damati
20.02.08,17:16
Čítala som niečo o priaznivých účinkoch aloe vera na zdravie. Poznáte nejaký prípravok? Ak áno dajte vedieť. Čaute
Zoltán Kovács
20.02.08,16:19
damati
20.02.08,16:24
Kde sa to dá zohnať, v lekárni?
szaboe
20.02.08,20:05
najlepšie je kúpiť priamo aloe vera rastlinu. je to kaktus. a jeho šťavou sa dajú potierať ranky a bolestivé miesta. dokonca pomáha aj pri herpese a popáleninách ľahkého stupňa a je to dobré na pleť. Treba vždy odstrihnúť lisť, najlepšia je čerstvá
šťava. potom sa to skladuje v chladničke. ale po čase to treba
vyhodiť. nie je to náročná rastlina. v lete dobre zalievať môže
byť vonku a v zime vnútri zalievať menej.
ondrejvla
20.02.08,20:16
Dostať kúpiť ako extrakt v litrovej fľaši, užíva sa ráno 2 PL a večer 2 PL, cena jedného balenia je okolo 1 000,-Sk. Je vraj veľmi dobrý na posilnenie imunity, už užívam druhú fľašu, cítim sa skutočne kúštik lepšie. Odporúčam vyskúšať, tá suma sa nevyrovná zdraviu...
Kováčka
20.02.08,21:32
Tiež odporúčam.
Aloe Vera je na dlhú debatu, ale ...
"...je nejúčinnějším přírodním detoxikačním prostředkem 3. tisíciletí..."
cloe
20.02.08,21:53
Minule sa mi podarilo kúpiť také malé džusíky v plechovke z aloe vera a boli neskutočne dobré. Doli dochutené hroznom alebo čučoriedkou. Viem že to nie je to pravé ako keď si dáš čisté aloe ale po dlhej dobe mi okrem čajíkov a mrkvovej šťavy niečo fakt zachutilo:D Teda v obchode som to videla prvý krát.
Kováčka
20.02.08,22:18
Cloe,
poznám to. Bohužiaľ, je to len sladká vodička, okolo Aloe to len kráčalo...
Aloe je teraz veľmi moderná, je to perfektný marketingový ťahák, vyrába sa "s ňou" už úplne všetko, vrátane toaletného papiera... Pokiaľ však produkt neobsahuje aspoň 30% Aloe Vera GELU!, tak nemá žiaden z tých fantastických účinkov, ktoré Aloe má! Ale na druhú stranu - ani neublíži...
Ako hovorím - Aloe Vera je na dlhú debatu ...
kačkapoliačka
21.02.08,05:55
Ahojte, ja som mala časté gynekologické problémy - svrbenie, výtok :mee:smerovalo to až k plesniam. Kamarátka(ženská sestra) mi doporučila aloe vera gel. Odkedy sa potieram (stačí štipka večer po umytí), som nebola u lekára. Je tomu už skoro rok a nič necítim. Som v pohode. :):)Je to veľká tuba a vydrží celý rok.
pa kp
drobeceva
21.02.08,06:10
Skús pozrieť stránku www.goodnature.sk (http://www.goodnature.sk) - máš tam rôzne prípravky. Máš možnosť si to objednať, alebo adresy lekárni, kde to dostaneš.
KvetkaK
21.02.08,06:29
Ahojte, ja som mala časté gynekologické problémy - svrbenie, výtok :mee:smerovalo to až k plesniam. Kamarátka(ženská sestra) mi doporučila aloe vera gel. Odkedy sa potieram (stačí štipka večer po umytí), som nebola u lekára. Je tomu už skoro rok a nič necítim. Som v pohode. :):)Je to veľká tuba a vydrží celý rok.
pa kp
Prosím Ťa nenapísala by si mi presný názov toho gélu. A kúpila si to v lekárni alebo cez internet?
Ďakujem.
kačkapoliačka
22.02.08,12:06
Kveti, ani ani. Je to nákup cez dílerov. Názov je tak ako som napísala - Aloe Vera gel. Firmu som zabudla, aj keď je na výrobku, ale doma sa pozriem a na budúci týždeň ti napíšem. Možno nájdeš v svojom okolí niekoho, kto to predáva. pa kp
Gabi03
22.02.08,12:16
Ja som tiež pila nejaký Aloe vera gel.
sysula
22.02.08,12:28
Na dovolenke v egypte po tazkej alergii na slnko mi jeden egyptan odporucil cisty prirodny vytazok z aloe.. Kupila som asi 1dl tekuteho gelu a odvtedy nan nedam dopustit..Len skoda, ze som u nas nic take nevidela..Pomaha aj na stipance, vyrazky, popaleniny a kozne alergie.
