Mirka20
20.02.08,13:27
začínam so softwarom Lieh a mam otázočku. Nákup si evidovať viem, dostávam faktúry podľa ktorých viem dátum, aký alkohol a koľko sa nakúpilo. Z inventúry skladu si zistím zostatok alkoholu ku koncu mesiaca. Podľa čoho evidujem predaj? Mám si v exceli urobiť tabulku a značiť koľko alkoholu sa predalo? na každý predaj sa do softvaru uvádza dátum, podľa čoho ho mám nahodiť? Mám si pýtať aj bločky o predaji alebo môžem všetok predaj dať na jeden deň.
Vďaka za radu
RužaG
27.02.08,16:23
Môžeš dať všetok predaj na jeden deň napr. posledný deň v mesiaci. V zákone o SPD liehu § 44 ods. 12 písm.c je uvedené: "Držiteľ povolenia na predaj je povinný za každú prevádzkareň viesť evidenciu podľa účtovných dokladov, v ktorej uvedie obchodný názov spotrebiteľského balenia, objem spotrebiteľského balenia v litroch, objemovú koncentráciu liehu
b)počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., a to v členení podľa identifikačných údajov a čísla povolenia na predaj alebo registračného čísla, ak je známy odberateľ spotrebiteľského balenia a počet spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. vydaných ostatným odberateľom spotrebiteľského balenia"
Nikde nie je uvedené že máš zapisovať denne výdaj. V § 44 ods. 18 a 19 je ustanovená povinnosť oznamovať údaje z tejto evidencie za kalendárny mesiac