kattka.c
20.02.08,18:01
Ahojte,

prosim o pomoc tych ktory robia PU lekarom. Ako riesite uctovanie vynosov na konci roka?
Ide mi hlavne o mozne dobropisy a tarchopisy ktore bude lekar musiet vystavit. Myslim ze uz vacsinu mam, ale neviem to isto ... u poistovni tazko povedat co si zmyslia.
Ako to riesite? :rolleyes:


Dakujem
kattka.c
21.02.08,09:46
posuvam ....
Stefan2005
21.02.08,09:57
Ahojte, prosim o pomoc tych ktory robia PU lekarom. Ako riesite uctovanie vynosov na konci roka?
Ide mi hlavne o mozne dobropisy a tarchopisy ktore bude lekar musiet vystavit. Myslim ze uz vacsinu mam, ale neviem to isto ... u poistovni tazko povedat co si zmyslia. Ako to riesite? :rolleyes:Dakujem

Počkať na vrátenie "akceptačných listov" (t.j. potvrdení od poisťovní o uznaní / neuznaní fakturovaných výkonov), resp. sa porovnať s nabehnutými úhradami v ďalšom roku. Na základe týchto podkladov vyhotoviť interný doklad a zúčtovať prípadné dobro-ťarchopisy....
kattka.c
21.02.08,10:54
ahoj,

akceptacie uz za dec mam.
ale pr:
v july sme poslali fa do poistovne a obratom dostali akceptaciu, v ktorej nam uznali viac ako sme fakturovali. V decembri mi dosla ale dalsia akceptacia, na to iste obdobie kde mi uznali dalsiu ciastku navyse. Cize na jedno obdobie mam 2 akceptacie a jedna mi dosla o pol roka neskor.
Co ak sa mi to stane s decembrom?
Zoltán Kovács
21.02.08,11:01
Len u niektorých poisťovní akceptácia trvá aj tri mesiace.:mee:
Bohu žiaľ. Aj ja účtujem lekára v PÚ, a je to večný problém. Ak akceptačný list nedôjde do uzávierky roka, tak účtujem v nasledujúcom roku ako dobropis alebo ťarchopis. Ale to je najhoršie, že ani dohadné položky sa nemôžu vytvárať, lebo nepoznáme sumu, ktorá bude uznaná zo strany poisťovne.
kattka.c
21.02.08,11:08
takze ak dostanes v dalsom roku "dobropis" a tyka minuleho roku das to do noveho roku do vynosov?
lebo spraven to nie je ... ale da sa to robit inak? :rolleyes:
Zoltán Kovács
21.02.08,11:16
takze ak dostanes v dalsom roku "dobropis" a tyka minuleho roku das to do noveho roku do vynosov?
lebo spraven to nie je ... ale da sa to robit inak? :rolleyes:

Veď práve, že správne to nie je. Ale čo mám robiť ak akceptácia za december dôjde napr. 23.03. a daňové už mám odovzdané. Nebudem predsa otvárať nanovo a podávať opravné priznanie.
kattka.c
21.02.08,11:45
Dakujem :)
Stefan2005
21.02.08,19:47
Veď práve, že správne to nie je. Ale čo mám robiť ak akceptácia za december dôjde napr. 23.03. a daňové už mám odovzdané. Nebudem predsa otvárať nanovo a podávať opravné priznanie.

Neskúšal si napríklad zaslať príslušnej zdravotnej poisťovni začiatkom januára odsúhlasenie pohľadávok k 31.12.?
Lianka
26.01.09,13:44
Ja som skusala. Na liste, ktory som im poslala, bola veta, ze ak sa nevyjadria do urciteho terminu, berie sa to ako suhlas. A oni sa "vyjadrili" tak, ze poslali svoju evidenciu pohladavok a zavazkov s prazdnymi kolonkami... :D Tak neviem, ako mam teraz tomu rozumiet... :rolleyes: Ziadne neeviduju? Ani neuviedli kontakt, s kym sa da o tom aspon telefonicky hovorit. Zdal sa mi to byt taky nic nehovoriaci papier... :mad:
Elenmarta
07.03.09,07:27
Až včera mi prišla od SZP faktúra, za doznané úkony za rok 2008, čo mám teraz s tým robiť, mám znovu sa vracať do uzávierky a opraviť ju? Je to síce 3 tis. Sk, alebo to nechať tak a ako to zaučtovať v novom roku. Ďakujem, s poisťovňami je to ťažké máte pravdu ale ako na nich. dik
Stefan2005
09.03.09,07:35
Až včera mi prišla od SZP faktúra, za doznané úkony za rok 2008, čo mám teraz s tým robiť, mám znovu sa vracať do uzávierky a opraviť ju? ...

Áno, ja sa vraciam do uzávierky (resp. neuzavieram dovtedy, kým nemám na 100% uzavretú výnosovú časť) a premietnem zmenu - ak ináč nie, tak v rámci upravujúcich závierkových operácií.
Že až teraz ti došla faktúra? No treba zistiť, kedy došla ctenému poskytovateľovi - mám za to, že skôr... Ten problém poznám, odovzdávajú (česť výnimkám) faktúry až vtedy, keď im nabehla úhrada. Podobne je to aj s došlými faktúrami, aj tie dajú až po uhradení. Prešli mnohí z FO na PO, ale tažko vysvetliť, že už nie bankový výpis je rozhodujúci; že neexistuje osobná potreba, a pod...
Elenmarta
09.03.09,15:12
To hovoríš pravdu, presne tak, prešla z JU na PU a doklady mám až po mesiaci. A tie nešťastné dobropisy kto sa v nich vyzná, čo s tým robíš, SZP vlastne vystaví sama fakt. mám ju doložiť miesto tej čo vystaví lekárka? čo myslíš neviem si s tým rady dík
Elenmarta
10.03.09,09:33
Lenže opravená fa príde z poisť. v marci 2009, týka sa to síce r.2008, ale zdaniteľné plnenie je marec, namá to ísť do nového roka ako dobropis 311/602 - mínusom, tak mi hovorila jedna kontrolorka, že mám sa pozerať na dátum zdaniteľné plnenie, kto mi poradí čo s tým majte sa