rasťa
18.03.05,07:23
Konatelia si chcú uplatniť stravné na celý rok, a tiež cetovné náhrady, ktoré absolvovali súkromným autom, ale neuhradili cestovnú daň, myslíte, že je to v súlade so zákonom (to stravné a cestovné majú v kolektívnej zmluve)?
gulas
18.03.05,07:16
v zakone o dani z prijmov sa nepise ze ked nezaplatis cestnu dan ze si nemozeas uplatnovat nahrady a naklady spojene s prevadzkjou vozidla
pokial su konatelia zamestnancami spolocnosti a na sluzobne cesty chodili vlastnym autom len si daj pozor na nahrady domace a zahranicne SC lebo pri zahranicnych im musis dat min. 5% vreckove
brat mal podoben zabudol zaplatit cestnu dan a s autom podnika uplatnuje vsetky naklady a danovak nemal namietky len ked doplatil cestnu dan caka ho pokuta ale to bude niekedy za par rokov ked na to dojdu a vyrubia ju
alena
18.03.05,09:08
ja by som potrebovala poradiť: občan SR je na Slovensku od januára konateľom, iné zamestnanie nemá, bol dobrovoľne nezamestnaný, súčasne má pobyt aj v Nemecku z dôvodu štúdia (u nás nemá štatút študenta), môže sa mu vyplácať stravné aj cestovné, keď občas chodieva do Nemecka aj na služobné cesty ako konateľ? Ešte som sa s takýmto prípadom nestretla. Ďakujem
gulas
18.03.05,10:09
ja by som potrebovala poradiť: občan SR je na Slovensku od januára konateľom, iné zamestnanie nemá, bol dobrovoľne nezamestnaný, súčasne má pobyt aj v Nemecku z dôvodu štúdia (u nás nemá štatút študenta), môže sa mu vyplácať stravné aj cestovné, keď občas chodieva do Nemecka aj na služobné cesty ako konateľ? Ešte som sa s takýmto prípadom nestretla. Ďakujem
je zamestnanec firmy alebo pracuje pre nu externe ????
alena
18.03.05,13:10
je konateľom a poberá odmenu za výkon funkcie
gulas
18.03.05,13:54
pokial pobera odmenu a nie mzdu to znamena ze nie je zamestnancom dobre tomu rozumiem???
ak je to takyto pripad nema narok na stravne ani cestovne podla mna, je to jeho problem ze je student v nemecku a ze popri ceste do nemecka vybavi aj sluzobne veci berie za to odmenu a je to jeho sikovnost
ak to chces mat v nakladoch tak to zakalkuluj do tej odmeny
Evanka
18.03.05,14:14
Konatel spolocnosti ma narok na cestovne nahrady pri kazdej pracovnej ceste, aj v pripade, ze nie je zamestnancom spolocnosti. Dolezite je, aby to bola pracovna cesta z titulu vybavovania obchodnych zalezitosti pre spolocnost.