Kováčka
22.02.08,12:53
Dievčence,
kliknite si na www.lr-cosmetic.cz
daria29
22.02.08,20:46
Čítala som niečo o priaznivých účinkoch aloe vera na zdravie. Poznáte nejaký prípravok? Ak áno dajte vedieť. Čaute
damati,precitala si si uz vela info o aloe,ja som to tiez uzivala ,mozem potvrdit.ja nekupujem aloe od kozmetick firiem,ale od am fir,foreverliving,maju 100 perc vytazok, robia iba s aloe.pred,ho v bratislave,iba registr.clenom.ak mas zaujem zozeniem ti ho za nak cenu, lebo tam si nemozes kupit 1 ks.musis nakupit najm cca 2300.sk.mozes sa ozvat.
vasulka
23.02.08,18:43
babenky,ten gél od FLP sa volá ALOE VERA GELLY a opravdu vydrží dlho.Ten je v tube.
andykas
09.03.08,12:49
Ja mám veľmi dobrú skúsenosť s Aloe od firmy finclub. Hlavne je bez konzervačných látok.
bunovaa
12.03.08,17:19
ak sa chcete niečo dozvedieť o aloe vera:http://www.foreverliving.sk/

mám doma aj spray FIRST-je to na rany, popáleniny, na boľavé hrdlo- vlastne do všetkých "dierok", dá sa kúpiť len od tzv. dílerov
Viem pomôcť
11.02.09,15:47
:)Aloe vera je vynikajúca rastlina,ktorá ozaj vie pomôcť pri rôznych zdravotných ťažkostiach a závažnejších ochoreniach,o prevencii ani nehovorím.
Je pravdou aj to, čo píšete,že je to riedka voda,aj v lekárni je to ako kyselina citrónová rozpustená vo vode.Sú to všetko prefiltrované šťavy z aloe vera.Neobsahujú vôbec vlákninu, ktoré náš organizmus tak potrebuje.Nepite riedke aloe vera,musíte vypiť kvantá,aby ste cítili účinok, ak vôbec sa nejaký dostaví.Poznám a mám skúsenosť so spoločnosťou,ktorá má 96% aloe vera gel/4druhy/ a okrem toho tvorí základ iných prípravkov-aj krémy, tabletkové formy-dodávajú sa do mnohých prípravkov s inými rastlinkami, ktoré si spoločnosť sama pestuje, stabilizátory sú prírodné,žiadna syntetika,farbivá či leštidlá.Nežiadúce účinky nemá ani jeden produkt,môžete ho kombinovať aj s liekmi ,pretože niektorí ľudia-srdciari,ťažkí astmatici,onkopacienti,diabetici nemôžu bez antibiotík fungovať.Z lieku posilní jeho potrebné účinky a eliminuje nežiadúce účinky liekov.Okrem toho patrí do čeľade ľaliovitých rastlín, nie je to kaktus.Má žltý kvet.Toto je pravé aloe!
Viem pomôcť
15.02.09,18:21
Aloe vera je asi 200 druhov a len 3 sú liečivé.V našej spoločnosti-nemôžem robiť reklamu,- tak bez názvu-je to gel a nie riedka vodička.Má neskutočné účinky na náš organizmus.Mnoho zdravotných problémov v našej rodine vyriešilo.Nielen gel, ale aj iné čisto prírodné produkty,vynikajúce sú včelie produkty.A nie je to kaktus, ale ľaliovitá rastlina, ktorá má žltý kvet.Je to to pravé orechové, verte mi.Niet nad vlastnú skúsenosť.
ga10bca5
06.05.09,08:38
ajoj prosim ta ako sa ten gel volal a kolko asi stal? kupim ho v lekarni?
Marpoll
22.05.09,08:45
Aloe First a Aloe Vera Gelly používam momentálne na liečenie svojich vredov predkolenia s veľmi dobrým výsledkom. Liečba si vyžaduje dosť trpezlivosti, ale výsledok stojí za to. Prípravky v širokom sortimente ponúkajú niektoré zásielkové lekárne. Ceny sú rôzne, aktualizované na stránkach lekární.
