Martina CF
20.02.08,13:31
Prosím o radu. Ako najlacnejšie telefonovať z Rakúska na Slovensko (pevné linky a Orange)?
Chobot
20.02.08,13:43
Prosím o radu. Ako najlacnejšie telefonovať z Rakúska na Slovensko (pevné linky a Orange)?

Ak teda máš pevnú linku, daj si od T-comu vystavit kartu Global. S ňou môžeš volať zo zahraničia (z pevných liniek aj mobilných operátorov; ale z pevnej linky vyjde lacnejšie, napr. z búdky) v takej cene, ako keby si od nás volala do zahraničia. Je to neporovnateľne lacnejšie, než využívať roaming operátorov. My sme tak volali domov dokonca aj z Tuniska.

Z Rakúska to vychádza takto:


volanie z krajiny: Rakúsko
do krajiny: Slovensko

cena za 1 minútu v Sk bez DPH (s DPH)
z pevnej siete do pevnej siete: 3,87 (4,61)

z pevnej siete do mobilnej siete: 7,03 (8,37)

z mobilnej siete do pevnej siete: 8,57 (10,20)

z mobilnej siete do mobilnej siete: 11,74 (13,97)
Martina CF
21.02.08,06:14
A nie je výhodné kúpiť si kartu niektorého z rakúskych operátorov. myslím nejakú predplatenú kartu. Pretože potrebujem v Rakúsku hovory aj prijímať (a v rámci roamingu to nie je najlacnejšie) :)
osky
25.11.08,22:17
nemam to odskusane,ale ludia kt.poznam vravia,ze sa oplati kupit si volaciu kartu YESSS-na poste,vraj to volanie z rakuska nie je take drahe.

z vlastnej skusenosti:

najlacnejsie je telefonovanie cez internet-skyp;
ak si kupis rakusku kartu a budes volat na slovensko,vyjde to velmi draho a tak isto aj z pevnej linky.

pokym sme si neaktivovali internetove volanie,vyuzivali sme sluzbu od Orange a vlastne i dnes je pre nas este velmi vyhodna.

v pausali 60 a aj vo vyssich,mas 60 predplatenych minut do vsetkych sieti,dokonca tieto minuty sa daju vyuzit i do zahranicia /EU/na pevnu linku.
ked potrebujem volat domov alebo znamym kt.taky pausal maju,vzdy len prezvonim a oni mi zavolaju na pevnu linku do Rakuska.vyuzivala som to aj v Taliansku.je to vyhodne,len mas obmedzene minuty.

mala som i cislo na kredit a vratila som sa k pausalu-je to ovela vyhodnejsie.
arimi
21.06.09,13:40
nepoznáte niekto webfonieren od yesss?
alebo international volania takisto yesss?
Kennard
21.06.09,13:47
Ak mas v A net tak je dobre pouvazovat nad voip - telefonovanie cez internet.
arimi
21.06.09,16:38
áno, mám, práve som pozerala ponuku yesss na internet za 5 euro mesačne na 1GB a našla som tarify na webtel, celkom výhodné, ale kedže to nepoznám, nechcem prísť k úrazu...
o voipwise som počula, ale nevolám na pevnú linku, len na mobily.
ako to funguje vlastne? treba si zriadit aj nejaký účet, alebo ako s kreditom?sms sú zdarma? ked si stiahnem program, kolko mi to zožerie? lebo momentálne idem na nulu, preto aj zháňam nejaký normálny internet...
Kennard
21.06.09,19:14
Kolko Ti zozerie dat ked budes volat to Ti zial neviem povedat.
S voipwise mozes volat aj na mobily asi za 4.65 Sk/min .Treba len vyplnit formular na nete , potom cez kreditku doplnit kredit a mozes volat. Funguje to ako pri predplatenej karte, kolko prevolas tolko sa Ti stahuje z uctu.
Takychto programov je viacej (napr. voipdiscount) mozno aj lacnejsich ale momentalne ma ine firmy nenapadaju.
Skus mozno pozriet aj na https://www.peoplefone.at/content/tarife.php?country=193
sanni
17.07.09,09:33
skype ponuka atraktivne zlavy, telefonovanie cez net patri medzi najlacnejsie
arizona
17.07.09,09:48
Mám Rakúsku kartu Orange. Potrebujem ju dobiť zo Slovenska. Dá sa to nejako?
Bežne využívam, že zo slov. paušálu Orange pošlem na iné slov.číslo nejakú sumu(kredit). Neviete, či by to fungovalo poslať aj na tú rak. kartu?
ďakujem za každú radu:)
marko182
17.07.09,13:56
Mám Rakúsku kartu Orange. Potrebujem ju dobiť zo Slovenska. Dá sa to nejako?
Bežne využívam, že zo slov. paušálu Orange pošlem na iné slov.číslo nejakú sumu(kredit). Neviete, či by to fungovalo poslať aj na tú rak. kartu?
ďakujem za každú radu:)

Urcite by to zo slovenskeho pausalu na rakusku kartu nefungovalo.
Tu rakusku kartu ale mozes dobit cez kreditku. Podporuju Visu a MasterCard. Tu sa mozes dobit:

https://www.orange.at/Content.Node/mein_servicebereich/wertkarte/guthaben_online_aufladen/
arizona
17.07.09,14:28
ďakujem, funguje:)
xeva
24.07.09,15:35
volávam z pevnej v Rakúsku na pevnú na Slovensku 0810277277...2,2 cent/min