Miruo
20.02.08,17:23
zdravim, v lete som brigadoval v Ceskej republike 2 mesiace. a dopočul som sa, ze by mi mal stat dat este nejake zdanene peniaze ci co na zaklade potvrdenia o prijme zo zavislej cinnosti fyzickych osob.
ako to je? vdaka
veronikasad
20.02.08,16:26
zdravim, v lete som brigadoval v Ceskej republike 2 mesiace. a dopočul som sa, ze by mi mal stat dat este nejake zdanene peniaze ci co na zaklade potvrdenia o prijme zo zavislej cinnosti fyzickych osob.
ako to je? vdaka
Daň zrazená v inom štáte sa v SR nevracia, aj keby ti vyšiel základ dane po uplatnení nezd.časti základu dane na Slovensku nula.

-------
Veronika
Iwett
20.02.08,16:30
ak si briggádoval cez slovenskú firmu, tak môže byť za určitých okolností, ak cez českú, tak na slovensku sa ti daň nevráti:)
Miruo
20.02.08,17:08
ved to, ze som brigadoval cez slovensku firmu.
to mam ist do tej firmy pytat to potvrdenie alebo kam sa mam obratit?
vdaka
Iwett
20.02.08,17:17
ved to, ze som brigadoval cez slovensku firmu.
to mam ist do tej firmy pytat to potvrdenie alebo kam sa mam obratit?
vdaka
ak to bolo cez slovenskú firmu, tak by ti z tej firmy mali poslať potvrdenie o zdaniteľnej mzde, ak si nepožiadal o ročné zúčtovanie....neviem nič bližšie, či máš aj iné príjmy, či si aj zamestnaný, či szčo, či nezamestnaný.......
Miruo
20.02.08,18:40
nie o nic som zatial neziadal, som len student a to bola iba brigada cez leto.
teda mam ist do firmy a ziadat potvrdenie o zdanitelnej mzde ano? a co ked povedia, ze take nieco nemaju alebo v takom zmysle? mozem sa nejako ohradit?
Zoltán Kovács
20.02.08,18:41
nie o nic som zatial neziadal, som len student a to bola iba brigada cez leto.
teda mam ist do firmy a ziadat potvrdenie o zdanitelnej mzde ano? a co ked povedia, ze take nieco nemaju alebo v takom zmysle? mozem sa nejako ohradit?

Musia mať, jedine vtedy by nemali, ak by ťa platili načierno.
Miruo
21.02.08,16:22
Tak som bol dnes v tej firme a povedali mi, za v zmluve mam napisane, ze budem zarabat 4000cz ,ale podla ceskeho zakonnika je to vyplacane iba ak je plat nad 5000cz.
moze to tak byt? co s tym ma cesky zakonnik? myslel som, ze peniaze mi ma vyplatit Slovensko. :(
Iwett
21.02.08,16:28
Tak som bol dnes v tej firme a povedali mi, za v zmluve mam napisane, ze budem zarabat 4000cz ,ale podla ceskeho zakonnika je to vyplacane iba ak je plat nad 5000cz.
moze to tak byt? co s tym ma cesky zakonnik? myslel som, ze peniaze mi ma vyplatit Slovensko. :(
a na základe čoho si tam pracoval? S akou firmou máš zmluvu, alebo dohodu?
Miruo
21.02.08,18:16
ako na zaklade coho? normalne na brigadu som tam siel, ci neviem dobre co mas na mysli.
no nie je to zmluva , ale Dohoda o vykonaní práce.
firma sa vola KFŠ Stavstroj Delta (je v Bardejove)
Iwett
21.02.08,18:36
ako na zaklade coho? normalne na brigadu som tam siel, ci neviem dobre co mas na mysli.
no nie je to zmluva , ale Dohoda o vykonaní práce.
firma sa vola KFŠ Stavstroj Delta (je v Bardejove)
Ak to je teda dohoda o vykonani prace uzatvorena so slovenskou firmou musia ti dat potvrdenie o zdanitelnej mzde. Nemali by tam byt ziadne obmedzenia a ani suvislost s ceskymi zakonami.
Miruo
21.02.08,21:31
určite? a ako ich mám donútiť, aby mi to dali? :(
kitti
22.02.08,06:51
MOja sestra tiez pracovala v lete na dohodu v CR. Zamestnavatel jej poslal (POZP - tak to volaju v Cechach) Potvrdenie o prijme za rok 2007, kde mala napisane aj vsetky odvedene zalohy na dan. Sestra si potom urobila danove priznanie v CR a financny urad jej vrati vsetku zalohu na dani. V SR si nemusi podavat DP, ten prijem bol velmi nizky.
Miruo
22.02.08,13:39
ale ja to chcem, aby mi stat vratil nejake peniaze..
a oni mi nechcu dat to potvrdenie