kvalitar
26.05.09,04:47
ja som zacal liecbu z ALOE vera od nemeckej firmy, ktori vlastnia renomovane certifikaty na tento produkt(tieto certifikaty ako kvalitar som si overil a su velmi prisne a myslim ze ich vlastnia na aloe vera iba dve firmy na svete) Liecba s tymto hustym gelom je mnohostranna, ci uz detoxikacia tela (moj pripad) uplne sa mi upravilo travenie moje ph tela sa upravilo (meral som si ho pred a po) dokonca som schudol 8Kg bez diety iba s pomocou pitia gelu. Dalej viem ze gel ma pozitivne vysledky dokonca s liecbou rakoviny roznych typov, cez kozne choroby(atopicky ekzem, lupienka, akne). Len pozor na tieto liecby treba presny postup uzivania aby sa dostavil pozadovany efekt. Tzn. nekupovat hned od nejakeho dealera co nema ani predstavu ako spravne pit gel ale len vidi vidinu penazi a povie klientovi vypi 3 flase a bude ti dobre. Ja osobne som isiel do tejto firmy, lebo mam kvalitny nemecky zakaznicky servis, lekara na telefone, cize mozem mu zavolat ked mam nejaky zdravotny problem a on mi poradi co s tym a predovsetkym mam zlavu na tento gel. Nechcem tu propagovat tuto firmu alebo dokonca si robit nejaku nepriamu reklamu, slusne zarobim ako kvalitar zatial, a nepotrebujem vedlajsi prijem, ale chcem len poradit, aby ludia nekupovali nieco co nema ani zakladne certifikaty a zbytocne nevyhadzovali peniaze von oknom.
daria29
27.05.09,18:26
nepriamu reklamu si tuším robíš? že si schudol 8 kg z Aloe gelu,to je blbosť,že vylieči rakovinu,to jetiež blbosť, vypiť 3 flaše to je malo, že to ma veľa vitamínov,to je pravda,ze to dobre pôsobí na vsetko toje tiež pravda, a je to potravinový a pomocnýdoplnok.užívam to,ale nevyliečí,pomáha,udržuje ,zlepšuje dané ochorenie.
kvalitar
28.05.09,04:41
pozri sa ja asi viem ci som schudol 8Kg alebo nie. neviem ci vies nieco o dietach a ake mas mat Ph v tele ked chces uskutocnit nejaku dietu.A tento gel mi zvysil Ph to viem na 100%.A prosim ta nechytaj sa za slovicka, ja netvrdim, ze vylieci rakovinu, ale ze AV ma pozitivne vysledky pri liecbe rakoviny.clovek po chemoterapiach sa neciti na umretie. A co sa tyka optimalizacie chorob to je tiez individualne. AV neni zazrak ale alternativna pomoc.
kvalitar
28.05.09,05:48
A co sa tyka tej reklamy tak neviem kto v predoslom prispevku prezentoval presny nazov firmy a ze im to sprostredkujes. To nie je podla teba reklama?A co sa tyka 100% vytazku AV to je nemozne.
elpka
28.05.09,06:00
mimotemy
Dostala som raz fľašku tvrdého s Aloe Vera, neviem či ma vyliečila, ale bolo po nej príjemne :D:D:D
daria29
28.05.09,17:58
pozri sa ja asi viem ci som schudol 8Kg alebo nie. neviem ci vies nieco o dietach a ake mas mat Ph v tele ked chces uskutocnit nejaku dietu.A tento gel mi zvysil Ph to viem na 100%.A prosim ta nechytaj sa za slovicka, ja netvrdim, ze vylieci rakovinu, ale ze AV ma pozitivne vysledky pri liecbe rakoviny.clovek po chemoterapiach sa neciti na umretie. A co sa tyka optimalizacie chorob to je tiez individualne. AV neni zazrak ale alternativna pomoc.
no jasné,ked držíš dietu,tak schudneš aj bez AV,to ostatnéčo píšeš je pravda. k druhému príspevku,ja nepredávam AV,ale ponukla som tej čo sazaujímala ,že za nákupnu cenu,aby skusila či jej pomôže,to je niečo íné,žiadna vidina zisku.
Zuzana 1975
31.05.09,13:51
Ahojte!
Aj ja poznam aloe vera produkty z FLP-Forever Living Products,dostat ich cez dilerov,ale toto su jedine produkty na ktore nedam dopustit.Pouzivam velmi vela produktov,pocnuc od tycinky na usta,cez dezodorant ,sprej ktory sa pouziva ako prva pomoc pri popaleninach,odreninach,herpesoch,poskodenych vlasoch,po depilacii,proste uzasne!!!!!! Maju aj e-mail foreverliving.com
Kováčka
01.06.09,09:11
Mám v hlave dosť veľký "guláš" z toho čo je reklama a čo nie ... Keď sa tu uvádzajú názvy produktov, ktoré dostanete kúpiť v lekárni, to nie je reklama???? Mám pocit, že hádam aj 20 rokov sú lekárne súkromné, teda de facto sa tu robí reklama produktom z predaja ktorých ide zisk do súkromného vačku ... presne tak ako z priameho predaja ... ??? A už dávno neplatí - bohužiaľ - že to, čo sa predáva v lekárni je kvalitné a lacné. Dúfam, že to je aspoň neškodné ... !!!
