martinunka
21.02.08,08:22
Ahojte,
mám zamestnanca prijatého na dobu neurčitú, avšak nemá v zmluve napísané, že je to doba neurčitá so skúšobnou dobou.
Hneď prvý týždeň v práci hrubo porušil pracovnú disciplínu a urobil mi niekoľkotisícovú škodu.
Možem ho okamžite prepustiť???, aj keď sme do zmluvy nenapísali, že je to so skúšobnou dobou???
ĎAKUJEM
nesca
21.02.08,07:49
Nuž,máte smolu tadiaľ cesta na vyhodenie nepovedie-skušobná doba sa musí dohodnúť písomne,inak je neplatná.Nie som personalista,ale podpísal nejakú hmotnú zodpovednosť?-vymôcť škodu cez toto,spísať záznam o porušení prac.disciplíny apod.Nech poradia múdrejší
Gabi03
21.02.08,07:55
1. Treba hľadať na porade, určite nájdeš podobné problémy tomu tvojmu.
2. Skončenie PP v skúšobnej dobe a skončenie PP okamžite sú dve rôzne veci a pojmy.
3. A teraz k problému. Ak hrubo (=závažne) porušil pracovnú disciplínu, treba mať o tom spísanú zápisnicu, samozrejmosťou mal by byť aj svedok. V tomto prípade mu potom môžete ukončiť PP okamžite podľa § 68 ods. 1 písm. b). Treba si naštudovať aj následné paragrafy. Samozrejme to, čo sa považuje za závažné porušenie PD by malo byť napísané v internej smernici, o ktorom ZC dostal uvedomenie s jeho podpisom. Ak máte toto všetko ošetrené, máte dôvod mu dať okamžité skončenie PP. Ak nie a aj napriek tomu mu dáte skončenie, riskujete, že vás podá na súd a môže to aj vyhrať.