Príroda
20.02.08,18:28
Nemôžem nájsť takúto tému. Potrebujem vedieť, čo možno zaradiť do evidencie krátkodobého majetku. V účtovníctve sa hovorí o majetku do 30 000 a používanie viac ako 1 rok. No uviedli ste pri kúpe PC aj toto zaradenie a nesedí mi to. Môžem sem zaradiť brúsku, vŕtačku, pílu a pod. náradie, ktoré SZČO používa vo svojej činnosti a dáva si do výdaja aj napr. kotúče na brúsku a iné do tohto náradia? Je táto evidencia povinná v JU? Ďakujem za rady a želám pekný večer!:)
Zoltán Kovács
20.02.08,17:31
Nemôžem nájsť takúto tému. Potrebujem vedieť, čo možno zaradiť do evidencie krátkodobého majetku. V účtovníctve sa hovorí o majetku do 30 000 a používanie viac ako 1 rok. No uviedli ste pri kúpe PC aj toto zaradenie a nesedí mi to. Môžem sem zaradiť brúsku, vŕtačku, pílu a pod. náradie, ktoré SZČO používa vo svojej činnosti a dáva si do výdaja aj napr. kotúče na brúsku a iné do tohto náradia? Je táto evidencia povinná v JU? Ďakujem za rady a želám pekný večer!:)

Samozrejme že môžeš zaradiť do krátkodobého majetku tebou uvedené predmety. Nákup môže ísť priamo do réžie, a v operatívnej evidencii ich budeš viesť dovtedy kým sa nezlikvidujú. Evidencia je povinná.

Hrubo označenej vete nerozumiem.
KvetkaK
20.02.08,17:31
Všetko to, čo uvádzaš, môžeš zaradiť do krátkodobého majetku a teda rovno do nákladov, ak hodnota majetku je do 30.000 Sk.
Príroda
20.02.08,17:39
Vďaka, smith. Hrubo ozn.veta- v téme nákup PC som čítala o jeho zaradení do krátkodob.majetku Chcela som napísať do doby použitia menej ako 1 rok a nie viac ako 1 rok - pre túto dobu použitia mi tam ten majetok nesedel zaradiť.Používa sa predsa dlhšie . No asi ho tam doplním, dám si poradiť. Zdravím!