaná. Asi som niečo zmeškala že kedy sa môže žiadať späť zrážková daň. Celkove pri dani, ktorá sa má zaplatiť je rozdiel 1 Sk keď tam nedám ZD.
Poraďte. Volala som na DÚ a povedali mi aby som tam ZD nedala. batorek
Kto Vám vrátil daňové priznanie?
evina
20.02.08,12:31
mám taký problém, že som vyplnila daňové priznanie kde bol príjem zo závis.činnosti 185 tis. a 600,- Sk z čoho bola zrážková daň 114,- Sk. Ja som spočítala príjmy aj dane lebo môže si nárokovať naspäť aj zrážkovú daň podľa môjho vedomia. Vrátili DP z tým, že zrážkovú daň tam nemá byť lebo tá je vyrovnaná. Asi som niečo zmeškala že kedy sa môže žiadať späť zrážková daň. Celkove pri dani, ktorá sa má zaplatiť je rozdiel 1 Sk keď tam nedám ZD.
Poraďte. Volala som na DÚ a povedali mi aby som tam ZD nedala. batorek

Podľa § 43 odst. 7 môžeš túto zrážkovú daň považovať za preddavok a uvedieš ju v príslušnom riadku DP /ako odpočet preddavku podľa §43/. Samozrejme zahrnieš i príjmy, z ktorých bola vykonaná zrážková daň. Je to len na Tvojom rozhodnutí. Zmeškali teda zákon na DÚ /bohužiaľ toto sú veci, ktoré ja nemôžem pochopiť ako sa môžu stať a budem sa diviť až do penzie/.
batorek
20.02.08,12:52
Daňový úrad vrátil DP a ešte aj poopravoval údaje aby boli bez zrážkovej dani celé to tam poškrkali, musí sa to celé prepísať.
jamis
20.02.08,12:56
Daňový úrad vrátil DP a ešte aj poopravoval údaje aby boli bez zrážkovej dani celé to tam poškrkali, musí sa to celé prepísať.

Ja osobne by som rozhodne nič neprepisovala.
Denda
20.02.08,13:00
Daňový úrad vrátil DP a ešte aj poopravoval údaje aby boli bez zrážkovej dani celé to tam poškrkali, musí sa to celé prepísať.
Nie ste náhodou poberateľom starobného dôchodku bez nároku na odpočítateľnú položku?
batorek
20.02.08,14:03
Nie je poberateľom dôchodku tu sa jedná čiste o zrážkovú daň, ktorú som pripočítala k predd. dani aj k príjmom. a vyhodili to z DP, že je to vysporiadané, ale však keď chcem tak si ju môžem nárokovať taktiež späť.
evina
20.02.08,14:17
Nie je poberateľom dôchodku tu sa jedná čiste o zrážkovú daň, ktorú som pripočítala k predd. dani aj k príjmom. a vyhodili to z DP, že je to vysporiadané, ale však keď chcem tak si ju môžem nárokovať taktiež späť.
Vyplň DP aj so zrážkovou daňou a pošli poštou.
Zita5
20.02.08,16:52
Prikladám Vám otázky a odpovede zo stránky www.drsr.sk.Máte tam odpoveď, vytlačte si to a nech Vás daňový úrad usmerní ....;)resp.konkrétna pracovníčka daňového úradu .
Zuzana Boháčová
24.02.08,07:33
ahojte
prosím Vás,
mám vypracované mzdy
kde je uvedené zrážková daň 380 sk
daň.bonus 1060 sk
mám si v JÚ zaúčtovať do záväzkov 380 sk zrážk.daň? a samostatne daň.bonus 1060 sk??
nevidím však úhradu zrážk.dane ani na bank.výpise,ani v pokladni..
alebo môžem započítať daň.bonus 1060 sk a zrážk.daň 380 sk
a zaúčtujem si mzdy-daň.bonus -680 sk?
budem to mať správne??
ďakujem moc
Zuzana Boháčová
24.02.08,12:11
ahojte
prosím Vás,
mám vypracované mzdy
kde je uvedené zrážková daň 380 sk
daň.bonus 1060 sk
mám si v JÚ zaúčtovať do záväzkov 380 sk zrážk.daň? a samostatne daň.bonus 1060 sk??
nevidím však úhradu zrážk.dane ani na bank.výpise,ani v pokladni..
alebo môžem započítať daň.bonus 1060 sk a zrážk.daň 380 sk
a zaúčtujem si mzdy-daň.bonus -680 sk?
budem to mať správne??
ďakujem moc
posúvam ďalej:(
montina
26.02.08,18:05
keď mal dohodár v jednom mesiaci príjmy 6800,- Sk, tak to už nemala byž zrážková daň ale preddavková?
KvetkaK
26.02.08,18:06
keď mal dohodár v jednom mesiaci príjmy 6800,- Sk, tak to už nemala byž zrážková daň ale preddavková?
Mala to byť preddavková daň. Iba do sumy 5.000,- Sk je zrážková.