kvietok
20.02.08,16:22
ahojte, skúste mi, prosím, poradiť s takýmto problémom:
s.r.o.-čka na Slovensku má dvoch spoločníkov a teraz táto spoločnosť zakladá s.r.o.-čku v Českej republike s tým rozdielom, že u nás sa volá Firma s.r.o. a tam bude Firma CZ s.r.o. a bude mať i tretieho spoločníka. Viete mi poradiť, ako zaúčtovať vklad do tejto spoločnosti a ako je to potom s rozdelením zisku? Pretože v Čechách bude zdanený, prevedený podiel zodpovedajúci dvom tretinám bude poslaný na účet slovenskej spoločnosti - ako to budem účtovať? Ako nejaký príjem, ktorý budem musieť znova zdaniť? Kto vie, nech prosím poradí, je to dosť súrne. Vopred ďakujem, Monika
KEJKA
20.02.08,17:54
podiely na zisku sa u nás nezdaňujú...dáš to na 665 a odpočítaš v DPPO. Ale nesúhlasia Tvoje údaje.
Ak zakladateľom FIRMY CZ je FIRMA s.r.o. plus dalsí spoločník v CZ, tak FIRMA CZ bude mať dvoch spoločníkov a nie troch.
Je však pravda, že može mať 2/3-podiel na ZI.

A ak zakladatelom su iba spoločníci, tak to so slov.firmou nemá nič spoločné......ale tento prípad to podľa zadania určite nie je.
kvietok
21.02.08,07:36
asi som to písala v priveľkom strese a nepresne: slovenská spoločnosť bude mať 2l3-vý podiel a spoločníkom bude slovenská spoločnosť (ktorú vlastnia 2 spoločníci). ospravedlňujem sa za nepresnosti... a ako zaúčtujem vklad?