kaskader222
21.02.08,09:30
Ahojte,
vedel by mi niekto podrobnejsie vysvetlit, dá sa povedať že, ,,po lopate", ak môžem daný úver zo štátneho fondu rozvoja bývania získať?Chcel by som si kúpiť byt a je tam veľmi malé % úročenia. Čo sa mi zdá byť absurdne neuveriteľné, keď pozerám banky. Kto môže takýto úver využiť? Ako sa oň žiada.. študovala som ich stránku, ale z tých paragrafov mi nie je nič známe. Bral si z Vás niekto takýto úver?
31Jankal
30.05.08,05:49
Musíš splnať nejaké podmienky ohľadom platu, a ten byt musí byť novostavba, musíš byť na nom prvý majiteľ. Aspon mi ked sme sa na to informovali tak to tak bolo. Ale bližšie ti povedia na mestskom úrade.
luckapastvova
06.06.08,05:11
Ahoj!

Takže ja som s priateľom požiadalo o príspevok zo SFRB tento rok. Aby si mal výhodnú úrokovú sadzbu, čo je 2,5% musíš splniť tieto podmienky:
- vek do 35 rokov
- byt, ktorý si chceš kúpiť nemôže mať viac ako 80 m2, do rozlohy sa zaratavajú aj pivničné priestory a balkón
- môžeš dostať maximálne 1.500.000,-- SK
- musíš spĺňať zákonov stanovenú hranicu svojho zárobku, maximálne môžeš zarobiť 3-násobok sumy životného minima a minimálne je tiež stanovená nejaká hranica. Ja mám v čistom približne Sk 9.500 a nespĺňala som minimálnu hranicu.
My sme žiadali o príspevok v polovici marca. Môžeš vyskúšať aj teraz, ale čo sa týka žiadosti o výstavbu bytu v bytovom dome, tak to už môžeš aj nestihnúť. Over si to, ale na Mestskom úrade v mieste Tvojho bydliska. SFRB je povinný do 3 mesiacoch od doručenia rozhodnúť o udelení alebo nie a po rozhodnutí sú povinní Ti zaslať odpoved do 1 mesiaca, takže budeš čakať približne 4 mesiace.

Musíš povipĺňať rôzne tlačivá. Patrí tam žiadosť o príspevok, doklady o ručiteľoch a mnohé iné. Nejdem Ti tu vypisovať, aké tlačivá máš vypísať. Keď pôjdeš na Mestský úrad v miesto bydliska, tam Ti zamestnanec SFRB určite poradí. Priprav sa ale na hrozné papierovačky. Držím palce a ak by si mal problém, napíš a ja ak budem vedieť, tak Ti poradím. Napíš aj aké máš ty skúsenosti.

Ja mám dnes telefonovať do Blavy, či nám to schvália, tak mi prosím držte všetci palce. Papapa
Adkah
06.06.08,10:15
kaskader222, uz to tu je rozoberane.Taka ista tema je uz zalozena, staci prestudovat, alebo pozriet www.sfrb.sk
Prijemny den.