paťuška
20.02.08,13:53
Začínam účtovať v MRP PÚ pokladňu. Ak som správne pochopila, účtujem ju v účtovnom denníku. Musím mať na každý doklad z pokladne vypísaný aj výdavkový pokladničný doklad? Skúšala som to najprv takto, že k jednému VPD som mala pripojených viac dokladov z ERP avšak nastal problém pri rozúčtovaní, lebo DPH je na každom doklade a v "zbere DPHdokladov" som ich mala zrátane dokopy a asi to nie je OK. Poraďte prosím skúsenejší:mee:
mysimis
20.02.08,12:57
Začínam účtovať v MRP PÚ pokladňu. Ak som správne pochopila, účtujem ju v účtovnom denníku. Musím mať na každý doklad z pokladne vypísaný aj výdavkový pokladničný doklad? Skúšala som to najprv takto, že k jednému VPD som mala pripojených viac dokladov z ERP avšak nastal problém pri rozúčtovaní, lebo DPH je na každom doklade a v "zbere DPHdokladov" som ich mala zrátane dokopy a asi to nie je OK. Poraďte prosím skúsenejší:mee:

Účtuješ cez účtovný denník, na doklady musíš mať vypísané aj PPD aj VPD. Ja osobne účtujem každý doklad zvlášť, ale stretla som sa už aj s VPD ku ktorému bolo pripnutých viac výdavkových dokladov, ale v tom prípade je potrebné priložiť aj súpis týchto dokladov, sčítať ZD, daň a celkovú sumu.
paťuška
20.02.08,13:18
Asi to urobím ako mi radíš. Vďaka
lenkak
20.02.08,19:07
pokiaľ máš rovnaké číslo VPD resp. PPD a viacej rôznych zápisov tak vtedy sumy sčítava dokopy.
paťuška
22.02.08,06:49
No veď TO mi práve vadí, takže radíš každému VPD dať iné číslo? Skúšala som ešte nechať rovnaké a každý pokl.doklad som rozúčtovala zvlášť ibaže v zbere DPH som mala pod jedným číslom napr. 5 dokladov. Môže to tak byť....????
mysimis
22.02.08,07:15
Doporučujem dať každému VPD a PPD dať iné číslo. Keď niečo budeš v budúcnosti hľadať potom to oceníš.
lenkak
22.02.08,19:08
pokiaľ nechceš mať v sumarizácii súčtový doklad, tak potom každý zvlášť. Ináč takisto sa Ti sčítajú VPD/PPD aj pri zostave pokladni.
Dav
22.02.08,19:30
Účtujem každý doklad zvlášť (MRP), ale pretože mi je ľúto papiera, tak mám v Exceli pomôcku stiahnutú z Porady, kde si vypíšem viac dokladov na jednu stranu a tie tlačím, na jednu stranu cca 5- 6 VPD. K nim pripnem bločky od nákupov. Je to síce :)poštvorné účtovníctvo, pracné na nedopletenie čísel dokladov, ale nejaký ten papier sa ušetrí. A je to aj určitá forma kontroly.