Produkty firmy, o ktorej píše kvalitár poznám, Aloe a aj iné veci užívam 2 roky ... a fakt nekecá. Strašne ma svrbia prsty, aby som tu nenapísala názov firmy ... takže radšej končím ...
Viem pomôcť
04.07.09,14:24
Je mnoho druhov aloe vera.Najucinnejsie su produkty, ktore ma spolocnost Forever.Je ich cca 200,kazdy ma svoj ucinok, da sa pomoct pri kazdom zdravotnom probleme.Nedostat ich v lekarni, z toho dovodu, ze lekarnik nema cas na konzultaciu o zdravotnom stave s kazdym clovekom.
vasulka
04.07.09,14:33
Je mnoho druhov aloe vera.Najucinnejsie su produkty, ktore ma spolocnost Forever.Je ich cca 200,kazdy ma svoj ucinok, da sa pomoct pri kazdom zdravotnom probleme.Nedostat ich v lekarni, z toho dovodu, ze lekarnik nema cas na konzultaciu o zdravotnom stave s kazdym clovekom.V pripade zaujmu,viem pomoct, napiste na meil.
Táto reklama nie je v súlade s politikou FLP.:mad:
tetrisss
04.07.09,14:48
Nemozem si pomoct, ale musim sem napisat moje skusenosti, ale s celkom prirodnym AV, len musite dat pozor na ten skutocne liecivy, musi byt dostatocne stary, vraj 2-3 roky a s tymto listom na pokozke fakt dosiahnete male zazraky, pomaha zlepsit alergie na kozi, dokonca odpadne bradavica, ja som si takmer odtrihla koniec prsta, rana skoro 1 cm a neuveritelne mi s pomocou potierania rany cerstvym listom sa prst zacelil takmer bez stopy. Musim to este skusit vnutorne, co to spravi, ale kedze ta rastlina je skutocne lieciva, tak aj produkty musia mat pozitivne ucinky. Priroda je ale priroda.
pasuliatko
04.07.09,22:01
sú aj mnohé nápoje s aloe vera čo sú chuťovo dobré ;)
agromaster
05.07.09,14:12
Len este upresnim nazvy z predoslych prispevkov Aloe Vera Gel sa pije a Aloe Vera Gelly je krem, ktory sa vyraba takmer 30 rokov a mnohe europske firmy sa snazia tieto produkty svetovej jednotky neuspesne napodobnovat. Dalej neexistuje aloe vera produkt bez konzervacnych latok, ako sa tu snazil uz niekto propagovat.
Sp4m3r
05.07.09,17:53
Ja mam doma tiez rastlinu uz ju mam vyše roka a naozaj vyborne pomaha na pokožku dokonca ma už aj vyhonky ktore maju tiež rok akurat ich pojdem zvlášť rozsadiť nech sa dalej rozmnožujú nechuti to nejako užasne je to skor take horkaste ale ked je to take zdrave :)... a na pokožku to veľmi pomáha čo sa týka rán a vyrážok rôznych kožných problémov... podľa mňa je najlepšie si zadovážiť rastlinku ale nie s kvetinárstva a len aloe vera barbadensis miller lebo tato rastlinka je najliecivejsia, mne sa ju podarilo zohnať cez jednu pani ktora mi ochotne poslala vyhonok poštou...
bettylou
06.07.09,14:50
Použitie gelu vnútorne: List z dostatočne starej rastlinky ca 4r. odstrihneme , pozdlžne prerežeme a gél nožom oškriabeme až po zelené. Zmiešať s vodou, prípadne dochutiť. Ak sa s vodou rozmixuje celý list aj s kožou, má mierne preháňacie účinky - preto v tomto prípade nie viac ako 1-2 listy:D
Viem pomôcť
10.08.09,15:27
Chcem poopravit moj prispevok:neriesime zdravotne problemy ludi, ale pomahame pri rieseni ich tazkosti pomocou ********


reklama pozn. moderátora
sibalka5
11.08.09,18:23
Ja užívam aloe vera gél, ale nie z lekárne, kde je až 90% aloe vera a pomohlo mi to zvýšiť imunitu, užívam to už 5 mesiacov a ani raz som nemala prízanky astmy ani nemusím užívať žiadne lieky na astmu a alergie. V prípade potreby poskytnem bližšie informácie. V lekárni dostať len riedenú aloe vera.