kahu
20.02.08,13:40
Ahojte,

chcem sa Vás spýtať, mám zamestnanca, ktorý si robí sám daňové. Mal príjem 670.000,-, odpočítateľnú položku na daňovníka mal menšiu okolo 63.000,-, chcem sa Vás spýtať môže si odpočítať aj tie položky životné dôchodkové a pod. vo výške 12.000,-, ked má vyšší základ dane?
Zoltán Kovács
20.02.08,12:42
Milionárska daň sa vzťahuje iba na nezdaniteľnú čiastku. Ostatné odpočitateľné položky ako sú životné poistenia ostávajú nezmenené.
marcelaStanakova
29.02.08,16:38
SZČO bola zamstananá do 31.10.2007 od 1.9.2007 je SZČO má nárok na celú odpočit.položku za 12 mesiacov? Mám len potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti , keď dám celú OP vychádza mu preplatok
Jozef Mihál
29.02.08,16:41
Má nárok na celú odpočit.položku za 12 mesiacov.
dara
03.03.08,05:59
Prosím Vás nie je nejaký komplexný materiál na porade (hľadala som a nenašla) kde by som sa mohla viac dočítať o milionárskej dani, možno aj nejaké príklady.

Prosím Vás milionárska daň platí aj pre SZČO?
katkaj
03.03.08,06:13
Prosím Vás nie je nejaký komplexný materiál na porade (hľadala som a nenašla) kde by som sa mohla viac dočítať o milionárskej dani, možno aj nejaké príklady.

Prosím Vás milionárska daň platí aj pre SZČO?

Na drak.porada.sk je zhrnutie aj príklady, tak odporúčam predplatiť si tento portál. Je výborný a poučný. ;)

Áno milionárska daň sa týka aj SZČO
Andyke
03.03.08,06:35
Prosím Vás nie je nejaký komplexný materiál na porade (hľadala som a nenašla) kde by som sa mohla viac dočítať o milionárskej dani, možno aj nejaké príklady.

Prosím Vás milionárska daň platí aj pre SZČO?

V DP typu B sú vysvetlivky dostatočné ohľadne krátenia nezdanit. časti.
zuzanask
02.04.08,11:25
chcem sa spytat - ak som mala zaklad dane 649 tis. ale uplatnila som celu ciastku mam teraz podat opravne danove priznanie?
Tweety
02.04.08,11:28
chcem sa spytat - ak som mala zaklad dane 649 tis. ale uplatnila som celu ciastku mam teraz podat opravne danove priznanie?
Áno, ale nie opravné, ale dodatočné DP.
zuzanask
02.04.08,11:34
takze do riadku 106 dam tu dan ktoru som mala v riadnom danovom a v riadku 107 bude ten rozdiel a inak sa to nicim nelisi od riadneho DP? prilohy netreba ziadne?
zuzanask
06.04.08,17:13
platia sa aj nejake pokuty za podanie dodatocneho danoveho prizania?
azla
06.04.08,17:48
platia sa aj nejake pokuty za podanie dodatocneho danoveho prizania?

§ 35
Správne delikty
(1) Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a

a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení,
...
(3) Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení, správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške.