Misicka21
20.02.08,16:11
Ahojte, chcem sa spýtať, že máme okolo 20 súprav (vozidiel) na odpis, keď si spočítam všetky odpisy vychádza mi strata ročná a keby som si neuplatnila nejaký odpis ale mám a vediem to vozidlo v karte majetku?? Da sa to?? A keď si neuplatným odpis "prepadne" mi?? Či da sa to nejak tak, že teraz ho neuplatným a buduci rok dám odpis aj za rok 2007 aj 2008??
jamis
20.02.08,15:14
Ahojte, chcem sa spýtať, že máme okolo 20 súprav (vozidiel) na odpis, keď si spočítam všetky odpisy vychádza mi strata ročná a keby som si neuplatnila nejaký odpis ale mám a vediem to vozidlo v karte majetku?? Da sa to?? A keď si neuplatným odpis "prepadne" mi?? Či da sa to nejak tak, že teraz ho neuplatným a buduci rok dám odpis aj za rok 2007 aj 2008??

Môžeš prerušiť odpisovanie, neprepadne Ti.
Jana Acsová
20.02.08,15:15
prerušenie odpisovania
prerušiť odpis
účtovné odpisy
daňové odpisy
Milan Benka
20.02.08,15:18
Ahojte, chcem sa spýtať, že máme okolo 20 súprav (vozidiel) na odpis, keď si spočítam všetky odpisy vychádza mi strata ročná a keby som si neuplatnila nejaký odpis ale mám a vediem to vozidlo v karte majetku?? Da sa to?? A keď si neuplatným odpis "prepadne" mi?? Či da sa to nejak tak, že teraz ho neuplatným a buduci rok dám odpis aj za rok 2007 aj 2008??

Odpisovanie môžete prerušiť a na budúci rok pokračovať v odpisovaní ( uplatníte iba odpis za 1 rok, prerušením odpisovania sa vám posunie doba odpisovania).
Prečo však máte problém s vykázaním straty? Tento rok vykážete stratu za r. 2007( po uplatnení odpisov-neprerušíte ich) , na budúci rok (2008) uplatníte ďalšie odpisy a zároveň môžete umorovať stratu z 2007.
Misicka21
20.02.08,16:03
Lebo potrebujeme ukazat banke ze sme v zisku.

A v roku 2008 uplatnime odpis z roku 2007?? a predlzi sa mi, tak?? dobre som to pochopila
Jana Acsová
21.02.08,07:17
Lebo potrebujeme ukazat banke ze sme v zisku.

A v roku 2008 uplatnime odpis z roku 2007?? a predlzi sa mi, tak?? dobre som to pochopila
Účtovný odpis uplatniť musíte. Vo výkaze o majetku a záväzkoch 2007 budete vykazovať majetok v zostatkovej cene účtovnej. Čo sa týka výsledku hospodárenia, prerušenie odpisov Vám zvýši rozdiel príjmov a výdavkov - zvýši základ dane. Vo výkaze o príjmoch a výdavkoch budú premietnuté výdavky bez "prerušených" odpisov.

Prerušenie odpisov uveďte na karte a pokračujte v odpisovaní podľa plánu daňových odpisov. Zjednodušene ak budete pokračovať v odpisovaní v roku 2008 ... áno odpis, ktorý by bol premietnutý v roku 2007 ale nebol z dôvodu prerušenia odpisovania bude premietnutý v roku 2008.