MarianL
20.02.08,14:06
Vie mi niekto prosim vas poradit?
Pred vstupom do manželstva som sa stal 1/3 podielnikom s.r.o. Počas trvania manželstva som všetky podiely vyplácané zo zisku tejto s.r.o. dával do spoločnej domácnosti. Tato spoločnosť má v súčasnosti časť zisku ako nerozdelený. Má manželka po rozvode nárok na nejakú časť môjho podielu v tejto s.r.o.? Ma manželka narok na nejakú časť zo zisku spoločnosti, ktorý bude vyplatený až po rozvode?

Dakujem
Zoltán Kovács
20.02.08,13:09
Vie mi niekto prosim vas poradit?
Pred vstupom do manželstva som sa stal 1/3 podielnikom s.r.o. Počas trvania manželstva som všetky podiely vyplácané zo zisku tejto s.r.o. dával do spoločnej domácnosti. Tato spoločnosť má v súčasnosti časť zisku ako nerozdelený. Má manželka po rozvode nárok na nejakú časť môjho podielu v tejto s.r.o.? Ma manželka narok na nejakú časť zo zisku spoločnosti, ktorý bude vyplatený až po rozvode?

Dakujem

Na podiel v sro určite nie, nadobudol si to pred manželstvom. Je to iba tvoje. ten zisk vyplácaný po rozvode neviem na 100%, ale podľa mňa nie. Totiž zisk patrí sro, a tvojím príjmom to bude až keď sa vyplatí na základe rozhodnutia VZ. Ak sa tak stane po rozvode, potom by to nemalo patriť do spoločných príjmov.

Ale pre istotu počkaj na odpovede fundovanejších členov porady.
geopard
20.02.08,17:55
Zdravím, majetok ktorý si nadobudol pred uzavretím manželstva nepatrí do BSM a preto pani eštemanželka by z neho nemala rozvodom získať žiadny podiel, rovnako aj podiel na zisku vyplatený po rozvode bude už iba Tvojim príjmom. Do BSM patrí to čo ste nadobudli spoločne počas trvania manželstva. Ale to je iba tak zhruba povedané, môžu byť rôzne modifikácie.:cool: